Starość aksolotla” Jacka Dukaja to książka wyjątkowa. Po pierwsze, została wydana przez Allegro wyłącznie w formie ebooka. Po drugie, rewolucyjna możliwość druku modeli postaci w 3D otwiera książkę na zupełnie nowy wymiar, zamazując granicę między tekstem i materią. Po trzecie, jest pierwszą w Polsce książką cyfrową, która angażuje czytelnika na tak wielu poziomach: tekst – hipertekst – art – real. Tę powieść nie tylko się czyta, ale ogląda i przeżywa.– Forma wyłaniała się stopniowo, ewolucyjnie. Na początku mowa była jedynie o „polskich Kindle Singles” i jako takie opowiadanie napisałem „Aksolotla”. Kolejne pomysły „rozszerzające” formę ebooka pojawiały się w ciągu półtora roku prac nad projektem, przy czym część z nich z różnych przyczyn wypadła z ostatecznej wersji albo weszła do niej w ograniczonym zakresie; taka jest cena przedsięwzięć pionierskich – wspomina prace nad książką w wywiadzie dla _magazynu.Allegro Jacek Dukaj.

Innowacyjność projektu docenili allegrowicze, którzy tylko w dniu premiery kupili 3 tysiące egzemplarzy powieści. Teraz „Starość aksolotla” może zostać uznana za książkę roku, ale żeby tak się stało, potrzebne są wasze głosy.

W plebiscycie Książka Roku 2015 serwisu lubimyczytać.pl można głosować do 28 lutego. Uwaga, swój głos mogą oddać tylko zalogowani użytkownicy serwisu. Do plebiscytu zostało wybranych ponad 200 dzieł, które zostały podzielone na 10 kategorii. „Starość aksolotla” to powieść science ficition i to właśnie w ramach tej kategorii możecie oddawać na nią swoje głosy.

Naszym zdaniem książka Jacka Dukaja w swojej kategorii jest bezkonkurencyjna :) Głosujcie!

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl