Po czterech latach Mafia wraca. – Mafia była w ukryciu, przygotowywaliśmy się do następnych akcji. I chyba wymyśliliśmy coś dobrego – komentuje powrót Mafii Piotr Cyrwus, aktor, jeden z bohaterów akcji.  

Mafia w sieci” jest kontynuacją kampanii społecznej sprzed czterech lat. W tym czasie pojawiło się wiele akcji skierowanych do sympatyków psów, dlatego gang tym razem za cel pomocy obrał nieco przewrotnie... koty.

Nie zmienił się natomiast poziom humoru bohaterów, którzy w każdym odcinku serwują internautom grubo ciosane żarty. Po raz kolejny w swoich dialogach nie szczędzą funkcjonariuszy policji (pieszczotliwie nazywanych psami) i siebie nawzajem.
Tym razem mafia pod kierownictwem swojego szefa (w tej roli ponownie Piotr Cyrwus) w ramach układu zawartego z policją musi podjąć pewne działania charytatywne i pomóc w zbiórce funduszy na koty. W tym celu członkowie gangu postanawiają zostać youtuberami i z tego czerpać zyski. Każdy odcinek to inny pomysł na biznes w sieci.

Na początek zakładają kulinarnego vloga. Co z tego wyniknie, można się przekonać, zaglądając na kanał YT charytatywni.allegro.pl.

W „Mafii w sieci” zobaczymy Piotra Cyrwusa, Michała Czerneckiego, Marcina Sztabińskiego, Piotra Bujnowskiego, Krzysztofa Kiersznowskiego oraz Bohdana Łazukę.

Skąd pomysł na taki comeback? Jak tłumaczy Anna Iller, Allegro uznało, że jest to rewelacyjny format do wsparcia platformy charytatywni.allegro.pl.

– Powróciliśmy do pomysłu "Mafii dla psa" i zmieniliśmy go na "Mafię w sieci" ponieważ wielu widzów chciało ciągu dalszego, a on wtedy nie nastąpił. Uznaliśmy, że jest to dobry pomysł, aby w niecodzienny sposób wesprzeć nasz projekt charytatywni.allegro.pl – tłumaczy Anna Iller, branded content manager Allegro.Co się zmieniło? W tej kampanii celem jest zebranie funduszy na pomoc kotom – podopiecznym fundacji Miasto Kotów – oraz zwrócenie uwagi na problem bezdomności zwierząt i opieki nad nimi. Pomoc odbywa się na platformie charytatywni.allegro.pl na trzy sposoby: poprzez licytację jednego z Mafijnych pakietów, kupno cegiełki „Piątak dla bezdomniaka” za 5, 10, 15, 50 lub 100 zł lub samodzielne wystawienie przedmiotu na licytację.

Co to są Mafijne pakiety i co się w nich znajduje? To specjalne zestawy gadżetów, które nawiązują do fabuły poszczególnych odcinków „Mafii w sieci”.

Co dostają koty? Każda wpłata w wysokości 5 złotych to jeden dzień utrzymania kota przez Fundację (wyżywienie, opieka weterynaryjna i behawioralna).

Platforma charytatywni.allegro.pl umożliwia jeszcze jeden rodzaj pomocy – wystawianie na aukcje swoich przedmiotów, które podobnie jak mafijne pakiety mogą stać się obiektem pożądania licytujących.

– Na platformie charytatywni.allegro.pl możemy wystawiać najróżniejsze przedmioty, które przez inne osoby są kupowane, a pieniądze z ich sprzedaży są przekazywane na konkretny cel pomocowy – wyjaśnia funkcjonowanie platformy charytatywni.allegro.pl Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro. – Tu mamy akcję skierowaną do Miasta Kotów. Wszyscy, którym pomoc kotom jest bliska sercu, mogą wystawiać swoje przedmioty, a wylicytowane pieniądze przeznaczyć właśnie na ten cel – dodaje.

Za kreację kampanii odpowiada Agencja Virtual Brain, a produkcją zajął się Timecode.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl