Dzięki aplikacji mobilnej nasi klienci mogą robić zakupy, kiedy tylko znajdą wolną chwilę. Apple Pay to kolejny mobilny sposób płatności, który jeszcze bardziej ułatwi kupowanie wszystkim fanom iPhone'ów. Od dziś dostępny jest na Allegro.

Rozwiązania tworzone z myślą o urządzeniach mobilnych bezsprzecznie uważane są za przyszłość zakupów w sieci, ponieważ klienci praktycznie nie rozstają się ze swoimi smartfonami. Dzięki temu mogą kupować produkty wszędzie i o każdej porze. Dlatego zmieniamy Allegro w ten sposób, żeby nasi klienci mogli kupować przez smartfony z taką samą łatwością jak na komputerze. Ponad 60% wszystkich wizyt w naszym serwisie pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. Aplikacja mobilna Allegro została już pobrana na ponad 900 tysięcy urządzeń z systemem iOS. Co ciekawe, 40% z tych klientów kupuje wyłącznie za pośrednictwem mobilnej wersji Allegro. Wdrożenie Apple Pay sprawia, że dla wszystkich fanów iPhone'ów zakupy będą jeszcze wygodniejsze.  

 Nasi klienci przyzwyczaili się już, że ich ulubiony sklep mieści się w ich własnej kieszeni. Dzięki temu robienie zakupów na Allegro mogą pogodzić z napiętym grafikiem codziennych zajęć, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na dużo ważniejsze sprawy. Na znalezienie i wybór najlepszej oferty trzeba poświęcić chwilę, ale już samo rozliczenie transakcji powinno być niezauważalne – tłumaczy Francois Nuyts, prezes Allegro. – Przyglądamy się światowym trendom i widzimy, czego obecnie oczekują klienci. Chcemy być gotowi, żeby w pełni sprostać tym oczekiwaniom. W tym roku rozpoczęliśmy ambitny projekt, który zmieni sposób, w jaki klienci wyszukują produkty na Allegro. Łatwiej będzie podjąć decyzję i wyłowić najlepszą ofertę sposób 90 milionów obecnie dostępnych na platformie. Mobilne metody płatności takie jak Apple Pay oraz inne usługi, które towarzyszą zakupom na Allegro, są niezbędne, żeby klienci byli jeszcze bardziej zadowoleni z zakupów na naszej platformie – dodaje Nuyts.  

Głównymi zaletami Apple Pay są wygoda, bezpieczeństwo i ochrona prywatności. Apple Pay pozwala na przechowywanie danych karty płatniczej w telefonie i realizowanie płatności dosłownie za pomocą jednego kliknięcia. W trakcie transakcji nikt nie otrzymuje dostępu ani nie przechowuje danych klientów.

Rozwiązania mobilne zmieniają świat finansów konsumenckich

Idąc za światowym trendem, upraszczamy nasze usługi finansowe, redukujemy formalności oraz dbamy, żeby były bardziej przyjazne dla klientów. Przez ostatnie dwa lata rozwinęliśmy wiele dodatkowych usług dostępnych dla naszych klientów tam, gdzie potrzebują ich najbardziej – na samej platformie, w czasie rzeczywistym, kiedy robią zakupy (np. aplikacja Allegro już teraz umożliwia dodawanie kart płatniczych i wygodną płatność w formule one-click. Inne metody mobilnych płatności dostępne na Allegro to Google Pay oraz BLIK). Wszystko to tworzone jest z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych.

Allegro Finanse to zbiór rozwiązań stworzony wraz z licznymi partnerami dla kupujących na Allegro. Wśród nich są raty 0% w formie odnawialnego kredytu, leasing czy ubezpieczenia. Chcemy, żeby korzystanie z nich było łatwe, intuicyjne i przyjazne dla naszych klientów. Co ważne, są dostępne w całości na Allegro – tłumaczy Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności w Allegro. – Możemy je zaoferować dzięki licznym partnerstwom. Ciągle szukamy nowych firm, z którymi moglibyśmy podjąć współpracę. To dobre czasy dla fintechów, szczególnie w świetle nadchodzących regulacji PSD2, która umożliwi działalność mniejszym operatorom płatności. Jak wiadomo, im większa konkurencja, tym bardziej korzystna oferta dla klientów. Na pewno uda nam się przekuć ten trend na rozwiązania, z których nasi klienci będą zadowoleni – mówi Biniek.

Fot. Shutterstock.com

Agnieszka Czarnecka

magazyn@allegro.pl