Porządki wiosenne wokół własnego domu wymagają dużego nakładu energii. "Ach gdyby tak chociaż raz samo się zrobiło" – myślimy czasem w duchu. Sytuacja staje się mniej uciążliwa, gdy wykorzysta się do tego urządzenie ułatwiające różne zabiegi porządkowe.

W domu...

Myjka ciśnieniowa przestaje się kojarzyć wyłącznie z urządzeniem służącym do mycia samochodu czy wielkich hal produkcyjnych. Czyszczenie elewacji domu, kostki brukowej, tarasu, okien, zatkanej rynny, kanalizacji, płotu, rowerów – to tylko kilka przykładów z palety zastosowań myjek. Jarosław Kirszke z firmy Kanwod-Invest (bezpośredni importer i dystrybutor urządzeń renomowanych marek, np. myjek firmy Lavor) wyjaśnia:

– Wyposażając myjkę w odpowiednie akcesoria, takie jak: szczotka płaska, szczotka rotacyjna, pianownica, patio cleaner lub wąż do kanalizacji, można wykorzystać myjkę na mnóstwo sposobów. Czyścić można wtedy rynny, kanalizację i inne instalacje. Szczotką rotacyjną oraz pianownicą dobrze czyści się płoty betonowe i lamelowe. Samymi dyszami na lancach myjki umyć można także rower, motocykl czy quad.

Odchodzimy więc od ręcznego szorowania posadzek, skrobania błota za pomocą szczotek, mopów, które wypierane są przez myjki ciśnieniowe. Przyjmujemy to z tym większym spokojem i radością, że nowa generacja urządzeń może pracować dowolną ilość czasu. Do niedawna myjki posiadały silniki szczotkowe. Co to znaczyło dla użytkownika? To, że czas pracy tych urządzeń był ograniczony – myjki przegrzewały się i musiały „odpoczywać”. 

Nowe modele mają silniki indukcyjne. Co to zmienia? – Silnik indukcyjny w zasadzie może pracować 24 godziny na dobę – wyjaśnia Jarosław Kirszke z firmy Kanwod-Invest. I dodaje, że w Polsce większość wśród sprzedawanych myjek ciśnieniowych stanowią urządzenia do użytku domowego, ewentualnie tej samej klasy urządzenia przeznaczone dla małych gospodarstw rolnych.

...i w zagrodzie :)

Jak myjki ciśnieniowe sprawdzają się w gospodarstwie wiejskim?
Adam Kraśko, bohater programów telewizyjnych „Rolnik szuka żony” i „Celebrity splash”, ma spore doświadczenie w używaniu tego urządzenia – stosował myjki ciśnieniowe w różnych wersjach i warunkach. Czy w gospodarstwie wiejskim można je traktować na równi z odkurzaczem czy kosiarką? Adam Kraśko wspomina o małej myjce, którą czyści okna i znakomicie się sprawdza. Ale to nie jedyne zastosowanie tych urządzeń w jego przypadku:

– Myjki ciśnieniowe przydają się nie tylko przy myciu czy czyszczeniu dużych maszyn rolniczych, samochodów. Sam stosuję te myjki do mycia np. ogrodzeń. Używałem ich też do mycia elewacji, betonowych posadzek czy kostki brukowej. Ułatwiają one pracę. Gdy zastosujemy dodatkowe środki czyszczące, efekt jest rewelacyjny i utrzymuje się długo. Można z powodzeniem stosować je w gospodarstwach – zapewnia.

Trochę liczb w sprawie ciśnienia

Myjki są dostępne na rynku, dobrze się sprawdzają. Co mówią twarde fakty, czyli dane sprzedażowe?

– Sprzedaż myjek ciśnieniowych cechuje sezonowość. Na Allegro w zeszłym roku najwięcej sztuk zostało sprzedanych w marcu, ponad 13 tys.. W tym roku widzimy większe zainteresowanie tymi produktami niż rok wcześniej. Od początku roku sprzedanych zostało ponad 14 tys. sztuk myjek . Średnia cena transakcji wynosi około 256 zł. W tej kategorii królują produkty marek Karcher i Lavor. Produktów Karcher od zeszłego roku sprzedano za około 18 mln zł, to 67 tys. sztuk. Lavor sprzedał ponad 10 tys. sztuk. Najlepiej sprzedające się myjki to myjka ciśnieniowa Lavor Prime 165 + pianownica, Lavor Galaxy 160 Patio, myjka ciśnieniowa Karcher k5, k2 car oraz myjki do okien WV 2 – mówi Agnieszka Lewartowska, szefowa kategorii Dom i Zdrowie w Allegro.

Dodaje, że myjki to urządzenia o szerokim zastosowaniu i coraz bardziej przystępnych cenach. Średnia cena wskazuje też na to, że kupujący zainteresowani są głównie egzemplarzami przeznaczonymi do użytku domowego.

Powiązane artykuły

Kupuj w sieci. Z rozwagą, bo warto
Zabawki pod choinkę czy elegancki przybornik do cygar. Torebka od Michaela Korsa lub deska snowboardowa Head Force i.Kers. Komplet tłoków do zabytkowego samochodu albo bibliofilski starodruk. Nieważne, czego szukasz - dziś w sieci kupisz wszystko. Dosłownie. Klikasz, płacisz i czekasz na kuriera. Do twoich drzwi może trafić towar z całego świata, masz oszałamiające możliwości, więc przy zakupach lepiej nie trać głowy. 
Inteligencja w salonie – telewizor to nie wszystko
Telewizor cały czas stanowi jeden z głównych elementów wyposażenia mieszkania i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Wymieniamy starsze modele na nowsze lub dokupujemy drugi odbiornik do kuchni czy dziecięcego pokoju.
10 najpopularniejszych książek blogerów i vlogerów na Allegro!
Książka „Finansowy ninja” Michała Szafrańskiego, najpopularniejszego blogera finansowego w Polsce, tylko w przedsprzedaży przyniosła jej autorowi ponad pół miliona złotych czystego zysku! Wydawnictwo Znak powołało do życia nową linię wydawniczą Flow Books specjalizującą się w publikacji książek napisanych przez influencerów. Czyżby „normalni” pisarze na naszych oczach odchodzili do lamusa?
Dużo szumu wokół sukcesu małych misiów
Genialne produkty, które zdobywają serca coraz większej liczby matek i ojców. Szumiące misie, czyli Szumiś oraz Whisbear, to hit ostatnich kilku lat. Są więcej niż tylko zwykłymi pluszowymi przytulankami – uspokajają niemowlęta, pomagają im w zasypianiu, a rodzicom pozwalają na większą swobodę w poruszaniu się po domu. Jak one to robią? Rozkładamy szumiące misie na czynniki pierwsze.