Polacy razem z Allegro przez 58 dni zbierali środki dla WOŚP. A efektem jest rekordowe 12 mln złotych przekazanych dla Orkiestry. Nigdy dotąd licznik aukcji Allegro dla WOŚP nie przekroczył kwoty 10 mln. Aż do teraz! W sumie, przez 19 lat współpracy, z aukcji udało się przekazać niemal 65 mln złotych.

Allegro zaangażowało Polaków w pomoc Orkiestrze na wiele sposobów: można było wystawić swój przedmiot na licytację za pomocą stworzonej przez Allegro dla WOŚP platformy aukcje.wosp.org.pl, można było uczestniczyć w 161 tysiącach takich licytacji i wreszcie można było dorzucić się do Wirtualnej Puszki w aplikacji mobilnej Allegro. Dodatkowo na stronie rzeczyodserca.pl można było opowiedzieć za pomocą filmu niezwykłą historię przedmiotu wystawionego na licytację, a następnie udostępnić tę historię w social mediach, dodatkowo promując swoją aukcję. Wśród darczyńców przekazujących swoje Rzeczy od Serca znaleźli się sportowcy, politycy, aktorzy czy influencerzy. Razem z internautami zebrali ponad 2 mln zł, podwajając kwotę z poprzedniego Finału.

Dzięki zaangażowaniu Polaków w aukcje Allegro dla WOŚP 12 milionów zł zasiliło konto Fundacji. Ośmiocyfrowy wynik na liczniku zdarzył się po raz pierwszy. Działamy z Orkiestrą od początku istnienia Allegro i co roku to dla nas zawsze ogromne zaskoczenie, jak mocno nasi klienci angażują się w inicjatywę wsparcia WOŚP. W tym roku szczególnie to przeżywamy ze względu na tragiczne zdarzenia podczas gdańskiego finału, kiedy wszyscy pogrążyliśmy się w smutku i niepewności co do przyszłości tej pięknej inicjatywy stworzonej przez Jurka Owsiaka – mówi Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro. – Tegoroczny rekordowy wynik jest dla nas bardzo miłym potwierdzeniem, że platforma Allegro to świetne, a jednocześnie proste narzędzie do niesienia pomocy. Nie spoczywamy na laurach i szykujemy się na 20. edycję aukcji Allegro dla WOŚP, która wystartuje już za 10 miesięcy. Planujemy być z Orkiestrą do końca świata – dodaje.

Fot. Darek Kociak

Fot. Darek Kociak

Rekord za rekordem na aukcje.wosp.org.pl

27. Finał to niewątpliwie edycja rekordów, także na aukcjach Allegro dla WOŚP:

  • internauci licytowali przedmioty z rekordową prędkością, w dniu Finału nowa aukcja pojawiała się co 7,5 s
  • wystawiono także niemal 30 tysięcy przedmiotów więcej niż w ubiegłym roku
  • wpłaty mobilne na Wirtualną Puszkę sięgnęły 305 tys. zł i było o 50 tys. zł wyższe niż w poprzedniej edycji
  • największym hitem tegorocznych aukcji okazał się rolls-royce od Braci Collins i Mastercard, który był nie tylko najpopularniejszym, ale też najdroższym przedmiotem – darczyńca zapłacił za niego 211 211 zł. Podobną sumę osiągnęła aukcja Donalda Tuska – zwycięzca wylicytował ją za 211 000 zł. Trzecie, równie zaszczytne miejsce, zajęła aukcja Roberta Lewandowskiego z wynikiem końcowym 150 001,99 zł.

Allegro wspiera WOŚP od początku swojego istnienia. 19 lat współpracy przełożyło się na niemal 65 mln zł zebranych na wsparcie Orkiestry. Wszystkie zebrane w trakcie 27. Finału środki zostaną przeznaczone na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce.

19 lat Allegro dla WOŚP.png

Po więcej interesujących informacji dotyczących Allegro, WOŚP, tegorocznego Finału i 19 lat wspólnego grania zapraszamy na aukcje.wosp.org.pl.

Paulina Kazimierska

magazyn@allegro.pl
Przed Allegro kolejny rok inwestycji
18 mln Polaków, którzy co miesiąc odwiedzają Allegro w celu zrobienia zakupów, docenia szeroki wybór produktów, atrakcyjne ceny i coraz większą wygodę, szczególnie dzięki usłudze Allegro Smart! Wprowadzenie Allegro Smart! zmieniło nawyki zakupowe Polaków, którzy coraz ch...
Allegro uruchamia serwis społecznościowy dla swoich klientów i sprzedawców – Allegro Gadane
Allegro Gadane to serwis społecznościowy, w którym kupujący i sprzedający poszukujący porad czy opinii będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych. To także wspólna przestrzeń do wymiany spostrzeżeń związanych z ofertą czy produktami dostępnymi na platformie.
Dziękujemy za kolejny udany rok! 
Chcemy, żeby zakupy na naszej platformie były proste, wygodne i przyjemne. To głównie zasługa ciężkiej pracy i zaangażowania naszych sprzedawców. Dzięki ich wysiłkom Allegro doceniane jest jako firma z najlepszą obsługą klienta w Polsce. Nasze zespoły obsługi klientów i ...
Allegro wspiera polską gospodarkę cyfrową i co tydzień pomaga 500 nowym firmom rozpocząć sprzedaż w sieci
Od 20 lat Allegro odgrywa kluczową rolę w budowaniu polskiej gospodarki. Określane jako unikatowy w skali europejskiej polski „jednorożec” pomaga polskim małym i średnim firmom docierać do klientów z całego kraju i rozwijać działalność.