A gdyby tak spakować się i pojechać w świat? Zostawić wszystkie troski za sobą i choć przez chwilę cieszyć się wolnością? Tak zrobili bohaterowie naszego poradnika: Wyrusz w świat – 6 najlepszych książek autorów, którzy rzucili wszystko i wyruszyli przed siebie. Do kompletu warto zapoznać się też z tymi artykułami: Z przyrodą za pan brat – wartościowe lektury dla tych, którzy chcą poznać świat roślin i zwierząt, Miłość i dalekie kraje – najlepsze romanse z egzotyką w tle.

Czasami lubimy spontaniczność, ale na taką wyprawę warto się jednak odpowiednio przygotować: Gadżet z plecaka podróżnika – latarka płaska. Jeśli naszym środkiem transportu będzie auto, mamy cały zestaw poradników, dzięki którym w podróży nie spotka nas niespodzianka. Zaplanować trzeba podróż, ale też odpoczynek w jej trakcie: 2 godziny i ani minuty później – kiedy w trasie musimy odpocząć? Jeśli nie wiemy do końca, jaką trasą powinniśmy jechać, pomoże Nawigacja z obrazem rzeczywistym, no a skoro nawigacja, to powinno być do niej odpowiednie opakowanie: Eleganckie i praktyczne futerały na nawigację.

Jak przygotować autoSą rejony, w których jest mróz i śnieg, dlatego zachęcamy do zapoznania się z tymi poradnikami: Rodzaje skrobaczek do szyb, Odśnieżenie auta – obowiązek kierowcy, Zmiana koła w śnieżycy – co może ci się przydać – oczywiście takich ekstremalnych sytuacji nikomu nie życzymy, ale warto się na nie przygotować. Aby podróż przebiegała w jak najbardziej komfortowych warunkach, polecamy Własne centrum multimedialne w samochodzie oraz Co powinno się trzymać w schowku w kabinie.

Co ze sobą zapakować

Nie ma zimowego wyjazdu bez zimowych sportów i zabaw! Zabawki, które przydadzą się na śniegu

Odpowiednie ubranie na śnieg

Odwiecznym dylematem rodziców jest odpowiednie ubranie malucha na takie śnieżne szaleństwa. Ale na pomoc przychodzą nasze poradniki, z nimi wszystko staje się prostsze: W co ubrać dziecko na kulig?, Strój idealny na łyżwy dla chłopca – przegląd propozycji, Strój na sanki dla kilkulatki – przegląd propozycji.
Do zabawy zachęcamy również dorosłych: Nartosanki – zabawa również dla dorosłych.

Podróże na ekranie i z książką

Nie każdy lubi podróżować w realu, można to zrobić, nie ruszając się z miejsca, i też świetnie się bawić. Wirtualnym podróżom na pewno sprzyjają gry: „Star Wars. Tarkin” James Luceno, „Szalona Misja”, „Wsiąść do pociągu: Wielka Brytania/Pensylwania”, „Podziemne królestwa”.


Fot. Flickr.com/Michael Pollack/CC BY 2.0

Anna Gardyniak

magazyn@allegro.pl