Czytaj także: Karnawał 2016: najmocniejsze trendy sezonu

W karnawale bardzo modne zrobiły się zabawy tematyczne. Trzeba wystąpić w strojach z epoki. W tym roku królem jest Wielki Gatsby. A to oznacza stylistykę lat dwudziestych. Proste sukienki, czasem z przedłużonym stanem, dosyć luźne i nieopinające. Mogą być rozcięte wzdłuż uda. Długość do połowy łydki. W tym przypadku Viganna Papina, stylistka gwiazd, radzi: „Założyć do nich pończochy kabaretki, czarne lub cieliste albo brokatowe rajstopy. No i oczywiście dużo widocznej biżuterii”.



Drugim wyróżniającym się w modzie karnawałowej kierunkiem jest styl klubowy lat 50. Z całą pewnością przyczynił się do tego czytany na nowo Leopold Tyrmand. Kierunek idealny zwłaszcza dla tych, co lubią tańczyć. Szerokie rozkloszowane spódnice na wielu warstwach halek dopasowane w talii. Do tego bluzka z głębokim dekoltem z przodu lub opadającym na ramiona, w kształcie łódki.



Ciągle w zabawach tematycznych modny jest też styl disco. Można powiedzieć „najprostszy w obsłudze”. Wystarczy cekinowa minispódniczka albo błyszcząca bluzka z dekoltem na plecach. Całość można ozdobić brokatowym nakryciem głowy: kaszkietem albo kapeluszem.



Nie ma dobrej zabawy bez dobrych butów. Wie to każdy, kto choć raz przetańczył całą noc. W tym sezonie modne są zarówno szpilki, jak i baleriny. Muszą spełniać tylko jeden warunek. Powinny być z brokatu albo złotej skóry. Jeśli takich nie udaje się znaleźć, można wybrać starą parę i na użytek balu, za pomocą specjalnego sprayu własnoręcznie zmienić ją w arcydzieło sztuki szewskiej.

Nie ma także dobrej zabawy bez wspaniałego makijażu, fryzury i pięknego manikiuru. Jeśli chodzi o ten ostatni to najsilniejszym trendem sezonu są wydłużone paznokcie w kształcie spiczastego migdała. Potwierdza to właścicielka salonu SPA 43 specjalistka od manikiuru Anna Bondar. – Liczy się nie tylko kształt, ale także fantazja w doborze lakierów. Dziesięć paznokci w tym samym kolorze dziś uznajemy za kompletną nudę – tłumaczy.

Karnawał to doskonała okazja, by zastosować wszelkie cyrkonowe ozdoby, nawet na wszystkich palcach. Warto zadbać o te akcenty, bowiem są teraz na absolutnym topie.



Panujący karnawałowy trend potwierdza Celestyna Zachariasz, brand manager kategorii Moda i Uroda w Allegro: – W całej kategorii Uroda najbardziej rosnącą subkategorią jest manikiur i pedikiur, która w okresie karnawału wzrasta dwucyfrowo. Rosnący trend sprzedażowy towarzyszy tej podkategorii cały rok z największymi okresami popularności przypadającymi na wiosnę, okolice świąt i karnawał właśnie. Zauważamy, że panie, szykując się na imprezy karnawałowe, zwracają uwagę nie tylko na makijaż twarzy, ale również na paznokcie. Chętnie kupują więc lakiery hybrydowe, akryle, żele i ozdoby. Co więcej równie często kupowany jest sprzęt: urządzenia, akcesoria i przybory do przygotowania manikiuru – podkreśla.

Istotnym trendem w pielęgnacji paznokci jest manikiur naklejany. Dzięki naklejkom można wykreować idealnie równe paznokcie w wzory geometryczne, florystyczne albo metalicznie błyszczące.



W tę jedną noc warto błyszczeć. Modne są metaliczne policzki, brokatowe powieki i mocne kolory. Do sukienek z lat dwudziestych dobre wyraziste smoky eyes. Niekoniecznie czarne, ale zawsze intensywne. 



– Duży wzrost rok do roku odnotowujemy w sprzedaży kosmetyków do makijażu – potwierdza Celestyna Zachariasz. – Wśród nich najlepiej sprzedają się produkty do makijażu twarzy i oczu, jeśli chodzi natomiast o rosnącą z roku na rok popularność, dominują produkty do makijażu ust – dodaje.



Na Allegro odnotowujemy również bardzo duże zainteresowanie akcesoriami i przyborami do makijażu. To prawda, że im lepiej jesteśmy wyposażeni w dobre przybory, tym lepsze osiągamy efekty. Starannego makijażu, który ma przetrwać całą noc, nie da się wykonać palcami.

Absolutnym hitem w tym sezonie są sztuczne rzęsy. Można potraktować je poważnie, gdy chcemy podkreślić oprawę oka lub zabawić się nimi, doklejając te niebotycznej długości. Godne uwagi są rzęsy z piór, które dają wesoły efekt przeskalowania makijażu.


Fot. Shutterstock.com

Barbara Mietkowska

magazyn@allegro.pl