co nowego
Co nowego
01 kwietnia 2016, 19:00

Czytamy, gramy, fotografujemy i… wiercimy

Przesilenie wiosenne daje się już mocno we znaki. My mamy na to swoje sposoby: przeczekać ten czas z książką w ręku albo zaprosić do siebie przyjaciół na planszówki i „karcianki”. Można też wyjść z aparatem fotograficznym w poszukiwaniu wiosny. Są też tacy, którzy tylko czekają, aż mróz odpuści, aby wiercić, wkręcać lub piłować. W poradnikach z tego tygodnia propozycje dla każdej z tych grup.

Czytamy

W _magazynie.Allegro wychodzimy z założenia, że książka jest dobra na wszystko, a ten rodzaj kulturalnej rozrywki pozwoli przetrwać najgorszy czas, nawet przesilenie wiosenne. W poradnikach Allegro znajdziemy wiele recenzji ciekawych książek dla każdego: Książki, których akcja toczy się w dżungli, Antystresowe książki dla dorosłych, Nieznana Północ – najlepsze książki o Szwedach i szwedzkiej kulturze, O religii i nie tylko – najciekawsze książki napisane przez duchownych lub „Góra obietnic” Adam Szustak OP.

A także kryminały: „Tylko martwi nie kłamią” Katarzyna Bonda, „Ofiara bez twarzy” Stefan Ahnhem, „Zagadka hien cmentarnych” Jørn Lier Horst, „Mały przyjaciel” Donna Tartt, „Zagadka dna morskiego” Jørn Lier Horst, A. Eskens, Pogrzebane życie, „Anna In w grobowcach świata” Olga Tokarczuk, „Prowadź swój pług przez kości umarłych” Olga Tokarczuk.

Poradniki: „Slow sex. Uwolnij miłość” Hanna Rydlewska, Marta Niedźwiecka, „Nie daj się gnębić! Jak skutecznie bronić się przed poniżaniem, zastraszaniem, dręczeniem i innymi formami przemocy rówieśniczej” Nick Vujicic, R. Holiday, Przeszkoda czy wyzwanie, S. Guise, Mininawyki. Małymi krokami do sukcesu, „Oczami psa” Alexandra Horowitz, „Wielka magia” Elizabeth Gilbert, Dziewczyny, na start! - K. Karpa, A. Karpa, „Jak być glam” Fleur de Force, „Po prostu Nigella. Smacznie, łatwo, przyjemnie” Nigella Lawson, „Fizyka wokół nas” Paul Hewitt, „Porąb i spal” Lars Mytting, Edyta Zając, 30 dni do zmian.

Powieści obyczajowe: „To się da!” Anna Sakowicz, „Dom Augusty” Majgull Axelsson, W. Graham, Ross Poldark, Justyna Walczak, Dom pełen kosmitów.
Lub reportaż w czystej postaci: „Dziewczyna o siedmiu imionach” Hyeonseo Lee.

Są też propozycje dla dzieci: „Zezia i wszystkie problemy świata” Agnieszka Chylińska, „Zezia i Giler” Agnieszka Chylińska, „Pora na potwora” Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński, „Kawalerka” Weronika Przybylska, „Kocia książka” Jarosław Iwaszkiewicz.

Science fiction: „Armada” Ernest Cline czy biografie: „Audrey w domu. Wspomnienia o mojej mamie” Luca Dotti, J. David, Skrawek nieba, „Krótka książka o miłości” Karolina Korwin-Piotrowska.

Gramy

Szeroki wybór różnych gier, ale nie tych komputerowych czy na konsolę, pozwoli na ciekawe spędzenie czasu w gronie przyjaciół. I nim się spostrzeżemy, wiosna będzie w pełnym rozkwicie. Wtedy nie pozostanie nam nic innego, jak tylko wskoczyć na rower. Ale zanim to się stanie, zagrajmy.

Gry karciane: „Tichu”, „Kameleon”, „Hanafuda”, „Intryganci”, „Innowacje”, „Czarne historie”, „Cytadela”, „Osadnicy: Narodziny Imperium”, „Dobry glina, zły glina” .

Planszówki: „Scotland Yard”, „K2”, „Mały Książę: Droga do Gwiazd”, „Geniusz”, „07 zgłoś się”, „Taboo”, „Piratoons”, „Magiczny labirynt”.

To propozycje dla dzieci: „Kolorowe biedronki”, „Boost”.

Fotografujemy

Tym, dla których fotografowanie to pasja lub sposób na życie, a także tym, którzy przygodę z fotografowaniem zaczynają, polecamy Książki fotograficzne, które zmienią twoje podejście do zdjęć oraz Jak rozwijać swoje umiejętności fotograficzne? Do tego konieczny będzie Laptop dla fotografa – jak wybrać? Przyda się też wiedza w tym zakresie: Przegląd filtrów fotograficznych i Czego potrzebuję, by wywołać film w domowym zaciszu? Miłośników starych metod zachęcamy do lektury: Aparaty analogowe, które sprawią, że pokochasz fotografię. No i nie obejdzie się bez aparatu, tu w cenie dla każdego: Aparat cyfrowy do 300 zł, Aparat cyfrowy do 500 zł, Aparat cyfrowy do 1000 zł, Aparat cyfrowy do 1500 zł.

Testujemy cięższy sprzęt

Przedwiośnie to początek remontów, budów i przebudów. Aby praca szła sprawnie, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt: pilarka Makita UC3551A, Metabo KGS 305 M - test ukośnicy, szlifierka Metabo SXE3125, Makita BBA520 - test wiertnicy, Makita DF330DWE – test wiertarko-wkrętarki, Steinel HL1920E - test opalarki elektrycznej, Hitachi FDV16VB2 – test wiertarki dla majsterkowiczów, Makita HP1631 – solidna i prosta wiertarka udarowa, Metabo KS 55 FS - test pilarki, Ukośnica Makita LS1040, Maktec MT941 – prosta i solidna szlifierka taśmowa w rozsądnej cenie, Festool TS55REBQ – zagłębiarka idealna. Często na budowach, szczególnie na początkowym etapie prac, kłopotem może być brak prądu, niezbędnego do pracy narzędzi elektrycznych. Jako rozwiązanie polecamy: Fogo FH3001 - test agregatu prądotwórczego.
Newsletter
Trwa generowanie pliku zip
0%