Porządki wiosenne wokół własnego domu wymagają dużego nakładu energii. "Ach gdyby tak chociaż raz samo się zrobiło" – myślimy czasem w duchu. Sytuacja staje się mniej uciążliwa, gdy wykorzysta się do tego urządzenie ułatwiające różne zabiegi porządkowe.

W domu...

Myjka ciśnieniowa przestaje się kojarzyć wyłącznie z urządzeniem służącym do mycia samochodu czy wielkich hal produkcyjnych. Czyszczenie elewacji domu, kostki brukowej, tarasu, okien, zatkanej rynny, kanalizacji, płotu, rowerów – to tylko kilka przykładów z palety zastosowań myjek. Jarosław Kirszke z firmy Kanwod-Invest (bezpośredni importer i dystrybutor urządzeń renomowanych marek, np. myjek firmy Lavor) wyjaśnia:

– Wyposażając myjkę w odpowiednie akcesoria, takie jak: szczotka płaska, szczotka rotacyjna, pianownica, patio cleaner lub wąż do kanalizacji, można wykorzystać myjkę na mnóstwo sposobów. Czyścić można wtedy rynny, kanalizację i inne instalacje. Szczotką rotacyjną oraz pianownicą dobrze czyści się płoty betonowe i lamelowe. Samymi dyszami na lancach myjki umyć można także rower, motocykl czy quad.

Odchodzimy więc od ręcznego szorowania posadzek, skrobania błota za pomocą szczotek, mopów, które wypierane są przez myjki ciśnieniowe. Przyjmujemy to z tym większym spokojem i radością, że nowa generacja urządzeń może pracować dowolną ilość czasu. Do niedawna myjki posiadały silniki szczotkowe. Co to znaczyło dla użytkownika? To, że czas pracy tych urządzeń był ograniczony – myjki przegrzewały się i musiały „odpoczywać”. 

Nowe modele mają silniki indukcyjne. Co to zmienia? – Silnik indukcyjny w zasadzie może pracować 24 godziny na dobę – wyjaśnia Jarosław Kirszke z firmy Kanwod-Invest. I dodaje, że w Polsce większość wśród sprzedawanych myjek ciśnieniowych stanowią urządzenia do użytku domowego, ewentualnie tej samej klasy urządzenia przeznaczone dla małych gospodarstw rolnych.

...i w zagrodzie :)

Jak myjki ciśnieniowe sprawdzają się w gospodarstwie wiejskim?
Adam Kraśko, bohater programów telewizyjnych „Rolnik szuka żony” i „Celebrity splash”, ma spore doświadczenie w używaniu tego urządzenia – stosował myjki ciśnieniowe w różnych wersjach i warunkach. Czy w gospodarstwie wiejskim można je traktować na równi z odkurzaczem czy kosiarką? Adam Kraśko wspomina o małej myjce, którą czyści okna i znakomicie się sprawdza. Ale to nie jedyne zastosowanie tych urządzeń w jego przypadku:

– Myjki ciśnieniowe przydają się nie tylko przy myciu czy czyszczeniu dużych maszyn rolniczych, samochodów. Sam stosuję te myjki do mycia np. ogrodzeń. Używałem ich też do mycia elewacji, betonowych posadzek czy kostki brukowej. Ułatwiają one pracę. Gdy zastosujemy dodatkowe środki czyszczące, efekt jest rewelacyjny i utrzymuje się długo. Można z powodzeniem stosować je w gospodarstwach – zapewnia.

Trochę liczb w sprawie ciśnienia

Myjki są dostępne na rynku, dobrze się sprawdzają. Co mówią twarde fakty, czyli dane sprzedażowe?

– Sprzedaż myjek ciśnieniowych cechuje sezonowość. Na Allegro w zeszłym roku najwięcej sztuk zostało sprzedanych w marcu, ponad 13 tys.. W tym roku widzimy większe zainteresowanie tymi produktami niż rok wcześniej. Od początku roku sprzedanych zostało ponad 14 tys. sztuk myjek . Średnia cena transakcji wynosi około 256 zł. W tej kategorii królują produkty marek Karcher i Lavor. Produktów Karcher od zeszłego roku sprzedano za około 18 mln zł, to 67 tys. sztuk. Lavor sprzedał ponad 10 tys. sztuk. Najlepiej sprzedające się myjki to myjka ciśnieniowa Lavor Prime 165 + pianownica, Lavor Galaxy 160 Patio, myjka ciśnieniowa Karcher k5, k2 car oraz myjki do okien WV 2 – mówi Agnieszka Lewartowska, szefowa kategorii Dom i Zdrowie w Allegro.

Dodaje, że myjki to urządzenia o szerokim zastosowaniu i coraz bardziej przystępnych cenach. Średnia cena wskazuje też na to, że kupujący zainteresowani są głównie egzemplarzami przeznaczonymi do użytku domowego.
Linia akcesoriów fitness od Ewy Chodakowskiej dla klientów Allegro
Ewa Chodakowska, najbardziej znana trenerka fitness w Polsce, rozpoczęła współpracę z Allegro od zaprojektowania linii akcesoriów fitness do ćwiczeń. W ofercie znajdują się także kosmetyki i przekąski BeRaw. Wszystko z bezpłatną dostawą Allegro Smart!: kurierem lub do si...
Przedsprzedaż biletów na trasę koncertową Pezeta tylko z Allegro Smart!
Już 13 stycznia rusza przedsprzedaż biletów na ogólnopolską trasę koncertową Pezeta. To wyjątkowa okazja dla klientów Allegro Smart!, którzy jako pierwsi będą mogli zapewnić sobie miejsce na koncertach artysty.
Aukcje Allegro dla WOŚP na półmetku – przegląd najciekawszych ofert
Aukcje Allegro dla WOŚP grają już po raz 20. Od początku grudnia swoje przedmioty wystawiają znani i lubiani: sportowcy, muzycy, artyści, politycy, a także internauci. Dzięki temu na liczniku na stronie: aukcje.wosp.org.pl już teraz mamy prawie 2 miliony złotych. Zalicyt...
Czas na prawdziwe okazje w sieci – Polacy wyprzedają nietrafione prezenty
Allegro to nie tylko najlepsze miejsce na zakup świątecznych prezentów. Każdego roku klienci wykorzystują narzędzia, jakie oferuje im platforma, do łatwej i szybkiej sprzedaży nietrafionych podarunków – w ubiegłym roku na platformę trafiło ponad pół miliona tego typu ofe...