Nareszcie! Donośne ptasie trele i coraz śmielej pnące się do góry pąki i łodyżki nie pozostawiają wątpliwości – wiosna tuż-tuż. Wielbiciele kwiatów ciętych i ogrodowych już zacierają ręce – za chwilę czeka nas wybuch zieloności, a wiosenne plony będzie trzeba zagospodarować. Czas wyciągnąć wazony, odkurzyć donice i zaaranżować swój kawałek domowej dżungli.

Wazony

Minipikasiaki na konwalie, niemieckie biskwity na żonkile czy dekoracyjne czechosłowackie szkło na tulipany – miłośnicy ukwieconych salonów z pewnością dobiorą odpowiedni wazon do swoich ulubionych kwiatów.
Doniczki

Czas zadbać o zmęczone zimą rośliny – nic nie ożywi ich tak, jak kolorowa ceramika lava. Dla kiełkujących roślinek najlepsze będą za to kolorowe kubeczki lub popielniczki w newlookowe, abstrakcyjne wzory.


Meble ogrodowe

Jako dumna posiadaczka przydomowego ogródka nie mogę doczekać się sesji z książką w promieniach wiosennego słońca. Ogrodowy relaks zapewnią meble z trwałych, odpornych na warunki pogodowe materiałów – lub takie, którym czas dodał szlachetnej patyny.


Roślinne motywy

Dla tych, którzy co roku z wytęsknieniem oczekują wiosny, mam dobrą wiadomość – można mieć ją w domu przez cały rok! Roślinne motywy wyjątkowo często pojawiają się na przedmiotach vintage – znajdziecie je na porcelanie, tkaninach czy biżuterii.

Emilia Obrzut - z zawodu projektantka graficzna, z zamiłowania popularyzatorka "designu po przejściach", czyli pięknych znalezisk z pchlich targów, internetowych aukcji, wystawek czy zapomnianych rodzinnych archiwów. W swoich projektach Patyna.pl, Wysoki Połysk i Wystawka przybliża ideę wykorzystywania we wnętrzach przedmiotów vintage, zwłaszcza polskiego wzornictwa epoki PRL. Obecnie najintensywniej rozwija Patynę - platformę z wyjątkowymi przedmiotami z dawnych lat, sprzedawanymi przez butiki, kolekcjonerów oraz entuzjastów vintage.

Emilia Obrzut

patyna.pl

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

Pora na nowy portfel
W sezonie świątecznym na Allegro zwykle sprzedaje się około 150 tysięcy portfeli, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie jeszcze więcej. To uniwersalny prezent pod choinkę. Sprawdźmy, co słychać w świecie męskich portfeli.
Kupuj w sieci. Z rozwagą, bo warto
Zabawki pod choinkę czy elegancki przybornik do cygar. Torebka od Michaela Korsa lub deska snowboardowa Head Force i.Kers. Komplet tłoków do zabytkowego samochodu albo bibliofilski starodruk. Nieważne, czego szukasz - dziś w sieci kupisz wszystko. Dosłownie. Klikasz, płacisz i czekasz na kuriera. Do twoich drzwi może trafić towar z całego świata, masz oszałamiające możliwości, więc przy zakupach lepiej nie trać głowy. 
Jaki kolor ma Twój mózg?
Widzisz 20% zniżki na buty i natychmiast wchodzisz do sklepu? A może raczej robisz zdjęcie i konsultujesz z partnerem, mamą, koleżanką, kolegą?… A może robisz zakupy przez Internet, bo masz wtedy czas, aby podjąć optymalną decyzję? Co decyduje o tym, jak kupujemy?
Inteligencja w salonie – telewizor to nie wszystko
Telewizor cały czas stanowi jeden z głównych elementów wyposażenia mieszkania i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Wymieniamy starsze modele na nowsze lub dokupujemy drugi odbiornik do kuchni czy dziecięcego pokoju.