Zima to szczególnie trudny czas dla naszych samochodów. Dobrze przygotowany pojazd powinien bez większych problemów przetrwać ten okres. Wraz z nadchodzącymi pierwszymi oznakami wiosny nie możemy również zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu naszego auta. Część prac możemy z powodzeniem wykonać sami.

Piotr Rejowski

magazyn@allegro.pl
10 kultowych samochodów, które warto kupić
Jeżeli po zaparkowaniu samochodu nie patrzysz na niego, odchodząc, to znaczy, że kupiłeś sobie nie ten samochód – to maksyma, którą warto się kierować przy zakupie auta. Nieważne czy kupujemy samochód do codziennej jazdy, czy typowo kolekcjonerski. W każdym z nich może być „to coś”. Przedstawiamy dziesięć kultowych samochodów, które warto kupić.
Zakup używanego samochoduto nie wszystko...
Zakup samochodu używanego nie jest łatwym zadaniem. Wybór odpowiedniego modelu, potem poszukiwania idealnego egzemplarza. Podpisanie umowy i zarejestrowanie pojazdu to jeszcze nie koniec. Sprawdzamy, co powinno się wymienić w aucie zaraz po jego zakupie.
Mandat za niesprawne światła lub wycieraczki?
Kierowcy często zapominają o przepisach, które mówią o tym, że samochód powinien mieć nie tylko czytelne tablice rejestracyjne, ale również czyste szyby. Jesień to nie tylko początek roku szkolnego, ale również czas, w którym warto zadbać o elementy samochodu związane z widocznością podczas gorszych warunków atmosferycznych.
Nie lekceważ tych podzespołów. Przygotuj samochód przed sezonem wyjazdowym
Sezon wakacyjny rozpocznie się już za chwilę. Jeżeli planujecie podróż samochodem, to właśnie teraz jest odpowiedni moment na weryfikację jego stanu technicznego. Sprawdzamy, które czynności możemy podjąć sami, a które lepiej zostawić mechanikowi.