Na platformie charytatywni.allegro.pl można było licytować pisanki ze strusich jaj, które zostały przygotowane przez różne znakomitości i osoby znane, a cały dochód z tych aukcji został przeznaczony na ratowanie pingwinów przylądkowych. Była to inicjatywa Zoo Wrocław dla fundacji SANCCOB zajmującej się ratowaniem owych sympatycznych nielotów. Dzięki licytacjom na platformie charytatywni.allegro.pl udało się zebrać fundusze pozwalające na uratowanie 23 pingwinów!
Pieniądze na pomoc pingwinom przylądkowym to jeden rezultat tej akcji charytatywnej, ale innym jej efektem jest to, że powstało wiele interesujących pisanek. Poniżej przedstawiamy wybór najciekawszych z nich.

Redakcja _magazynu.Allegro składa Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy!

Pisanka autorstwa Jarosława Boberka, aktora udzielającego głosu Królowi Julianowi, przyjacielowi słynnych pingwinów z Madagaskaru.
Pisanka autorstwa aktorki i filantropki Anny Dymnej

Pisanka autorstwa wrocławskiego artysty Ryszarda Glegoły

Pisanka autorstwa pisarza Marka Krajewskiego

Pisanka autorstwa muzyka Łukasza Rostkowskiego, znanego szerzej jako L.U.C.

Pisanka autorstwa Radosława Ratajszczaka, dyrektora Zoo Wrocław

Pisanki autorstwa Doroty Wellman, prowadzącej "Dzień dobry TVN"
 

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Allegro na pomoc pingwinom
Co łączy pingwiny przylądkowe, strusie jaja i artystów? Allegro! Licytacja wielkich, strusich jaj właśnie ruszyła. Swoje rękodzieła wystawili najpopularniejsi polscy artyści, a to wszystko po to, by zebrać pieniądze dla ginącego gatunku - pingwinów przylądkowych.
Łukasz Jakóbiak: pomaganie to przyjemność
Osobom znanym łatwiej jest przebić się ze swoimi projektami w każdej dziedzinie. Może to być biznes, sztuka czy nawet polityka. Ale są tacy, którzy wykorzystują popularność, aby pomagać innym, tak jak Łukasz Jakóbiak, twórca znany z kanału 20m2 Łukasza na YouTubie. Wykorzystuje rozpoznawalność i pomaga dzieciom, bezdomnym i fundacjom. W najnowszym projekcie – pomagamy.20m2.pl – wykorzystuje do tego technologię dostarczaną przez Allegro. O swoich doświadczeniach z dobroczynnością opowiedział nam w krótkiej rozmowie. 
Z YouTube'a prosto do Twoich rąk
Dzięki ofiarności polskich youtuberów możesz nie tylko mieć coś od nich na własność, ale też wspomóc Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.
Wiosenne upominki zawsze sprawiają radość
Prezent świąteczny – hasło to kojarzy nam się zazwyczaj z Bożym Narodzeniem. Jako świąteczną tradycję obdarowywanie wymieniło aż 80% ankietowanych naszego badania „Jak Polacy obdarowują się na święta?”. Skoro tak bardzo lubimy upominki, to nie zapominajmy o nich przy okazji Wielkanocy.