Standard Allegro  to program wspierania najlepszych Sprzedających na Allegro. Bierze w nim udział ponad 20 tysięcy firm, a już w tej chwili 66% Sprzedających spełnia nowe kryteria.

Jak tłumaczył w rozmowie z _magazynem.Allegro Tomasz Nowak, dyrektor operacyjny Allegro, te zmiany mają na celu poprawę doświadczenia zakupowego na Allegro dla klientów indywidualnych.

- Allegro działa przede wszystkim w interesie Kupujących. To Kupujący wyznaczają coraz bardziej wyśrubowane standardy. Chcemy, aby ich satysfakcja z zakupów w naszym serwisie była coraz większa i dlatego dziś wyraźnie mówimy: to oni są najważniejsi i są naszym wspólnym dobrem. Bez nich ani platforma, ani Sprzedający nie mają racji bytu. W najbliższym czasie będziemy zmieniać też inne elementy Allegro właśnie dla dobra Kupujących - podkreślił Nowak.

Korzyści, które uzyskuje się, spełniając kryteria Standardu Allegro, można zawrzeć w 6 jasnych punktach.


1. Standard Allegro przyznawany jest wyłącznie Sprzedającym, którzy spełniają najwyższe wymogi obsługi Kupujących. Jeśli uzyskasz ten status, wszystkie twoje oferty zostaną wyróżnione specjalną ikoną i Kupujący będą widzieli, że jesteś przedsiębiorcą, u którego można bezpiecznie zrobić zakupy.

2. Uzyskanie statusu Standardu Allegro ma wymiar finansowy - wiąże się z mniejszymi opłatami za korzystanie z Allegro. Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ.

3. Posiadając status Standardu Allegro, łatwiej wypromujesz swoje oferty.

4. Lepsza promocja wiąże się z większą sprzedażą.

5. Posiadając Standard Allegro, uzyskujesz możliwość łatwiejszego i szybszego kontaktu z obsługą Allegro.

6. Zyskując Standard Allegro, zyskujesz też coś najcenniejszego - zaufanie klientów.


Regulamin Standardu Allegro został zmieniony. Zgodnie z nowymi zasadami od kwietnia 2016 r., aby dołączyć do tego programu, trzeba będzie spełnić wyższe niż dotąd kryteria ocen Kupujących w dwóch miesiącach poprzedzających kwalifikację. Dodatkowo nie będzie można uzyskać statusu Standardu Allegro, jeśli w dwóch poprzedzających miesiącach Sprzedający otrzymał ostrzeżenie za promowanie swojej innej działalności przy okazji sprzedawania na Allegro.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl