Zacznijmy od początku. Aby czuć się bezpiecznie i wiedzieć, jak się zachować w różnych sytuacjach, które mogą nas spotkać podczas poruszania się rowerem nie tylko po mieście, polecamy obowiązkową lekturę: Prawa i obowiązki rowerzysty oraz Bądź bezpieczny na rowerze! 

Teraz spokojnie możemy rozejrzeć się za rowerem odpowiednim dla nas. Jak dobrać rower, podpowiedzą nam poradniki. Ważny jest rodzaj roweru: Dobór rodzaju roweru w zależności od potrzeb, Rower miejski? Nie tylko holenderka!, Jak wybrać najlepszy rower szosowy?, Dobierz rower do rodzaju nawierzchni, Wybieramy rower miejski do 1000 zł, Jaki rower kupić do 1500 złotych – wspaniały prezent urodzinowy. Jak również jego rozmiar: Dobór rozmiaru roweru – o czym musisz wiedzieć? Warto skorzystać z okazji, bo teraz na Allegro można kupić wiele rowerów w specjalnie promocyjnych cenach, a do tego na raty 0% od PayU


Co dalej? Najważniejsza jest apteczka rowerowa: Co powinno znaleźć się w apteczce rowerzysty? My polecamy specjalną apteczkę dedykowaną rowerzystom właśnie. Nie mniej ważny jest też: Dobór kasku na rower. Teraz kolej na: Bądź widoczny na drodze – wybierz dobre oświetlenie rowerowe oraz Dlaczego warto zainwestować w lusterko rowerowe. Przydałoby się też: Jak dobrać odpowiednie siodełko rowerowe. Odpowiedni ubiór również zapewni nam bezpieczeństwo: Jak ubrać się na rower?, Rowerowy szyk, Jak modnie ubrać się na rower?, Wygodny i funkcjonalny strój na rower dla niego oraz Przegląd butów rowerowych. Dla tych, którzy mają wątpliwości, czy specjalny strój na rower to konieczność, polecamy lekturę: Strój rowerowy – czy to konieczne? oraz Czy warto inwestować w odzież rowerową?Gdy jest z nami dziecko, w zależności od tego, w jakim jest wieku i jakie umiejętności już posiadło, zachęcamy do lektury: Co zabrać na wycieczkę rowerową z dzieckiem? Gdy nasza pociecha jest jeszcze za mała na to, aby samodzielnie jechać rowerem, konieczne będzie zaopatrzenie się w: Foteliki na rower dla dzieci – przegląd, Przyczepy rowerowe – którą wybrać? Natomiast gdy jest w już gotowe na: Pierwszy rower dla maluszka, to W co warto wyposażyć dziecięcy rower?, Akcesoria rowerowe dla dzieci, Rowerki trójkołowe do 300 zł – przegląd, Kompletujemy strój rowerowy dla dziecka – o czym warto pamiętać?, Rower w roli głównej – 5 rowerowych gadżetów dla dziecka, Nauka jazdy na rowerze – jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka, Popularne rowery tradycyjne dla dzieci do 200 zł, Popularne rowery tradycyjne dla dziecka do 300 zł, Popularne rowery tradycyjne dla dziecka do 400 zł.

Rower trzeba też gdzieś przechowywać - na szczęście jest to taki sprzęt, który z powodzeniem zmieści się do mieszkania: Sprawdzone sposoby na przechowywanie rowerów w mieszkaniuMiejsce na dwa kółka. Kilka sprawdzonych reguł dotyczących przechowywania rowerów, Podwieszane uchwyty na rowery.


Teraz pozostaje nam tylko cieszyć się z jazdy.

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl