Wartość sprzedaży w kategorii Motoryzacja wzrosła w 2015 roku o 15%. W podkategorii opony było to znacznie więcej, bo aż 24%, a chemia samochodowa sprzedawała się o 23% lepiej niż w 2014 r. Części samochodowe urosły o 13%, ale za to jest ich w Moto Allegro najwięcej, bo stanowią aż 60% wartości. Duża część z tego to oferty na nowe komponenty od znanych marek. 
Przyspieszenie w motoryzacji na Allegro widać tez już z cząstkowych danych z 2016 roku. Luty był świetny pod względem sprzedaży części samochodowych. Większość największych podkategorii zanotowała ponad 30% wzrostu w ujęciu rok do roku. Filtry urosły o 50%, układy hamulcowe o 39%, części z podkategorii chłodzenie silnika o 37%, układy zawieszenia o 35% podobnie jak części karoserii i wyposażenia wnętrz samochodów.  
Codziennie na Allegro sprzedawanych jest średnio ok. 34 tys. części samochodowych, 3,7 tys. produktów chemicznych i ponad 3,6 tys. opon różnych rodzajów i rozmiarów. Co minutę – także statystycznie – sprzedają się u nas: 2 żarówki samochodowe, ponad 3 elementy karoserii i 1 element zawieszenia. Kategoria Motoryzacja ma charakter wybitnie męski, bo zwykle 75% kupujących to panowie, podczas gdy w pozostałej części Allegro stanowią 55%. Za to panie aktywizują się bardzo przed tradycyjnymi okresami świątecznymi, kupując upominki dla panów.

– Klienci już dawno przestali kierować się jedynie ceną produktów, które kupują na Allegro – mówi Robert Krotoski, szef kategorii Motoryzacja. – Liczą się także takie elementy jak cena, sposób i szybkość dostawy, gwarancja i inne warunki – podkreśla Krotoski.

– Dodatkowo znaczenie ma to, jak oferta jest sformułowana i zaprezentowana, jaki jest odbiór jej grafiki, kolorów i ułożenie – dodaje Alina Magowska, odpowiedzialna za wrażenia użytkownika (UX) w Allegro. – Coraz częściej doradzamy klientom, jak skutecznie, z wykorzystaniem różnych narzędzi – treści, reklam itp. – zbudować przyjazną dla użytkownika ścieżkę zakupową. Według naszych ostatnich badań mniej więcej 4 na 5 użytkowników bardzo wysoko ocenia swój kontakt z ofertą na Allegro – podkreśla Alina Magowska.

– Nie można zapominać, że dla wielu klientów liczy się także marka kupowanego produktu – dodaje Robert Krotoski. – Cieszymy się, że na Allegro pojawia się coraz więcej marek i ich przedstawicieli, bo tego wymagają kupujący. Marka to gwarancja jakości i dobrej obsługi po sprzedaży, czyli tego, co coraz częściej doceniają kupujący – dodaje.

W naszej konferencji wzięli udział najwięksi dystrybutorzy części z firmą Inter Cars na czele. Byli również przedstawiciele firm Moto-Profil, Inter Team, Gordon, Pol-Car, Norauto, a także największe hurtownie ogumienia – Enis Nowakowski Szymański, Motohurt, Miwan czy Inbud Faro. Swoją obecnością zaszczycili nas też przedstawiciele największych producentów i marek z branży oponiarskiej – największy w Polsce koncern Goodyear Dunlop, a także Bridgestone, Nokian, Pirelli, Yokohama, Hankook i Apollo Vredestein. 

Wkrótce kilka kolejnych matek pojawi się w Strefie Marek Allegro, dołączając do m.in. takich firm jak Bosch, Philips, Osram i Shell, które są dla nas przykładem modelowej współpracy.


Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl
Alfa Romeo – czas skończyć z niesprawiedliwymi stereotypami
Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go alfa romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał alfę, płakał jak dziecko. Minęło ponad sto lat, a historia włoskiej marki trwa i otwiera kolejne karty. Niestety, marka zyskała opinię awaryjnej, a to niesprawiedliwy stereotyp. Jak to wygląda naprawdę?
10 kultowych samochodów, które warto kupić
Jeżeli po zaparkowaniu samochodu nie patrzysz na niego, odchodząc, to znaczy, że kupiłeś sobie nie ten samochód – to maksyma, którą warto się kierować przy zakupie auta. Nieważne czy kupujemy samochód do codziennej jazdy, czy typowo kolekcjonerski. W każdym z nich może być „to coś”. Przedstawiamy dziesięć kultowych samochodów, które warto kupić.
Legenda motoryzacji za mniej niż 50 tysięcy?
Znamy je z kina, znamy również z ulic, z pikników samochodów zabytkowych czy militarnych. Wjadą wszędzie tam, gdzie zwykły samochód osobowy nie da rady. Mają swoje lata, lecz mają również duszę. Coś, czego nie uświadczymy w wielu nowszych pojazdach. Warto poznać smak przygody i zabytkowej motoryzacji, a Land Rover może nas w ten świat doskonale wprowadzić. 
Fiat 125p – „kanciak”, którego kochają Polacy
Zapytałem właścicieli kultowych już „kanciaków”, jak po latach sprawuje się ten samochód. Jeden z nich dotarł swoim 125p aż na Nordkapp, drugi codziennie wozi turystów po Warszawie, trzeci chce sprzedać swojego za 100 tys. zł. Dowiecie się również, czy można samodzielnie naprawić fiata 125p na dalekiej Północy i dlaczego przy jego zakupie należy bardzo uważać!