W tym roku stażyści mają okazję na dwa miesiące stać się częścią zespołów: IT, finanse i kontroling, HR, marketing, PR, sprzedaż czy mobile. Wystarczy zgłosić się przez stronę kariera.allegro.pl.

– Już na etapie aplikacji można wykazać się umiejętnościami, rozwiązując zadanie, które razem z CV trafia do potencjalnego opiekuna stażowego. Wyzwania są bardzo różne: od mocno sprecyzowanych, mających wskazać konkretną wiedzę np. dotyczącą kodowania, poprzez bardzo szerokie obszary, takie jak planowanie kampanii marketingowej – mówi Marta Glapa, koordynator programu stażowego Allegro. – Czekamy na każdego, kto nie boi się pracy w zmiennym środowisku, podchodzi do wykonywania zadań z entuzjazmem i lubi pracować w zespole – dodaje.

Aplikować może każdy: student, absolwent bądź osoba, która funkcjonuje na rynku pracy od dawna. Wystarczy spełniać wymagania zawarte w ofercie, rozwiązać zadanie i przekonać do siebie przyszłego opiekuna.

Czym? Wśród najbardziej pożądanych cech pojawia się: entuzjazm, umiejętność pracy w zmiennym środowisku i pracy w zespole, a także kreatywność i wychodzenie poza schematy.

Co w zamian?

Wynagrodzenie – wszystkie staże są płatne – 2200 zł brutto za miesiąc pracy.

Opieka – może nie całodobowa, ale w ramach godzin pracy stażysta zawsze może liczyć na pomoc swojego opiekuna. To on wyznacza cele, zadania i nagrody, których w trakcie trwania stażu nie brakuje.

Atmosfera – stażyści mają okazję uczestniczyć nie tylko w życiu firmy, ale także w specjalnie dla nich zorganizowanych wydarzeniach, np. Dniu Stażysty.

Praca – do tej pory, w ramach programu stażowego od 2011 roku, w Allegro swoją karierę rozkręcały 124 osoby, a jedna trzecia z nich związała się z firmą na stałe.

Wiedza – Program Summer e-Xpierience to okazja do poznania od środka jednej z największych firm technologicznych w Polsce i sprawdzenia swoich sił w samodzielnej pracy nad realnymi projektami i problemami. To także szansa na poznanie ciekawych ludzi i nawiązanie kontaktów w branży.

– Co nas wyróżnia? Nieograniczone możliwości rozwoju – mówi Izabela Jarosz, dyrektor HR Allegro. – Jest nas ponad 1300 osób w Poznaniu, Warszawie, Toruniu, Krakowie i Wrocławiu. Nasi stażyści w ramach Summer e-Xperience mają unikatową możliwość czerpania z doświadczenia Allegro w zakresie e-commerce, m-commerce, big data, najnowszych technologii i wielu innych dziedzin w kilku lokalizacjach w Polsce – dodaje.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji przyjmowane są do 30 kwietnia br.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl