Po zimie warto zwrócić szczególną uwagę na elewacje - mogą wymagać uzupełnienia, niewielkiego remontu lub osuszenia. Tu na pomoc przychodzą poradniki Allegro, dzięki którym oszczędzimy czas, pieniądze i będziemy mogli zaplanować pracę: Tynk renowacyjny – na zawilgocone podłoże, Jak otynkować dom?, Jak dobrać farbę elewacyjną?

Tym, którzy planują większą inwestycję i zamierzają po tej zimie zmodernizować źródło ciepła w domu, podpowiadamy: Nowoczesna kotłownia na paliwa stałe – co jest potrzebne? lub Ogrzewanie elektryczne – jakie wybrać? Można także pomyśleć o Domowa stacja uzdatniania wody.

Dla tych, którzy zamierzają dopiero dom postawić, z pewnością pomocna będzie lektura tego poradnika: Z czego zbudować ciepłe ściany? Warianty na 2021 rok. Natomiast jeśli chcemy tylko zmienić wystrój pomieszczenia, wprowadzić trochę świeżości, polecamy: Comics look – mieszkanie wyjęte z komiksu lub Efektowne dekoracje okien, czyli co zamiast zasłon.

Sprzęty codziennego użytku takie jak zmywarka czy kuchenka powinny służyć nam latami, aby tak było, zachęcamy do lektury: Zmywarka – jak o nią dbać, aby służyła nam przez lata? Ale jeśli nie mamy wyjścia, i trzeba kupić nową kuchenkę, zachęcamy do zapoznania się z tym poradnikiem: Kuchenka gazowa – za ile kupić?

Gdy mieszkamy w domu za miastem, ważnym elementem wyposażenia jest odpowiedni osprzęt, np. odpowiednie anteny i odpowiednie radioodbiorniki – bywa że decydują o naszym bezpieczeństwie, ale także dostępie do rozrywki: Radio cyfrowe – jak je wybrać, aby cieszyć się nienagannym brzmieniem?, Krótkofalówki a bezpieczeństwo w pracy, CB radio czy radiotelefon? Dwie różne kultury krótkofalarstwa, Jaki tuner DVB-T z PVR wybrać? A jeśli się coś zepsuje? Warto pamiętać: Reklamacja sprzętu elektronicznego – nie potrzebujesz do tego paragonu!

Roślinność powoli budzi się do życia, ale jeszcze trochę czasu minie, zanim zobaczymy zielone pąki na drzewach. Aby nasz ogród czy podwórku nie było bure, warto ożywić je Kolorowa kora – znakomity sposób na ożywienie ogrodu.

Cieplejsze dni do ogromna frajda dla dzieciaków – nareszcie można wyjść na dwór na dłużej i bawić się w inne zabawy niż te wymuszone czterema ścianami mieszkania - zabawa w parku czy na podwórku to więcej pomysłów na spędzenie czasu. Podpowiadamy, jakie akcesoria czy zabawki przydadzą się młodym ludziom podczas zabaw na powietrzu: Towarzysz spacerów – pchacz na patyku; Przegląd piłek do gry w nogę; Koparki dla dzieci do 150 zł. Przegląd, Koparki dla dzieci do 100 zł. Przegląd, W co warto wyposażyć dziecięcy rower?

Wiele dzieci uwielbia zabawę figurkami – są poręczne, można je wszędzie ze sobą zabrać, przydają się w każdej sytuacji: Figurki zwierząt – przegląd oraz Figurki do kolekcji przyszłego kosmonauty.

Kupowanie dzieciom plastikowych pistoletów-zabawek jest powszechne – maluchy udają wtedy kowbojów prosto z westernów. Zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo: Czym strzelają pistolety-zabawki? Przegląd bezpiecznych pistolecików. Natomiast jeśli nasz maluch chce pójść krok dalej w swojej pasji do filmów rodem z Dzikiego Zachodu, może warto wykupić mu kilka lekcji jazdy konnej? Dla takich osób polecamy: Jazda konna po raz pierwszy: co trzeba wiedzieć?

Długie zimowe tygodnie nie zachęcały do spędzania czasu na dworze. Staraliśmy się zminimalizować czas drogi między domem a pracą, a popołudnia i wieczory woleliśmy spędzać w domu. Ale ta pora minęła – jest coraz cieplej i coraz chętniej rozglądamy się za możliwościami wyjścia z domu. Ale co, jeśli nasz organizm się przyzwyczaił do bardziej statycznego harmonogramu dnia i gdy zaczęliśmy się ruszać – zaczyna się buntować? W poradnikach Allegro można znaleźć rozwiązanie na każdy kłopot: Podpórki ortopedyczne pod plecy, Skuteczna walka z bólem stawów. Oprócz tego, że warto wybrać się do lekarza, zachęcamy do aktywnego trybu życia: Na bieżni czy na ulicy?, Rakiety tenisowe w cenie 200-500 zł, Basen w okresie zimowym? Tak!, Fitness dla leniwych, czyli jak spalać zimowy tłuszczyk, Jak zadbać o figurę w czasie zimy?, Wiosła stacjonarne – zalety ćwiczenia w domu, Jogging z psem.

Ważnym czynnikiem wpływającym na nasze zdrowie jest też dieta (np. Dieta, którą łatwiej znieść: cheat meal, czyli oszukany posiłek), warto połączyć ją z aktywnością. Każdy powinien wiedzieć, że śniadanie to podstawa: Zdrowe śniadanie – energia na cały dzień. A dostarczanie organizmowi pięciu posiłków dziennie to gwarancja dobrego samopoczucia: Makarony bezglutenowe – który kupić?, Naturalne zamienniki kawy, Naleśniki łatwiejsze niż myślisz – przegląd naleśnikarek, Domowe soki – akcesoria i produkty do ich przyrządzania.


Fot. Pexels.com

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl