Na platformie charytatywni.allegro.pl można było licytować pisanki ze strusich jaj, które zostały przygotowane przez różne znakomitości i osoby znane, a cały dochód z tych aukcji został przeznaczony na ratowanie pingwinów przylądkowych. Była to inicjatywa Zoo Wrocław dla fundacji SANCCOB zajmującej się ratowaniem owych sympatycznych nielotów. Dzięki licytacjom na platformie charytatywni.allegro.pl udało się zebrać fundusze pozwalające na uratowanie 23 pingwinów!
Pieniądze na pomoc pingwinom przylądkowym to jeden rezultat tej akcji charytatywnej, ale innym jej efektem jest to, że powstało wiele interesujących pisanek. Poniżej przedstawiamy wybór najciekawszych z nich.

Redakcja _magazynu.Allegro składa Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy!

Pisanka autorstwa Jarosława Boberka, aktora udzielającego głosu Królowi Julianowi, przyjacielowi słynnych pingwinów z Madagaskaru.
Pisanka autorstwa aktorki i filantropki Anny Dymnej

Pisanka autorstwa wrocławskiego artysty Ryszarda Glegoły

Pisanka autorstwa pisarza Marka Krajewskiego

Pisanka autorstwa muzyka Łukasza Rostkowskiego, znanego szerzej jako L.U.C.

Pisanka autorstwa Radosława Ratajszczaka, dyrektora Zoo Wrocław

Pisanki autorstwa Doroty Wellman, prowadzącej "Dzień dobry TVN"
 

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

Niebezpieczne kobiety popkultury
Najnowszy film Patryka Vegi „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” w ciągu 4 pierwszych dni wyświetlania obejrzało 835 000 widzów! Jednym z powodów tego sukcesu może być fakt, że reżyser tym razem postawił na kobiety. A te, szczególnie jeśli cieszą się złą sławą, przyciągają uwagę widzów jak magnes. Nawet przez kilkaset lat. Przedstawiamy sylwetki 9 kobiet, którym bycie „niebezpiecznymi” zapewniło nieśmiertelność. 
Wirtualni piłkarze – realne emocje
Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Mistrzostwa świata, rozgrywki klubowe, liga mistrzów. Messi, Ronaldo czy Lewandowski. Camp Nou, Maracanã czy nasz Narodowy. Gwiazdy, stadiony, drużyny, wielkie pieniądze i jeszcze większe emocje. Czy da się je odtworzyć w domowym zaciszu?
Dużo światła jesienią! 
Budzisz się – ciemno. Wychodzisz do pracy – ciemno. Wracasz z pracy – znowu ciemno. A krótkie godziny jesiennego dnia spędzasz na ogół w zamkniętym pomieszczeniu. Światło to niezawodny antydepresant. Nie poddawaj się więc jesiennej melancholii i oświetl sobie drogę do dobrego humoru.
Co jeszcze może być wegańskie?
Wegańskie buty, wegańska karma dla zwierząt, a może wegański szampon? Sprawdź, jakie inne ciekawe rzeczy z „wege” w nazwie znajdziesz na Allegro.