Według danych dostarczonych _magazynowi.Allegro przez PayU, najpopularniejszą formą płatności za internetowy zakupy jest elektroniczny przelew - albo dokonywany samodzielnie przez płacącego, albo za pośrednictwem metody pay-by-link.

- Za zakupy w Internecie bezgotówkowo płaci ponad 70% klientów. Na Polskim rynku najpopularniejszą metodą płatności online jest tzw. pay-by-link oferowany przez operatorów systemów płatności jak np. PayU. Odpowiada za ponad 80 proc. internetowych transakcji z wykorzystaniem rachunku bankowego, z których natomiast korzysta ponad połowa kupujących online  - mówi _magazynowi.Allegro Barbara Żbik, Head of Consumer Marketing PayU.

Owszem, płatność przy odbiorze jest popularniejsza od płatności kartą, ale co miesiąc korzysta z niej około 30% kupujących. Choć należy zaznaczyć, że ta wartość może się różnić w zależności od sklepu, branży, wartości zakupów itd. - owa 1/3 to rynkowa średnia.

Deklaracje odnoszące się wyłącznie do sposobów płacenia za zakupy na Allegro wyglądają podobnie do rynkowej średniej: 70% allegrowiczów płaci bezgotówkowo (w tym większość wybiera pay-by-link) a 28 proc. wybiera płatność przy odbiorze.Te proporcje zmieniają się jednak w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Między 16 a 24 grudnia aż 42 proc. kupujących wybiera płatność przy odbiorze, natomiast przelewem płaci 33 proc. z nich. Zaraz po świętach sytuacja wraca mniej więcej do średniorocznej normy - 56 proc. allegrowiczów wybiera pay-by-link, a płatność przy odbiorze jedynie 21 proc. z nich.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

NAJCIEKAWSZE TRENDY Z BADANIA POLSKA STROJNA 2016
Tegoroczne badanie „Polska Strojna 2016. Trendy w zachowaniach zakupowych Polaków” pokazuje, że nasze preferencje zakupowe zmieniają się bardzo szybko, a jednocześnie nie należymy do awangardy. Bywamy i nowocześni, i zachowawczy jednocześnie. Warto przyjrzeć się najważniejszym ustaleniom z tego badania. Poniżej przedstawiamy subiektywny wybór autorów raportu, choć oczywiście czytając raport, każdy możne znaleźć inne, ważne z własnej perspektywy zjawiska. 
Naszyj to! Barwny powrót do lat 90.
Kochasz muzykę, kino, seriale? W tym sezonie wyrazisz to również... strojem. Naszywki i przypinki to niepozorne dodatki, które mogą całkowicie odmienić charakter nudnej, jesiennej stylizacji, dodając jej lekkości i młodzieżowego luzu. Niegdyś można je było znaleźć głównie na torbach i kurtkach zbuntowanych licealistów, teraz zagościły na pokazach najważniejszych domów mody.
10 hitów mody, które będziesz nosić też za rok
Projektanci wciąż zaskakują. Lansują nowe trendy albo powracają do tych sprzed lat w zupełnie nowej odsłonie. Co powinno się więc znaleźć w szafie kobiety? Jakie ubrania kupić teraz, by być modną w kolejnym sezonie, polecają modowi specjaliści, blogerki i vlogerki.   
Ostre koło. Lubisz jazdę bez hamulców?
Te rowery fascynują. Kuszą wyglądem, oryginalnością. To nie tyle moda, co miejska subkultura wywodząca się ze środowiska kurierów, ale zataczająca coraz szersze kręgi. Hipsterzy porzucają dla nich swoje klasyczne cruisery. Ostre koła są jednym z obiektów pożądania millennialsów, dla których rower to nie tylko środek transportu, ale też ważny element stylu życia.