Wartość sprzedaży w kategorii Motoryzacja wzrosła w 2015 roku o 15%. W podkategorii opony było to znacznie więcej, bo aż 24%, a chemia samochodowa sprzedawała się o 23% lepiej niż w 2014 r. Części samochodowe urosły o 13%, ale za to jest ich w Moto Allegro najwięcej, bo stanowią aż 60% wartości. Duża część z tego to oferty na nowe komponenty od znanych marek. 
Przyspieszenie w motoryzacji na Allegro widać tez już z cząstkowych danych z 2016 roku. Luty był świetny pod względem sprzedaży części samochodowych. Większość największych podkategorii zanotowała ponad 30% wzrostu w ujęciu rok do roku. Filtry urosły o 50%, układy hamulcowe o 39%, części z podkategorii chłodzenie silnika o 37%, układy zawieszenia o 35% podobnie jak części karoserii i wyposażenia wnętrz samochodów.  
Codziennie na Allegro sprzedawanych jest średnio ok. 34 tys. części samochodowych, 3,7 tys. produktów chemicznych i ponad 3,6 tys. opon różnych rodzajów i rozmiarów. Co minutę – także statystycznie – sprzedają się u nas: 2 żarówki samochodowe, ponad 3 elementy karoserii i 1 element zawieszenia. Kategoria Motoryzacja ma charakter wybitnie męski, bo zwykle 75% kupujących to panowie, podczas gdy w pozostałej części Allegro stanowią 55%. Za to panie aktywizują się bardzo przed tradycyjnymi okresami świątecznymi, kupując upominki dla panów.

– Klienci już dawno przestali kierować się jedynie ceną produktów, które kupują na Allegro – mówi Robert Krotoski, szef kategorii Motoryzacja. – Liczą się także takie elementy jak cena, sposób i szybkość dostawy, gwarancja i inne warunki – podkreśla Krotoski.

– Dodatkowo znaczenie ma to, jak oferta jest sformułowana i zaprezentowana, jaki jest odbiór jej grafiki, kolorów i ułożenie – dodaje Alina Magowska, odpowiedzialna za wrażenia użytkownika (UX) w Allegro. – Coraz częściej doradzamy klientom, jak skutecznie, z wykorzystaniem różnych narzędzi – treści, reklam itp. – zbudować przyjazną dla użytkownika ścieżkę zakupową. Według naszych ostatnich badań mniej więcej 4 na 5 użytkowników bardzo wysoko ocenia swój kontakt z ofertą na Allegro – podkreśla Alina Magowska.

– Nie można zapominać, że dla wielu klientów liczy się także marka kupowanego produktu – dodaje Robert Krotoski. – Cieszymy się, że na Allegro pojawia się coraz więcej marek i ich przedstawicieli, bo tego wymagają kupujący. Marka to gwarancja jakości i dobrej obsługi po sprzedaży, czyli tego, co coraz częściej doceniają kupujący – dodaje.

W naszej konferencji wzięli udział najwięksi dystrybutorzy części z firmą Inter Cars na czele. Byli również przedstawiciele firm Moto-Profil, Inter Team, Gordon, Pol-Car, Norauto, a także największe hurtownie ogumienia – Enis Nowakowski Szymański, Motohurt, Miwan czy Inbud Faro. Swoją obecnością zaszczycili nas też przedstawiciele największych producentów i marek z branży oponiarskiej – największy w Polsce koncern Goodyear Dunlop, a także Bridgestone, Nokian, Pirelli, Yokohama, Hankook i Apollo Vredestein. 

Wkrótce kilka kolejnych matek pojawi się w Strefie Marek Allegro, dołączając do m.in. takich firm jak Bosch, Philips, Osram i Shell, które są dla nas przykładem modelowej współpracy.


Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl

Załączniki

Pobierz wszystkie

jpeg

allegro_moto_fin.jpg.jpg 1,58 MB

png

allegro_moto_fin.png.png 1010 KB

pdf

allegro_moto_fin.pdf.pdf 5,62 MB

Powiązane artykuły

Kultowy i niedoceniany zdobywca Afryki
Regulaminy sportów motorowych lat 70., 80. i 90. stworzyły wiele legend, które trafiły do garaży kolekcjonerów i osiągają dziś astronomiczne ceny. Mowa o tak zwanych homologation specials, autach tworzonych zazwyczaj w liczbie kilkuset produkcyjnych sztuk, dla wprowadzenia tych modeli na trasy rywalizacji rajdowej bądź wyścigowej. 
Mandat za niesprawne światła lub wycieraczki?
Kierowcy często zapominają o przepisach, które mówią o tym, że samochód powinien mieć nie tylko czytelne tablice rejestracyjne, ale również czyste szyby. Jesień to nie tylko początek roku szkolnego, ale również czas, w którym warto zadbać o elementy samochodu związane z widocznością podczas gorszych warunków atmosferycznych.
Porsche 911 Turbo – po prostu idealne
Porsche 911 to samochód, którego miłośnikom motoryzacji nie trzeba przedstawiać. Narodził się w 1964 roku, lecz do dziś jest w produkcji, a wszystkie kolejne generacje zachowują charakterystyczny kształt i umieszczenie silnika za tylną osią. Od zawsze 911 wyróżniała się ponadprzeciętnymi osiągami, co szczególnie dotyczy fenomenalnych wersji Turbo, stale rozwijanych od 1975 roku.
Motoryzacja od zawsze budzi emocje
Motoryzacja od zawsze budzi emocje. Nie dziwi więc, że w serwisie Allegro ta kategoria jest trzecią z największych po Elektronice oraz Domu i Ogrodzie. Co więcej, znajduje się na niej zdecydowanie najwięcej wystawionych ofert sprzedaży, a co mniej niż trzy sekundy sprzedaje się część samochodowa. Znaczną większość stanowią oferty „Kup teraz”, licytacje to zaledwie 1 proc. całości.