Standard Allegro to program wspierania najlepszych Sprzedających na Allegro. Bierze w nim udział kilkanaście tysięcy firm.

Status Standardu Allegro jest przyznawany wyłącznie Sprzedającym, którzy spełniają najwyższe wymogi obsługi Kupujących. Oznacza to, że jeżeli po 10 kwietnia zobaczysz ofertę wyróżnioną znakiem Standardu Allegro, to przedsiębiorca ją wystawiający otrzymał średnio w ciągu ostatnich dwóch miesięcy 5 gwiazdek w ocenach swoich klientów za czas realizacji zamówienia, koszty wysyłki, zgodność przedmiotu z opisem oraz kontakt z innymi Kupującymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Standardzie Allegro? Zajrzyj tutaj!

Zakupy u sprzedawców ze statusem Standardu Allegro wiążą się z różnymi korzyściami. Wyjaśniamy to w 6 prostych punktach.

1. Standard Allegro przyznawany jest wyłącznie Sprzedającym, którzy spełniają najwyższe wymogi obsługi Kupujących.

2. Kupując u przedsiębiorcy, który posiada status Standardu Allegro, możesz liczyć na szybką i bezproblemową realizację zamówienia.

3. Standard Allegro oznacza, że przedsiębiorca, który ten status otrzymał, nie łamie regulaminu Allegro i wywiązuje się ze wszystkich transakcji.

4. Status Standardu Allegro otrzymują ci Sprzedający, którzy zapewniają najbezpieczniejsze i najbardziej różnorodne metody płatności, tak aby dostosować się do preferencji Kupujących.

5. Standard Allegro jest równoznaczny z gwarancją bezproblemowego zwrotu towaru, zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta.

6. Zakupy u przedsiębiorców ze statusem Standardu Allegro są po prostu wiarygodne i bezpieczne. 


Regulamin Standardu Allegro został zmieniony. Zgodnie z nowymi zasadami od kwietnia 2016 r., aby dołączyć do tego programu, trzeba będzie spełnić wyższe niż dotąd kryteria ocen kupujących w dwóch miesiącach poprzedzających kwalifikację. Dodatkowo nie będzie można uzyskać statusu Standardu Allegro, jeśli w dwóch poprzedzających miesiącach Sprzedający otrzymał ostrzeżenie za promowanie swojej innej działalności przy okazji sprzedawania na Allegro.

Jak tłumaczył w rozmowie z _magazynem.Allegro Tomasz Nowak, dyrektor operacyjny Allegro, te zmiany mają na celu poprawę doświadczenia zakupów na Allegro.

- Allegro działa przede wszystkim w interesie Kupujących. To Kupujący wyznaczają coraz bardziej wyśrubowane standardy. Chcemy, aby ich satysfakcja z zakupów w naszym serwisie była coraz większa i dlatego dziś wyraźnie mówimy: to oni są najważniejsi i są naszym wspólnym dobrem. Bez nich ani platforma, ani Sprzedający nie mają racji bytu. W najbliższym czasie będziemy zmieniać też inne elementy Allegro właśnie dla dobra Kupujących - podkreślił Nowak.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl