We wtorek, 22 stycznia, licznik na stronie aukcje.wosp.org.pl przekroczył kwotę 10 milionów złotych. To o  2,5 miliona więcej niż rok temu! Wśród 55 tysięcy wystawionych aukcji są zarówno przedmioty internautów, jak i Rzeczy od Serca m.in. Roberta Lewandowskiego, Martyny Wojciechowskiej, Kamila Stocha czy Janusza Gajosa. Licytacje trwają do 31 stycznia.

Dochód z każdej aukcji zamieszczonej na stronie aukcje.wosp.org.pl zasili bezpośrednio konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacje zaczynają się już od złotówki, dlatego warto wykorzystać ostatnie dni na poszukiwania wyjątkowych przedmiotów i wsparcie Orkiestry.

Pomysłowość Polaków i ich hojność jest napędem naszego sposobu na wsparcie WOŚP. Na Allegro internauci wystawili tysiące przedmiotów, od drobiazgów takich jak książka, po drogą biżuterię czy nawet samochód. To wszystko tworzy piękny katalog ludzkiej dobroci – podkreśla Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro.

WOŚP podczas 27. Finału zbiera środki na wyposażenie specjalistycznych szpitali dziecięcych. Już  teraz deklarowana kwota ze wszystkich działań wokół Orkiestry to ponad 92 mln zł. A zbiórki wciąż trwają.

– Warto pomagać, bo nawet dzięki małym gestom świat staje się piękniejszy, a ludzie szczęśliwsi – mówi w filmie o swojej aukcji aktorka Małgorzata Kożuchowska. Wiele aukcji opisanych krótkimi filmami od darczyńców znaleźć też można na specjalnej stronie www.rzeczyodserca.pl. Tu niezwykłe historie zwykłych przedmiotów opowiadają internauci oraz między innymi Szymon Majewski, Beata Kozidrak, Daniel Olbrychski czy właśnie Małgorzata Kożuchowska.

Kto da najwięcej?

Na nieco ponad tydzień przed zakończeniem licytacji Allegro dla WOŚP najdroższą aukcją jest rolls-royce od Mastercard i Braci Collins. Licytowana kwota przekroczyła 211 tysięcy złotych. Z kolei zaproszenie na spotkanie i lunch dla 2 osób od Roberta Lewandowskiego osiągnęło sumę 150 tysięcy złotych. Za podobną cenę licytowane jest spotkanie z Donaldem Tuskiem.

Pamiętajcie o tym, żeby nie szczędzić kasy, bo mamy szczytny cel. Te pieniądze są przeznaczone dla tych, którzy naprawdę jej potrzebują – przekonuje w filmie opisującym własną aukcję kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz.  

Rekordową kwotę osiągnął też VW golf Filipa Chajzera, pomalowany w kultowe motywy z lat 80. przez Szymona Chwalisza – licytowana kwota to już ponad 60 tysięcy złotych. Anja Rubik za 30 tysięcy złotych zaprasza na pokaz Yvesa Sainta Laurenta. Tydzień metamorfozy od Ewy Chodakowskiej przekroczył już 23 tysiące złotych.

Z areny politycznej na aukcje.wosp.org.pl

Wielu polityków przekazało swoje przedmioty i doświadczenia na aukcje Allegro dla WOŚP. Co takiego? Wspomniany dzień z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, pióro byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, spinki od Bronisława Komorowskiego. Jest też lot szybowcem od Roberta Biedronia czy trening bokserski z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem.

Aukcje Allegro dla WOŚP na aukcje.wosp.org.pl kończą się 31 stycznia. Do tego czasu można też wesprzeć WOŚP wybraną kwotą dzięki Wirtualnej Puszce Allegro.

Fot: Dariusz Kociak, aukcje.wosp.org.pl

Paulina Kazimierska

magazyn@allegro.pl