Biuro prasowe

Banki Żywności zebrały ponad 829 ton żywności dla potrzebujących

04 lutego 2016, 09:12

Od dwóch dekad Banki Żywności pomagają potrzebującym w realizacji ich najbardziej podstawowych potrzeb. W coroczną Świąteczną Zbiórkę Żywności angażuje się również Allegro. W tym roku ogółem udało się zebrać ponad 829 ton żywności dla 260 tys. najbardziej potrzebujących Polek i Polaków.Swoją cegiełkę do Świątecznej Zbiórki Żywności dołożyła platforma charytatywni.allegro.pl, dzięki której można było kupić trzy rodzaje paczek żywnościowych dla potrzebujących. W tym roku dzięki allegrowiczom udało się przekazać potrzebującym ponad 1,7 tony żywności.

Platforma charytatywni.allegro.pl to główny kanał pomocy potrzebującym, który stworzyło Allegro. – Ten projekt, podobnie jak i inne tego rodzaju szlachetne aktywności, realizujemy całkowicie charytatywnie – wyjaśnia Krzysztof Śpiewek, menedżer ds. projektów CSR Allegro. – Robimy tak od wielu lat, a od ubiegłego roku wykorzystujemy do tego specjalny serwis. Wsparliśmy w ten sposób już kilkadziesiąt projektów łączących zakupy online z dobroczynnością. To nasz wkład w czynienie dobra, z którego jesteśmy dumni – dodaje.

W imieniu osób, które uzyskały pomoc od Banków Żywności, bardzo dziękujemy allegrowiczom zaangażowanym w Świąteczną Zbiórkę Żywności i informujemy, że w marcu odbędzie się kolejna zbiórka, tym razem Wielkanocna.
Biuro prasowe
Grupa Allegro Sp. z o.o.
Newsletter
Trwa generowanie pliku zip
0%