Według danych dostarczonych _magazynowi.Allegro przez PayU, najpopularniejszą formą płatności za internetowy zakupy jest elektroniczny przelew - albo dokonywany samodzielnie przez płacącego, albo za pośrednictwem metody pay-by-link.

- Za zakupy w Internecie bezgotówkowo płaci ponad 70% klientów. Na Polskim rynku najpopularniejszą metodą płatności online jest tzw. pay-by-link oferowany przez operatorów systemów płatności jak np. PayU. Odpowiada za ponad 80 proc. internetowych transakcji z wykorzystaniem rachunku bankowego, z których natomiast korzysta ponad połowa kupujących online  - mówi _magazynowi.Allegro Barbara Żbik, Head of Consumer Marketing PayU.

Owszem, płatność przy odbiorze jest popularniejsza od płatności kartą, ale co miesiąc korzysta z niej około 30% kupujących. Choć należy zaznaczyć, że ta wartość może się różnić w zależności od sklepu, branży, wartości zakupów itd. - owa 1/3 to rynkowa średnia.

Deklaracje odnoszące się wyłącznie do sposobów płacenia za zakupy na Allegro wyglądają podobnie do rynkowej średniej: 70% allegrowiczów płaci bezgotówkowo (w tym większość wybiera pay-by-link) a 28 proc. wybiera płatność przy odbiorze.Te proporcje zmieniają się jednak w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Między 16 a 24 grudnia aż 42 proc. kupujących wybiera płatność przy odbiorze, natomiast przelewem płaci 33 proc. z nich. Zaraz po świętach sytuacja wraca mniej więcej do średniorocznej normy - 56 proc. allegrowiczów wybiera pay-by-link, a płatność przy odbiorze jedynie 21 proc. z nich.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl