Piękne przedmioty vintage docenili blogerzy i fotografowie (w sesjach zdjęciowych m.in. "Jadłonomii" i magazynu "Smak" nierzadko pojawiają się kuchenne perełki z dawnych lat). Kuchennym designem zajęli się także kuratorzy – w tym miejscu warto wspomnieć szeroko komentowaną wystawę „Stół polski”, prezentowaną jesienią 2015 r. w pawilonie polskim na EXPO w Mediolanie. Warto zatem spojrzeć na filiżanki i talerze jako dopełnienie przygotowywanych potraw. A po skończonym posiłku zjeść je... oczami.

Na zimne:

Dział „Kolekcje i sztuka” obfituje w jakże przydatne talerze na przystawki, śledziarki i salaterki. Prym wśród nich wiodą szklane cudeńka o wymyślnych formach inspirowanych naturą autorstwa Jana Sylwestra Drosta.
Na ciepłe:

Na wystawnym przyjęciu świetnie sprawdzi się dekoracyjna waza, a w kameralnym gronie zupa i drugie zasmakują jeszcze bardziej w kultowym zestawie „Lubiana”.

Na słodkie:

Bombonierki i patery godnie zaprezentują zarówno najmodniejsze bezglutenowe ciasto, jak i poczciwe babcine faworki :)


Na napoje:

Na kawę, herbatę i zimne napoje najlepiej nadadzą się polskie wyroby z czasów PRL. Kuszą nowoczesną linią i nienowoczesną ceną.


Emilia Obrzut - z zawodu projektantka graficzna, z zamiłowania popularyzatorka "designu po przejściach", czyli pięknych znalezisk z pchlich targów, internetowych aukcji, wystawek czy zapomnianych rodzinnych archiwów. W swoich projektach Patyna.pl, Wysoki Połysk i Wystawka przybliża ideę wykorzystywania we wnętrzach przedmiotów vintage, zwłaszcza polskiego wzornictwa epoki PRL. Obecnie najintensywniej rozwija Patynę - platformę z wyjątkowymi przedmiotami z dawnych lat, sprzedawanymi przez butiki, kolekcjonerów oraz entuzjastów vintage.

Emilia Obrzut

patyna.pl

magazyn@allegro.pl