sprytne zakupy
Sprytne zakupy
18 lutego 2016, 09:00

Emilia Obrzut: Podano do stołu – jak za dawnych lat

Dla wielu z nas kuchnia to miejsce, w którym koncentruje się domowe życie. Patynowy dział „Kuchnia” jest jednym z największych i najpopularniejszych, podobnie jest na Allegro w dziale „Kolekcje i sztuka”, gdzie szkło, ceramika i porcelana wiodą prym wśród prezentowanego asortymentu.

Piękne przedmioty vintage docenili blogerzy i fotografowie (w sesjach zdjęciowych m.in. "Jadłonomii" i magazynu "Smak" nierzadko pojawiają się kuchenne perełki z dawnych lat). Kuchennym designem zajęli się także kuratorzy – w tym miejscu warto wspomnieć szeroko komentowaną wystawę „Stół polski”, prezentowaną jesienią 2015 r. w pawilonie polskim na EXPO w Mediolanie. Warto zatem spojrzeć na filiżanki i talerze jako dopełnienie przygotowywanych potraw. A po skończonym posiłku zjeść je... oczami.

Na zimne:

Dział „Kolekcje i sztuka” obfituje w jakże przydatne talerze na przystawki, śledziarki i salaterki. Prym wśród nich wiodą szklane cudeńka o wymyślnych formach inspirowanych naturą autorstwa Jana Sylwestra Drosta.

Salaterka Scherzer:

Talerze na przystawki:

Patera w kształcie muszli:

Na ciepłe:

Na wystawnym przyjęciu świetnie sprawdzi się dekoracyjna waza, a w kameralnym gronie zupa i drugie zasmakują jeszcze bardziej w kultowym zestawie „Lubiana”.

Waza Eschenbach:

Elegancki talerz obiadowy:

Sosjerka:


Na słodkie:

Bombonierki i patery godnie zaprezentują zarówno najmodniejsze bezglutenowe ciasto, jak i poczciwe babcine faworki :)

Talerzyki deserowe:

Obrotowa patera

Designerska cukiernica:

Szkatułka bombonierka:


Na napoje:

Na kawę, herbatę i zimne napoje najlepiej nadadzą się polskie wyroby z czasów PRL. Kuszą nowoczesną linią i nienowoczesną ceną.

Serwis do herbaty:


Zestaw śniadaniowy:Emilia Obrzut - z zawodu projektantka graficzna, z zamiłowania popularyzatorka "designu po przejściach", czyli pięknych znalezisk z pchlich targów, internetowych aukcji, wystawek czy zapomnianych rodzinnych archiwów. W swoich projektach Patyna.pl, Wysoki Połysk i Wystawka przybliża ideę wykorzystywania we wnętrzach przedmiotów vintage, zwłaszcza polskiego wzornictwa epoki PRL. Obecnie najintensywniej rozwija Patynę - platformę z wyjątkowymi przedmiotami z dawnych lat, sprzedawanymi przez butiki, kolekcjonerów oraz entuzjastów vintage.
Newsletter
Trwa generowanie pliku zip
0%