Nowy dom lub mieszkanie

Zapach świeżości w mieszkaniu, nowości sprzętów i mebli daje poczucie, że wszystko zaczyna się od nowa, a także nadzieję, że wszystko od teraz będzie inne, lepsze. To podobne uczucie do tego, jakie przynosi ze sobą wiosna. Dlatego właśnie o tej porze roku zabieramy się za remonty, kupno mieszkań, przemeblowania i sprzątanie. I oczywiście ogród – o ile go mamy.  

Wprowadzasz się do nowego mieszkania? Oto lista rzeczy, które muszą się w nim znaleźć na początku – to poradnik na początek. Warto zadbać o zdrowie i wybrać odpowiednie farby do wnętrz: Kolory, które nie szkodzą. Farby dla alergików już teraz na twoich ścianach lub zastanowić się nad tapetami, które ostatnio znów wracają do łask: Tapetowe szaleństwo – szybka zmiana wystroju wnętrza.

W poradnikach Allegro znajdziemy wiele pomysłów na wystrój wnętrz. Wystarczy kilka elementów charakterystycznych dla danego stylu lub w danym kolorze, a pomieszczenie zmieni zupełnie charakter: Salon we wrzosowych dodatkach, W prowansalskim stylu – lustro z okiennicami, Sofy w nietypowych kolorach.

Do zbudowania odpowiedniego nastroju we wnętrzu ważne jest oświetlenie – od niego będzie zależało, czy będzie sprzyjało odpoczynkowi czy raczej pracy: Oryginalne świeczniki, które ozdobią każde wnętrze lub Biurkowa lampa LED – przegląd najciekawszych modeli. Do wygodnego wnętrza polecamy wygodne rozwiązanie: Sterujemy światłem bez wstawania z kanapy.

Jeśli mamy dzieci, wygospodarowanie miejsca do nauki czy zabawy jest koniecznością: Kącik edukacyjny dla dziecka – o czym należy pamiętać? Oraz Pomysły na kreatywną aranżację ściany w pokoju dziecka. A co, jeśli maluch jest jeszcze w takim wieku, że lubi spać z rodzicami? Tu też warto zadbać o jego bezpieczeństwo: Kiedy maluch śpi z rodzicami. Barierki ochronne na łóżko.

Wielu z nas jest miłośnikami zwierząt, warto odpowiednio im też wygodnie urządzić ich kącik. Jak? Podpowiedzą te poradniki: Dodatki do mieszkania miłośnika kotów – przegląd oraz Dodatki do mieszkania dla miłośnika psów – przegląd.

Nowy ogród

Teraz warto wyjść do ogrodu. Drzewa i krzewy zaczynają wypuszczać pąki zieleni, jabłonie już kwitną. Czuć wiosnę w powietrzu. Coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz – to najwyższa pora na upiększenie terenu: Dekoracje ogrodowe, które warto kupić, Gadżety do 100 zł, które odmienią wygląd tarasu. A także na posadzenie drzew: Sadzenie owocowych drzew karłowatych. Podpowiadamy: Kalendarz ogrodnika kwiecień – maj – czerwiec. Zdradzimy także trik: Jak zbierać deszczówkę? – to bardzo cenna umiejętność w czasach, gdzie za litr zużytej wody płacimy dość sporą kwotę, a według badań wodne zasoby Polski są porównywalne z Egiptem.
 
Majówkę tradycyjnie uznajemy za początek sezonu grillowego, jednak my radzimy, aby za grillem rozejrzeć się już teraz. Taki mały przyda się na wszystkie wyjazdy w sezonie: Małe grille turystyczne do 50 zł.

Nowe możliwości

Czy wiecie, że Facebook udostępnił możliwość transmisji wideo na żywo? Tak, tak – zdjęcia to już za mało – teraz możemy pokazywać live, co robimy w realnym czasie. Czy do tego jest potrzebny jakiś specjalistyczny sprzęt? Niekoniecznie, ale polecamy kilka drobiazgów, które się na pewno przydadzą: Statyw do telefonu – polecane modele, Smartfony do 2000 zł, Smartfony do 1500 zł, Smartfony do 1200 zł, Smartfony do 1000 zł, Smartfony do 800 zł, Smartfony do 600 zł, Smartfony do 400 zł, Smartfony do 200 zł, Apple iPhone 5C – test, Kupujemy iPoda – jak je rozróżnić, jak wybrać, który będzie dla ciebie najlepszy?

Czytaj także: Marka na żywo
Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl