Nareszcie! Donośne ptasie trele i coraz śmielej pnące się do góry pąki i łodyżki nie pozostawiają wątpliwości – wiosna tuż-tuż. Wielbiciele kwiatów ciętych i ogrodowych już zacierają ręce – za chwilę czeka nas wybuch zieloności, a wiosenne plony będzie trzeba zagospodarować. Czas wyciągnąć wazony, odkurzyć donice i zaaranżować swój kawałek domowej dżungli.

Wazony

Minipikasiaki na konwalie, niemieckie biskwity na żonkile czy dekoracyjne czechosłowackie szkło na tulipany – miłośnicy ukwieconych salonów z pewnością dobiorą odpowiedni wazon do swoich ulubionych kwiatów.
Doniczki

Czas zadbać o zmęczone zimą rośliny – nic nie ożywi ich tak, jak kolorowa ceramika lava. Dla kiełkujących roślinek najlepsze będą za to kolorowe kubeczki lub popielniczki w newlookowe, abstrakcyjne wzory.


Meble ogrodowe

Jako dumna posiadaczka przydomowego ogródka nie mogę doczekać się sesji z książką w promieniach wiosennego słońca. Ogrodowy relaks zapewnią meble z trwałych, odpornych na warunki pogodowe materiałów – lub takie, którym czas dodał szlachetnej patyny.


Roślinne motywy

Dla tych, którzy co roku z wytęsknieniem oczekują wiosny, mam dobrą wiadomość – można mieć ją w domu przez cały rok! Roślinne motywy wyjątkowo często pojawiają się na przedmiotach vintage – znajdziecie je na porcelanie, tkaninach czy biżuterii.

Emilia Obrzut - z zawodu projektantka graficzna, z zamiłowania popularyzatorka "designu po przejściach", czyli pięknych znalezisk z pchlich targów, internetowych aukcji, wystawek czy zapomnianych rodzinnych archiwów. W swoich projektach Patyna.pl, Wysoki Połysk i Wystawka przybliża ideę wykorzystywania we wnętrzach przedmiotów vintage, zwłaszcza polskiego wzornictwa epoki PRL. Obecnie najintensywniej rozwija Patynę - platformę z wyjątkowymi przedmiotami z dawnych lat, sprzedawanymi przez butiki, kolekcjonerów oraz entuzjastów vintage.

Emilia Obrzut

patyna.pl

magazyn@allegro.pl