Coraz więcej materiałów wideo jest nagrywanych w technice 360 stopni. Co to oznacza? Że obraz można oglądać ze wszystkich strony: możemy sprawdzić, co jest na górze, a także za nami. Są jednak do tego niezbędne dwa urządzenia: smartfon oraz okulary. Porady dotyczące i jednych, i drugich znajdziemy w naszych poradnikach. Zacznijmy od okularów: Wybieramy okulary wirtualnej rzeczywistości do 200 zł. Polecamy też lekturę o szerokich zastosowaniach Google Cardboard.

Odpowiednie smartfony przydadzą się także do sterowaniem urządzeniami w domu. Jak? Podpowie nasz poradnik: Pralka, lodówka i inne sprzęty AGD z Wi-Fi – sterowane ze smartfonów. Co potrafią?. Sprawdźcie, jak robić sprytne zakupy inteligentnych urządzeń.

A w jakie smartfony warto zainwestować, aby można było dzięki nim oglądać filmy w technice 360 stopni czy sterować z niego domowymi urządzeniami, podpowiedzą te artykuły: Smartfony – co nas czeka w 2016 roku? oraz Wytrzymałe smartfony – luty 2016. Zobaczcie też, najlepsze telefony polskich marek za mniej niż 500 złotych oraz inne gadżety, które kupicie w 2016 roku.

Technologia idzie do przodu, co miesiąc pojawiają się nowe urządzenia, lepsze telefony, nowsze telewizory czy komputery. Poradniki z Allegro pomogą odnaleźć się w gąszczu ofert. Zapalonym graczom polecamy zapoznanie się z tymi artykułami, tu znajdą urządzenia dedykowane właśnie dla siebie: Przegląd myszek dla graczy MMO, Przegląd myszek dla fanów strzelanek, Test tabletu Nvidia Shield K1 – ośmiocalowa, gamingowa rewelacja!

Tym, którzy właśnie w lutym rozważają kupno nowego laptopa i do tego dysponują określoną kwotą, polecamy lekturę tych zestawień: Laptop do 1000 zł – luty 2016; Laptop do 1500 zł – luty 2016; Laptop do 2000 zł – luty 2016; Laptop do 2500 zł – luty 2016; Laptop do 3000 zł – luty 2016; Laptop do 3500 zł – luty 2016; Laptop do 4000 zł – luty 2016. Warto spojrzeć też na ten artykuł: Kruger&Matz Edge 1161 – tańszy zamiennik Surface'a. Na pewno każdy znajdzie propozycję akurat dla siebie.

Korzystając z tego, że jesteśmy przy komputerach, warto zapoznać się z tymi artykułami: Jak dopasować moc zasilacza do komputera? lub Myszki dotykowe – co dają i czy warto z nich korzystać? A słuchawki przydadzą się do każdego urządzenia: Kolorowe słuchawki bezprzewodowe – polecane modele.


Do każdego urządzenia elektronicznego, a szczególnie do smartfona czy smartwatcha (np. Moto 360 2nd gen. – najlepszy smartwatch?), przydałby się powerbank. Jaki wybrać najlepszy, podpowie nasz poradnik: Przegląd banków energii ADATA – PV110, PV120 i PV150.

Komputer to jedno. Przydałby się jeszcze projektor, szczególnie tym wymagającym, dla których telewizor to za mało: Projektor 4K – jaki wybrać?, Przenośne projektory – przegląd. I obowiązkowo do każdego sprzętu: Listwa przeciwprzepięciowa – dlaczego warto ją mieć? Miłośnikom selfie polecamy: Aparaty cyfrowe do selfie, a tym, którzy wolą imprezy: Projektory laserowe do 50 zł. Przegląd.

Na Allegro codziennie można znaleźć wiele różnych przecen czy okazji w każdej kategorii. Aby kupować mądrze, zachęcamy do lektury naszych poradników: Książki, które pomogą ci zapanować nad domowym budżetem. Wśród naszych ofert są książki, które pozwolą na uporządkowanie każdej sfery życia, nie tylko tej związanej z zakupami. Dla tych, którzy ciągle się spóźniają, polecamy: Książki o zarządzaniu czasem. Mamy także inne poradniki: Poradniki dla perfekcyjnej pani domu, „Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień” Regina Brett – recenzja, „Potęga podświadomości” Joseph Murphy – recenzja, Książki, które nauczą cię minimalizmu.

A z innych książek polecamy szczególnie teraz, przed Oscarami: „Zjawa” Michael Punke – recenzja, „Dziewczyna z portretu”, David Ebershoff – recenzja, „Marsjanin” Andy Weir – recenzja. Fanom mrocznego średniowiecza z pewnością się spodoba K. Follett, „Filary ziemi” – recenzja. Mamy też coś z okresu II wojny światowej: K. Follett, Igła – recenzja, a także sf. „Hyperion” Dan Simmons – recenzja. Dla wszystkich fashionistek to must have: „Elementarz stylu”, Katarzyna Tusk – recenzja. No i dla łasuchów: „Pyszne. Na słodko” Anna Starmach – recenzja.

fot. Flickr/Nan Palmero/CC BY 2.0

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl