„Uczyć bawiąc” – to powiedzenie najlepiej oddaje istotę pojęcia edutainment. Jednocześnie prezentuje ono odpowiednią hierarchię: nauka jako cel nadrzędny, a zabawa jako sposób do osiągnięcia tego celu. To hasło przyświeca także twórcom Akademii Duckie Deck, która właśnie odbywa wiosenne tournée po Polsce.

Akademia Duckie Deck to cykl spotkań i warsztatów, których głównym celem jest rozbudzanie dziecięcej ciekawości oraz odkrywanie pasji w sobie i otaczającym świecie. W programie znaleźć można m.in. zajęcia z majsterkowania, kreatywne warsztaty „zrób to sam”, konstruowane robotów i zabawkowych pojazdów przy wykorzystaniu materiałów z recyklingu i szczypty elektroniki. Pierwsza tegoroczna Akademia Duckie Deck zawitała w marcu do Wrocławia, gdzie dzieci również po raz pierwszy miały okazję wziąć udział w warsztatach pod hasłem „Język robotów LEGO Mindstorms”, organizowanych przez Allegro.

– Chyba trudno spotkać dzieci, które wśród swoich zabawek nie mają klocków LEGO, także tych z serii Mindstorms. Jednak większość z nich poprzestaje na konstruowaniu robotów. Na naszych zajęciach pokazaliśmy, jak dzięki zastosowaniu specjalnego oprogramowania i nowoczesnej technologii można je ożywić. Myślę, że po powrocie do domu dzieci kontynuowały zabawę i wspólnie z rodzicami programowały proste zadania dla swoich robotów – mówi Inga Apiecionek z Allegro.

Aby zapisać się na ten lub inny wybrany warsztat, wystarczy odwiedzić stronę Akademii Duckie Deck – www.akademia.duckiedeck.com. W przypadku braku miejsc warto śledzić stronę i czekać na informację o wolnych wejściówkach. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Oprócz warsztatów, na które trzeba się zapisać, dostępna będzie też strefa atrakcji, ale już dla wszystkich, bez konieczności rejestracji. W strefie znajdą się m.in. atrakcje związane z nowymi technologiami oraz klasyczne warsztaty plastyczne. W kwietniu Akademia odwiedzi Warszawę (9–10.04 Campus Warsaw, Ząbkowska 27/31) i Poznań (23–24.04 Pixel, Grunwaldzka 182). W Poznaniu w siedzibie Allegro na dzieci i rodziców czekać będą dodatkowe atrakcje:
  • możliwość przetestowania gogli wirtualnej rzeczywistości
  • opcja samodzielnego zrobienia koktajlu w rowero-blenderze lub naładowania smartfona dzięki rowero-ładowarce
  • chillout z wykorzystaniem zestawu Ekomebli i 30 leżaków

– Chcemy, aby program naszej Akademii był atrakcyjny dla każdego, od 0 do 100 lat. Rozmawiamy z rodzicami, dowiadujemy się, jakie mają oczekiwania i cały czas pracujemy nad rozwojem warsztatów. Każdy jest u nas mile widziany. Wystarczy odwiedzić naszą stronę i zarejestrować pociechę na darmowy warsztat. Albo po prostu wstać z kanapy i odwiedzić nas całą rodziną – zaprasza Marek Przystaś, współtwórca Akademii Duckie Deck.

Harmonogram Akademii Duckie Deck:

9–10 kwietnia – Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31 | Campus Warsaw 

23–24 kwietnia – Poznań ul. Grunwaldzka 182 | Biurowiec Pixel

7–8 maja – Gdańsk, ul. Lęborska 3B | Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

28–29 maja – Kraków, ul. Mari Konopnickiej 28 | Hotel Forum

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl