1 marca Poczta Polska podniosła ceny przesyłek wykorzystywanych przez Sprzedawców na Allegro. Okazało się, że dla części z nich (i dla nas) była to niespodzianka na tyle duża, że nowe ceny nie pojawiły się jeszcze w części ofert. Jednym z powodów było m.in. to, że wielu Sprzedawców korzysta z ofert „do wyczerpania przedmiotów”. Dzięki temu mogą nieprzerwanie sprzedawać towar, którego mają dużo w magazynie i nie muszą ciągle wystawiać nowych ofert. Minusem jest to, że wprowadzenie zmiany w szczegółach tych ofert wymagało w naszym systemie ich zakończenia i wystawienia na nowo. O ile w przypadku kilku czy nawet kilkudziesięciu ofert to żaden problem, to jednak kilka czy kilkadziesiąt tysięcy ofert – a tyle miewają aktywni Sprzedawcy w Allegro – to już wyzwanie.

W trybie pilnym postanowiliśmy rozwiązać ten problem, umożliwiając zmianę ceny za przesyłkę (nie tylko pocztową) bez zakończenia oferty.

Sprzedawcy mogą zmieniać ceny dostawy na jeden z trzech sposobów:

  • edytować cenę konkretnej oferty bezpośrednio w Allegro;
  • skorzystać z opcji „Zmień opcje dostawy” dostępnej w zakładce Moje Allegro > Moja Sprzedaż > Sprzedaję;
  • użyć WebAPI Allegro i funkcji ChangeItemFields.

Nasi technicy nie zalecają zmian opcji dostawy za pomocą funkcji Cenników Dostaw: zmiana w cenniku może nie zostać odzwierciedlona we wszystkich ofertach, w których został on użyty. 

Nie zapominamy o Kupujących. W formularzu opcji dostawy będziemy wyświetlać komunikat informujący o tym, że w okresie przejściowym koszt przesyłki podany w ofercie może być inny (niższy) niż w momencie płatności, jeżeli kupujący płaci z opóźnieniem. Jeśli nowa cena nie będzie odpowiadać Kupującemu, może odstąpić od zakupu bez konsekwencji.

Mamy nadzieję, że dzięki tym zmianom ułatwimy pracę Sprzedającym, a Kupujący będą lepiej poinformowani.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl

Powiązane artykuły

RAPORT POLSKA STROJNA 2016 – POLAKÓW PORTRET MODOWY
Polacy i moda: lubimy wygodę, jakość i... schludność. Trendy? Znamy, ale nie zawsze stosujemy. Ubrania, obuwie i dodatki zaczynamy traktować jak inwestycję we własny wizerunek, w wygodę albo w relacje z innymi. Jesteśmy bardzo zdecydowani co do własnych potrzeb, a cena nie zawsze jest najważniejszym kryterium. Wielu Polaków chciałoby wymienić zawartość swoich szaf i to natychmiast. To najważniejsze wnioski z przeprowadzonego na zlecenie Allegro badania „Polska strojna 2016. Trendy w zachowaniach zakupowych Polaków”.
„Mój jest ten kawałek podłogi” w nowej wersji i z teledyskiem
Nowa wersja utworu „Mój jest ten kawałek podłogi” pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Operacja Bazyliszek”. Teledysk, podobnie jak poprzedni, opowiada historię jednego z bohaterów cyklu Legendy Polskie. Allegro i tym razem zaprosiło do współpracy młodych twórców, w tym Kordiana Kądziele, który odpowiada za scenariusz i reżyserię teledysku.
Stało się! Zapłacimy BLIKIEM na Allegro
Od teraz na Allegro można płacić za zakupy za pomocą systemu płatności mobilnych BLIK. Płatności BLIK zostały w pełni zintegrowane z platformą zakupową Allegro i stają się jedną z metod płatności dostępnych dla klientów największej w Polsce internetowej platformy zakupowej.
Bazyliszek żyje! Allegro przedstawia kolejną polską legendę
Wieki temu budził grozę wśród mieszkańców Warszawy, teraz powraca, by siać postrach w Internecie. „Operacja Bazyliszek” to kolejny film krótkometrażowy, który powstał w ramach projektu Legendy Polskie Allegro. W głównych rolach występują Paweł Domagała, Olaf Lubaszenko i Michalina Olszańska.