Piękne przedmioty vintage docenili blogerzy i fotografowie (w sesjach zdjęciowych m.in. "Jadłonomii" i magazynu "Smak" nierzadko pojawiają się kuchenne perełki z dawnych lat). Kuchennym designem zajęli się także kuratorzy – w tym miejscu warto wspomnieć szeroko komentowaną wystawę „Stół polski”, prezentowaną jesienią 2015 r. w pawilonie polskim na EXPO w Mediolanie. Warto zatem spojrzeć na filiżanki i talerze jako dopełnienie przygotowywanych potraw. A po skończonym posiłku zjeść je... oczami.

Na zimne:

Dział „Kolekcje i sztuka” obfituje w jakże przydatne talerze na przystawki, śledziarki i salaterki. Prym wśród nich wiodą szklane cudeńka o wymyślnych formach inspirowanych naturą autorstwa Jana Sylwestra Drosta.
Na ciepłe:

Na wystawnym przyjęciu świetnie sprawdzi się dekoracyjna waza, a w kameralnym gronie zupa i drugie zasmakują jeszcze bardziej w kultowym zestawie „Lubiana”.

Na słodkie:

Bombonierki i patery godnie zaprezentują zarówno najmodniejsze bezglutenowe ciasto, jak i poczciwe babcine faworki :)


Na napoje:

Na kawę, herbatę i zimne napoje najlepiej nadadzą się polskie wyroby z czasów PRL. Kuszą nowoczesną linią i nienowoczesną ceną.


Emilia Obrzut - z zawodu projektantka graficzna, z zamiłowania popularyzatorka "designu po przejściach", czyli pięknych znalezisk z pchlich targów, internetowych aukcji, wystawek czy zapomnianych rodzinnych archiwów. W swoich projektach Patyna.pl, Wysoki Połysk i Wystawka przybliża ideę wykorzystywania we wnętrzach przedmiotów vintage, zwłaszcza polskiego wzornictwa epoki PRL. Obecnie najintensywniej rozwija Patynę - platformę z wyjątkowymi przedmiotami z dawnych lat, sprzedawanymi przez butiki, kolekcjonerów oraz entuzjastów vintage.

Emilia Obrzut

patyna.pl

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

Nowa limuzyna sprzed lat? Wszystko jest możliwe!
Epoka lat 90. ma szczególne miejsce w sercach wielu miłośników motoryzacji. To wtedy szeroko otworzyły się polskie granice i pojawiły się salony wszystkich najważniejszych światowych marek. Każdy jeździł tym, na co było go stać, jednak najbardziej wzdychano do najdroższych modeli dwóch największych niemieckich marek – Mercedesa i BMW. Wówczas na topowe S-klasy i BMW serii 7 stać było wyłącznie najbogatszych, tych, którzy żyli z rozmachem i przepychem, według popularnej ówcześnie maksymy: „zastaw się, a postaw się”.
Laptop i tablet w jednym, czyli czas na hybrydy
Bez dotykowości nie ma mobilności. Tak skwitować można sytuację na rynku elektronicznych urządzeń przenośnych – od telefonów, przez zegarki po… laptopy. Bo klawiatura się przydaje, ale coraz więcej użytkowników nie wyobraża sobie korzystania ze sprzętu, w którym przesunięcie palcem po ekranie nie skutkuje konkretnym działaniem.
10 najciekawszych książek dla dzieci, z których ucieszą się także rodzice
Pięknie ilustrowane, mądre, ciekawie napisane – wybraliśmy dla Was 10 tytułów, które znalazły się w rankingu najlepiej sprzedających się książek dla dzieci na Allegro. Listę uzupełniliśmy rekomendacjami psychologa oraz eksperta Allegro.
10 najdroższych polskich winyli na Allegro
Za 790 000 dolarów w grudniu ubiegłego roku sprzedano „Biały album” zespołu The Beatles. Płyta opatrzona numerem 0000001 należała do Ringo Starra, perkusisty Beatlesów. W Polsce, jak do tej pory, nikt jeszcze tyle nie zapłacił za żaden krążek. To jednak nie oznacza, że nie ma wśród polskich wydawnictw płytowych pozycji, na których można nieźle zarobić. Przedstawiamy listę 10 najdroższych polskich winyli na Allegro.