Na charytatywni.allegro.pl pojawiła się cała lista przedmiotów, ze sprzedaży których cały dochód zostanie przekazany na restrukturyzację organizacji Centrum Zdrowia Dziecka. Jak tłumaczy mgr inż. Janusz Zalewski z działu zarządzania infrastrukturą CZD, obecnie poradnie i dedykowane im rejestracje są rozproszone po wszystkich budynkach Centrum Zdrowia Dziecka. Brakuje też poczekalni z prawdziwego zdarzenia.

– Dzieci z rodzicami czekają pod gabinetami. Chcemy to zmienić. Zależy nam, aby powstała jedna główna rejestracja, gdzie można byłoby się zapisać do wszystkich lekarzy, aby rodzice nie musieli biegać od budynku do budynku. Planujemy także wygospodarować miejsce na poczekalnię, tu zamierzamy dobudować fragment do obecnego patio i całość zabudować, znajdzie się wtedy także specjalne miejsce dla dzieci, gdzie będą mogły się pobawić czy pooglądać bajki. Jednym słowem chcemy usprawnić ruch pacjentów i tym samym skrócić kolejki, a oczekiwanie na lekarza uczynić przyjemniejszym – podsumowuje Janusz Zalewski w rozmowie z _magazynem.Allegro.


CZD stoi na początku drogi w swoich planach, bowiem aby móc zacząć realizować inwestycję, oprócz pieniędzy niezbędne jest stworzenie projektu architektonicznego. – Dwie firmy, które obiecały nam pomóc, niestety, wycofały się – zdradza w rozmowie z nami Joanna Chmielewska z Fundacji Wspieramy Rozwój, która jest zaangażowana w przedsięwzięcie CZD. – Szukamy więc cały czas biura, które w ramach wolontariatu lub za niewielką opłatą przygotuje taki projekt. Inaczej będziemy musieli sfinansować go sami i na to najprawdopodobniej zostaną przeznaczone pieniądze ze zbiórki na charytatywni.allegro.pl – dodaje Chmielewska.

A możliwości na wsparcie inwestycji Centrum Zdrowia Dziecka jest wiele. – Oprócz tego, że można wylicytować ciekawe przedmioty, plakaty z autografami gwiazd, można też po prostu wykupić, w zależności od możliwości, Wirtualny Pakiet dla Centrum Zdrowia Dziecka za 5, 10, 15, 50 i 100 zł – mówi Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro. I dodaje, że każdy może wystawić swoje przedmioty na aukcjach: – Platforma działa w obie strony, na charytatywni.allegro.pl można też wystawiać przedmioty i wybrać cel, na jaki zostaną przekazane pieniądze – podkreśla.

Wśród wystawionych aukcji na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka można znaleźć m.in. koszulki z autografami członów kabaretu Paranienormalni, plakaty z autografami gwiazd, m.in. Barbary Kurdej-Szatan, Anny Popek czy Marty Żmudy Trzebiatowskiej, które powstały podczas pracy nad kalendarzem dla Centrum Zdrowia Dziecka. 

Są też przedmioty przekazane przez Łukasza Jeziorskiego, burmistrza dzielnicy Warszawa Wawer – m.in. elegancki neseser. Największym zainteresowaniem cieszy się piłka do koszykówki od Marcina Gortata z jego autografem.

Przedmiotów cały czas będzie przybywać, bowiem i Joanna Chmielewska z Fundacji Wspieramy Rozwój, i Katarzyna Gardzińska, z działu PR CZD, cały czas szukają i zachęcają darczyńców do przekazywania przedmiotów na aukcje. Warto więc być na bieżąco z ofertą na charytatywni.allegro.pl, bo wspierając inwestycję, przy okazji można wylicytować nie lada gratkę.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Charytatywna akcja „Obudź mnie” z igrzyskami olimpijskimi w tle
Kiedy jedni walczą o olimpijskie medale, inni toczą równie zaciętą walkę o powrót do życia. Platforma charytatywni.allegro.pl jest partnerem technologicznym akcji „Obudź mnie”, organizowanej przez Fundację „AKogo”? Licytując olimpijską pochodnię od Ewy Błaszczyk, dorzucając się do wirtualnej puszki czy wpłacając dowolną kwotę, można pomóc pacjentom przebywających w śpiączce.
To nie koniec 26. Finału WOŚP, aukcje na Allegro wciąż trwają
WOŚP w trakcie 26. Finału zebrał ponad 81 mln zł. Ale licznik jeszcze się nie zatrzymał - ta kwota zostanie jeszcze uzupełniona o pieniądze m.in. z aukcji Allegro, które potrwają do połowy lutego. Już teraz wartość wylicytowanych przedmiotów to 6,6 mln zł, z których najdroższy - jak do tej pory - okazał się Polonez Filipa Chajzera.
Allegro po raz kolejny wspiera akcję „Podziel się dobrym posiłkiem”
„Podziel się dobrym posiłkiem” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kampanii w Polsce. Ma na celu walkę z niedożywieniem dzieci, a w tym roku stawia nie tylko na liczbę posiłków, ale także ich jakość. Każdy może do niej dołączyć dzięki charytatywni.allegro.pl.
Ty też możesz pomóc budować Świetlikowo
Allegro po raz kolejny udowadnia, że technologia może pomóc w rozwiązywaniu ludzkich problemów. Tym razem naszym wspólnym celem jest zbudowanie Świetlikowa, czyli bezpłatnego Centrum Opieki Dziennej dla nieuleczalnie chorych dzieci Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do budowy, biorąc udział w akcji na charytatywni.allegro.pl.