Kupujący mogą w wygodny sposób licytować najbardziej wartościowe, certyfikowane dzieła sztuki współczesnej, tak jakby byli w wirtualnym domu aukcyjnym. Kolejna, 6. licytacja odbędzie się w ramach Cracow Art Week, którego Allegro zostało mecenasem. W pierwszych pięciu edycjach licytacji w Strefie Kolekcjonera na Allegro wylicytowano ponad 400 dzieł sztuki za ponad 1,2 miliona złotych.

Cracow Art Week istnieje już 8 lat, jego głównym celem jest promowanie współczesnej sztuki w Krakowie. W tegorocznej edycji, która odbędzie się 8–15 kwietnia, weźmie udział ponad 70 galerii, domów aukcyjnych i kolektywów artystycznych. W tym czasie Allegro przeprowadzi aukcje online w Strefie Kolekcjonera.

W licytacji wezmą udział m.in. Salon Dzieł Sztuki CONNAISSEUR, Galeria Art Agenda Nova, Galeria i Dom Aukcyjny Nautilus, Galeria Dyląg, Galeria Raven, Galeria i Dom Aukcyjny Art in House, Fresz Gallery. W ramach aukcji będzie można licytować prace znakomitych artystów, m.in. Romana Cieślewicza, Edwarda Dwurnika, Jana Szancenbacha i Rafała Olbińskiego.

Cracow Art Week do tej pory był wydarzeniem o charakterze edukacyjnym i popularyzującym sztukę współczesną. Dzięki współpracy z Allegro zyskaliśmy także potencjał komercyjny. Do tej pory, żeby nabyć eksponaty, trzeba było osobiście odwiedzić jedną z galerii. Dzięki organizacji specjalnej aukcji Strefy Kolekcjonera Allegro mamy szansę dotrzeć do szerokiego grona osób zainteresowanych sztuką, nie tylko jej oglądaniem, ale także kolekcjonowaniem – mówi Małgorzata Gołębiewska, pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna Cracow Art Week.

To kolejny krok w rozwoju Strefy Kolekcjonera Allegro – specjalnej strefy z dziełami sztuki od domów aukcyjnych i najbardziej renomowanych galerii.

Ogromną zaletą Strefy Kolekcjonera dla klientów jest wiarygodność sprzedawców, ale również zakres oferty i jej dostępność. W Polsce działa kilkaset galerii o ograniczonej przestrzeni ekspozycyjnej i możliwości sprzedaży przez Internet. W Strefie Kolekcjonera Allegro wszystkie obiekty udostępnione są w jednym miejscu, oferując kupującemu najlepszy system licytacji online, bezpieczny zakup w ramach Programu Ochrony Kupujących (POK) oraz możliwość zakupu na raty. To ogromne ułatwienie, niezależnie od tego, czy motywacją do zakupu jest cele inwestycyjny, czy też do wystrój mieszkania – mówi Jacek Weichert, dyrektor kategorii Kolekcje i Sztuka Allegro.

Aukcje Allegro są korzystne zarówno dla klientów, jak i galerii. Klienci mogą w łatwy sposób, bez wychodzenia z domu, wziąć udział w licytacjach, a galerie docierają do szerszego grona odbiorców – tylko w ubiegłym roku liczba odwiedzin w kategorii Antyki i Sztuka przekroczyła 19 milionów. Strefa Kolekcjonera skupia renomowane domy aukcyjne i galerie sztuki, które oferują wyłącznie oryginalne i wyjątkowe dzieła sztuki – dodaje Mariusz Krasowiak z Allegro.

Allegro przeprowadza Aukcje Strefy Kolekcjonera od września 2018 r. To będzie już 6. aukcja, a dotychczas wylicytowano 409 dzieł sztuki za ponad 1,2 mln zł. Wśród wylicytowanych do tej pory prac o największej wartości znalazły się m.in. dzieła Igora Mitoraja (34 100 zł „Perseusz”), J.P. Norblina (29 000 zł, „Kapitan 1. Pułku), Juliusza Kossaka (14 800 zł, „Klacz ze źrebięciem”), Edwarda Dwurnika (10 100 zł „Tulipany”), Zdzisława Beksińskiego (9 600 zł, „Akt”) Salvadora Dalego (7000 zł, „Zabawne sny Pantagrualea”). W licytacjach odbywających się w ramach Strefy Kolekcjonera wzięły już udział tak renomowane galerie, jak Salon Dzieł Sztuki CONNAISSEUR, Polski Dom Aukcyjny, Galeria i Dom Aukcyjny Nautilus, Galeria Foksal 17, Dom Aukcyjny Agra Art, Galeria i Dom Aukcyjny Art in House oraz Galeria Stalowa.

Udział w aukcjach Allegro jest więc doskonałą okazją dla klientów, którzy w łatwy sposób mogą wziąć udział w licytacjach. Galerie docierają z kolei do szerszego grona odbiorców, osiągając wyższe wyniki sprzedaży.

Wyniki dotychczasowych aukcji:

  • I licytacja: 42 sprzedanych dzieł sztuki za 114 710 zł
  • II licytacja: 46 sprzedanych dzieł za 136 930 zł
  • III licytacja: 72 sprzedanych dzieł za 191 749 zł
  • IV licytacja: 109 sprzedanych dzieł za 321 931 zł
  • V licytacja: 169 sprzedanych dzieł za 394 150 zł
Linia akcesoriów fitness od Ewy Chodakowskiej dla klientów Allegro
Ewa Chodakowska, najbardziej znana trenerka fitness w Polsce, rozpoczęła współpracę z Allegro od zaprojektowania linii akcesoriów fitness do ćwiczeń. W ofercie znajdują się także kosmetyki i przekąski BeRaw. Wszystko z bezpłatną dostawą Allegro Smart!: kurierem lub do si...
Przedsprzedaż biletów na trasę koncertową Pezeta tylko z Allegro Smart!
Już 13 stycznia rusza przedsprzedaż biletów na ogólnopolską trasę koncertową Pezeta. To wyjątkowa okazja dla klientów Allegro Smart!, którzy jako pierwsi będą mogli zapewnić sobie miejsce na koncertach artysty.
Aukcje Allegro dla WOŚP na półmetku – przegląd najciekawszych ofert
Aukcje Allegro dla WOŚP grają już po raz 20. Od początku grudnia swoje przedmioty wystawiają znani i lubiani: sportowcy, muzycy, artyści, politycy, a także internauci. Dzięki temu na liczniku na stronie: aukcje.wosp.org.pl już teraz mamy prawie 2 miliony złotych. Zalicyt...
Czas na prawdziwe okazje w sieci – Polacy wyprzedają nietrafione prezenty
Allegro to nie tylko najlepsze miejsce na zakup świątecznych prezentów. Każdego roku klienci wykorzystują narzędzia, jakie oferuje im platforma, do łatwej i szybkiej sprzedaży nietrafionych podarunków – w ubiegłym roku na platformę trafiło ponad pół miliona tego typu ofe...