W tym roku rekord goni rekord: ponad 4,5 mln zł z aukcji internetowych przelane na konto WOŚP, najdrożej wylicytowany przedmiot w historii i najwyższa kwota zebrana w ramach akcji Rzeczy od Serca

 
Allegro od 16 lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wspólnie zebraliśmy już blisko 34,5 mln złotych. W tym roku licznik w momencie zakończenia aukcji stanął na kwocie 4 516 337,66 zł, czyli o 1,4 mln wyższej niż rok temu! I pomyśleć, że w 2001 roku zaczynaliśmy od 113 222 zł. 

– Od 16 lat Allegro gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i wydawać by się mogło, że po takim czasie już nic nie może nas zaskoczyć. Jednak tegoroczny finał okazał się wyjątkowy, bo rekordowy zarówno pod względem zebranej kwoty, wystawionych aukcji, jak i liczby osób uczestniczących w licytacjach. Najbardziej cieszy nas coraz większe zaangażowanie znanych osób, które w ramach akcji Rzeczy od Serca przekazywały cenne przedmioty na rzecz WOŚP. Wypromowane filmami wideo oferty w tym roku zebrały ponad 758 tys. zł, podwajając tym samym ubiegłoroczny wynik. Posługujemy się liczbami, ale za każdą z nich stoi konkretna pomoc, dlatego każda kolejna wylicytowana złotówka tak bardzo nas cieszy – mówi Krzysztof Śpiewek, menedżer ds. projektów CSR Allegro. 


Przez 10 tygodni na stronie aukcje.wosp.org.pl wystawiono na sprzedaż 93 233 przedmioty. A w trakcie samego finału, 10 stycznia, nowy przedmiot pojawiał się co 12,5 sekundy. W tym roku najcenniejszy okazał się wspólny trening z piłkarzami reprezentacji Polski, który osiągnął zawrotną kwotę 151 300 zł. Wśród najdroższych przedmiotów znalazła się też ogromna 2,5-metrowa figura Geralta z Rivii (61 100 zł) oraz obraz z wizerunkiem Lecha Wałęsy autorstwa Mateusza Rybki (60 100 zł).

Ten rok to także rekordowe zainteresowanie aukcjami wystawianymi przez znanych i lubianych: aktorów, sportowców czy blogerów. Na stronie rzeczyodserca.pl pojawiło się 255 przedmiotów, których historię można było poznać dzięki filmom nagranym przez darczyńców. W ten sposób na konto WOŚP trafiło 758 306 zł. W trakcie trzech edycji akcji Rzeczy od Serca udało się już zebrać 1 291 038 zł z 587 aukcji.

 
Na tym nasze wsparcie Wielkiej Orkiestry się nie kończy. Myśląc także o tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli wrzucić pieniędzy do puszki, stworzyliśmy jej wirtualną wersję w aplikacji mobilnej Allegro. Każdy, kto wsparł tegoroczny finał, w podziękowaniu otrzymał na skrzynkę mailową wirtualne serduszko WOŚP. Dzięki tej funkcji w aplikacji zebraliśmy 66 632 zł, co łącznie z ubiegłoroczną kwotą daje nam już 108 192 zł. 


Warto dodać, że operator finansowy PayU zapewnia bezprowizyjną obsługę płatności, przez co każda złotówka uzyskana z aukcji czy wirtualnej puszki jest w całości przekazywana na rzecz Orkiestry.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl