Swoją cegiełkę do Świątecznej Zbiórki Żywności dołożyła platforma charytatywni.allegro.pl, dzięki której można było kupić trzy rodzaje paczek żywnościowych dla potrzebujących. W tym roku dzięki allegrowiczom udało się przekazać potrzebującym ponad 1,7 tony żywności.

Platforma charytatywni.allegro.pl to główny kanał pomocy potrzebującym, który stworzyło Allegro. – Ten projekt, podobnie jak i inne tego rodzaju szlachetne aktywności, realizujemy całkowicie charytatywnie – wyjaśnia Krzysztof Śpiewek, menedżer ds. projektów CSR Allegro. – Robimy tak od wielu lat, a od ubiegłego roku wykorzystujemy do tego specjalny serwis. Wsparliśmy w ten sposób już kilkadziesiąt projektów łączących zakupy online z dobroczynnością. To nasz wkład w czynienie dobra, z którego jesteśmy dumni – dodaje.

W imieniu osób, które uzyskały pomoc od Banków Żywności, bardzo dziękujemy allegrowiczom zaangażowanym w Świąteczną Zbiórkę Żywności i informujemy, że w marcu odbędzie się kolejna zbiórka, tym razem Wielkanocna.
Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl

Powiązane artykuły

RAPORT POLSKA STROJNA 2016 – POLAKÓW PORTRET MODOWY
Polacy i moda: lubimy wygodę, jakość i... schludność. Trendy? Znamy, ale nie zawsze stosujemy. Ubrania, obuwie i dodatki zaczynamy traktować jak inwestycję we własny wizerunek, w wygodę albo w relacje z innymi. Jesteśmy bardzo zdecydowani co do własnych potrzeb, a cena nie zawsze jest najważniejszym kryterium. Wielu Polaków chciałoby wymienić zawartość swoich szaf i to natychmiast. To najważniejsze wnioski z przeprowadzonego na zlecenie Allegro badania „Polska strojna 2016. Trendy w zachowaniach zakupowych Polaków”.
„Mój jest ten kawałek podłogi” w nowej wersji i z teledyskiem
Nowa wersja utworu „Mój jest ten kawałek podłogi” pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Operacja Bazyliszek”. Teledysk, podobnie jak poprzedni, opowiada historię jednego z bohaterów cyklu Legendy Polskie. Allegro i tym razem zaprosiło do współpracy młodych twórców, w tym Kordiana Kądziele, który odpowiada za scenariusz i reżyserię teledysku.
Stało się! Zapłacimy BLIKIEM na Allegro
Od teraz na Allegro można płacić za zakupy za pomocą systemu płatności mobilnych BLIK. Płatności BLIK zostały w pełni zintegrowane z platformą zakupową Allegro i stają się jedną z metod płatności dostępnych dla klientów największej w Polsce internetowej platformy zakupowej.
Bazyliszek żyje! Allegro przedstawia kolejną polską legendę
Wieki temu budził grozę wśród mieszkańców Warszawy, teraz powraca, by siać postrach w Internecie. „Operacja Bazyliszek” to kolejny film krótkometrażowy, który powstał w ramach projektu Legendy Polskie Allegro. W głównych rolach występują Paweł Domagała, Olaf Lubaszenko i Michalina Olszańska.