1 marca Poczta Polska podniosła ceny przesyłek wykorzystywanych przez Sprzedawców na Allegro. Okazało się, że dla części z nich (i dla nas) była to niespodzianka na tyle duża, że nowe ceny nie pojawiły się jeszcze w części ofert. Jednym z powodów było m.in. to, że wielu Sprzedawców korzysta z ofert „do wyczerpania przedmiotów”. Dzięki temu mogą nieprzerwanie sprzedawać towar, którego mają dużo w magazynie i nie muszą ciągle wystawiać nowych ofert. Minusem jest to, że wprowadzenie zmiany w szczegółach tych ofert wymagało w naszym systemie ich zakończenia i wystawienia na nowo. O ile w przypadku kilku czy nawet kilkudziesięciu ofert to żaden problem, to jednak kilka czy kilkadziesiąt tysięcy ofert – a tyle miewają aktywni Sprzedawcy w Allegro – to już wyzwanie.

W trybie pilnym postanowiliśmy rozwiązać ten problem, umożliwiając zmianę ceny za przesyłkę (nie tylko pocztową) bez zakończenia oferty.

Sprzedawcy mogą zmieniać ceny dostawy na jeden z trzech sposobów:

  • edytować cenę konkretnej oferty bezpośrednio w Allegro;
  • skorzystać z opcji „Zmień opcje dostawy” dostępnej w zakładce Moje Allegro > Moja Sprzedaż > Sprzedaję;
  • użyć WebAPI Allegro i funkcji ChangeItemFields.

Nasi technicy nie zalecają zmian opcji dostawy za pomocą funkcji Cenników Dostaw: zmiana w cenniku może nie zostać odzwierciedlona we wszystkich ofertach, w których został on użyty. 

Nie zapominamy o Kupujących. W formularzu opcji dostawy będziemy wyświetlać komunikat informujący o tym, że w okresie przejściowym koszt przesyłki podany w ofercie może być inny (niższy) niż w momencie płatności, jeżeli kupujący płaci z opóźnieniem. Jeśli nowa cena nie będzie odpowiadać Kupującemu, może odstąpić od zakupu bez konsekwencji.

Mamy nadzieję, że dzięki tym zmianom ułatwimy pracę Sprzedającym, a Kupujący będą lepiej poinformowani.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl