Wiadomo, że jak są dzieci, to muszą być też zabawki – ale zabawki nie byle jakie. Ważne, aby miały specjalne atesty i pozwolenia, a także rozwijały u pociech kreatywność i sposób postrzegania otaczającego świata.


Dla rodziców dzieci w wieku powyżej trzech lat polecamy Kreatywne zabawki 3+. Natomiast: Kalendarze do dziecięcego pokoju pomogą w nauce dni, tygodni i miesięcy, a także nauczą określania czasu. Starsze dziewczynki, fanki Winx, czyli czarodziejek, też na pewno znajdą coś dla siebie: Przegląd zabawek i akcesoriów z bohaterkami Winx. Mamy również propozycje zabawek dla rodziców małych fanów innych kreskówek: Nie ma nudy z Fineaszem i Ferbem lub Być jak Roszpunka – magiczny świat Zaplątanych. Fanki syrenek też znajdą coś dla siebie: Baw się z syrenkami. Co to są Bakugany – hit sezonu, będą wiedzieli ich miłośnicy – na Allegro można dostać figurki, karty, kulki, a nawet gry z nimi.Czasami bywa tak, że od najmłodszych lat dziecko przejawia zainteresowanie danym obszarem czy tematem – warto je bacznie obserwować i rozwijać jego zainteresowania poprzez dobór odpowiednich zabawek czy gier. W tym tygodniu mamy propozycję dla dzieci, które chciałyby w przyszłości leczyć zwierzęta: Doktor Dosia – idealny prezent dla małego weterynarza.

Spacer dla każdego dziecka to okazja do poznawania świata, trudno też sobie wyobrazić spacer bez zabawek – w poradnikach Allegro mamy specjalne na takie wyprawy: Zabawki do parku i na spacer. Rodziców zachęcamy do lektury tego artykułu: Najlepsze aktywności dla przedszkolaków – może się przyłączą do swoich pociech. Podczas spacerów czy zabawy w parku dziecko możne spotkać swoich rówieśników lub kolegów z przedszkola – wtedy jest jeszcze większa frajda. Co zrobić, gdy jednak nasz maluch woli bawić się sam? Uszanować to i zapoznać się z tym poradnikiem: Nieśmiały przedszkolak.

Po całym dniu wrażeń mały człowiek może mieć problem z zaśnięciem, a jeśli do tego jeszcze boi się ciemności, na pomoc może przyjść tylko: Przytulanki z lampką – przegląd. Dla tych całkiem malutkich polecamy: Zabawki uspokajające dziecko do 50 zł.
 
Dorośli dla dzieci są wzorem i od nich zależy, jakie przyzwyczajenia maluchy od nich przejmą. Dlatego jeśli chcemy mieć zdrowe i sprawne dziecko, sami musimy wprowadzić do swojego życia zdrowe zasady. A z poradnikami Allegro to wcale nie jest trudne. Najlepiej zacząć od: Kupujemy sprzęt sportowy na wyprzedażach. Jak nie wpaść w pułapkę niskiej ceny? A potem kolej na: Przygotuj się do sezonu i pracuj nad swoją wydolnością. Na tym etapie też warto zapoznać się z tymi poradnikami: Postaw na aktywny wypoczynek. Poznaj geocaching, Podtrzymywanie kondycji zimą – najlepsze ćwiczenia, Przedwiośnie – jak naturalnie wzmocnić organizm? Jeśli w tym roku stawiamy na rower, zachęcamy do lektury: Idealne śniadania dla rowerzystów oraz Jaki rower kupić do 1500 złotych – wspaniały prezent urodzinowy. Tym, którzy wolą biegać, polecamy: Krokomierz – 4 powody, dla których warto go kupić, Nauszne słuchawki dla biegaczy. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Większość sportowców lubi różne gadżety, polecamy te, które pomogą zaplanować trening, a także zapisać osiągnięte wyniki: Kalendarze, organizery dla sportowców i fanów sportu – przegląd. Mamy też propozycję dla seniorów: Sport dla seniorów – aktywność na chłodny czas – bo ruszać się trzeba w każdym wieku. A gdy przesadzimy z treningiem, polecamy: Jak radzić sobie z bólem po zbyt ostrym treningu?

I weźmy głęboki wdech – w powietrzu już czuć wiosnę…

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl