Już niedługo światło dzienne ujrzy cały raport mShopper 2.0, który na zlecenie Allegro przygotowała firma Mobile Institute. Jednakże specjalnie dla czytelników _magazynu.Allegro udało się nam uchylić nieco rąbka tajemnicy i przedpremierowo pokazujemy niektóre z najciekawszych danych z owego raportu.

Otóż mobile trafił pod polskie strzechy. Jak wynika z raportu mShopper 2.0:

  • w zeszłym roku mobilnie dokonało zakupu 24% wszystkich internautów, w tym roku jest to 37% - to bardzo znaczący wzrost
  • ponad połowa (53%) konsumentów kupujących w sieci kupiła już coś mobilnie, w tym na smartfonie zakupów dokonało 43% z nich
  • z mobilnej bankowości korzysta 60% posiadaczy smartfona, w zeszłym roku było to 38%
  • 60% mobilnych konsumentów dokonało jakiejś płatności telefonem, w zeszłym roku było to 40%. 76% z tych, którzy jeszcze nie spróbowali, deklaruje to w niedalekiej przyszłości.Jak widać, mobile staje się coraz bardziej znaczącym kanałem dokonywania zakupów i płatności.


Co ciekawe, bardzo duży wzrost popularności kupowania mobilnego nastąpił wśród samych użytkowników urządzeń mobilnych – podczas gdy w zeszłym roku m-kupujący stanowili wśród mobilnych konsumentów 36%, obecnie stanowią 73%.

Interesujące jest również to, że grupą, w której zanotowano największy skok w liczbie osób kupujących na smartfonach i tabletach, są mieszkańcy wsi i mniejszych miast.

Perspektywa dla m-commerce także wygląda obiecująco, ponieważ prawie połowa niekupujących mobilnie - dokładnie 46% - deklaruje, że wypróbuje kupowanie na smartfonach i tabletach w najbliższej przyszłości.

A jak robimy zakupy na komórkach? Spontanicznie. Ale o tym więcej już niedługo.


Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

NAJCIEKAWSZE TRENDY Z BADANIA POLSKA STROJNA 2016
Tegoroczne badanie „Polska Strojna 2016. Trendy w zachowaniach zakupowych Polaków” pokazuje, że nasze preferencje zakupowe zmieniają się bardzo szybko, a jednocześnie nie należymy do awangardy. Bywamy i nowocześni, i zachowawczy jednocześnie. Warto przyjrzeć się najważniejszym ustaleniom z tego badania. Poniżej przedstawiamy subiektywny wybór autorów raportu, choć oczywiście czytając raport, każdy możne znaleźć inne, ważne z własnej perspektywy zjawiska. 
Małe inżynierki
Pasje inżynierskie są dobre zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Wszystko zależy od tego, jak rodzice i przyjaciele będą wspierać takie pasje. Zobaczcie, jak fajnie jest bawić się inżynierskimi zestawami z lalkami.
Naszyj to! Barwny powrót do lat 90.
Kochasz muzykę, kino, seriale? W tym sezonie wyrazisz to również... strojem. Naszywki i przypinki to niepozorne dodatki, które mogą całkowicie odmienić charakter nudnej, jesiennej stylizacji, dodając jej lekkości i młodzieżowego luzu. Niegdyś można je było znaleźć głównie na torbach i kurtkach zbuntowanych licealistów, teraz zagościły na pokazach najważniejszych domów mody.
10 hitów mody, które będziesz nosić też za rok
Projektanci wciąż zaskakują. Lansują nowe trendy albo powracają do tych sprzed lat w zupełnie nowej odsłonie. Co powinno się więc znaleźć w szafie kobiety? Jakie ubrania kupić teraz, by być modną w kolejnym sezonie, polecają modowi specjaliści, blogerki i vlogerki.