Adres aukcje.wosp.org.pl zna każdy, komu bliska jest idea, że pomaganie jest dziecinnie proste. Od 19 lat dziesiątki tysięcy internautów, firm, a także osób znanych i lubianych przekazuje swoje przedmioty na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Allegro...

... a miliony Internautów chętnie biorą udział w licytacjach i windują ich cenę. Tak technologia pomaga w pomaganiu. I choć mogłoby się wydawać, że na aukcje wystawiano już niemal wszystko, to co roku okazuje się, że kreatywność Polaków nie zna granic!

DSC_2314.jpg

Co 10 sekund nowa aukcja

Odkąd Allegro gra razem z WOŚP, udało się zebrać 53 mln zł, a każdy finał to ogromne dodatkowe pieniądze na sprzęt medyczny dla polskich szpitali. Tylko w ubiegłym roku z aukcji udało zebrać się rekordową kwotę ponad 9 milionów złotych! W dniu finału nowe oferty pojawiają się co niespełna 10 sekund i cieszą się ogromnym zainteresowaniem internautów. W ubiegłym roku aukcje.wosp.org.pl odwiedziło prawie 3,3 miliona użytkowników.

Aukcje Allegro dla WOŚP to nieodłączny element każdego Finału. Gramy z Orkiestrą od samego początku, oddając technologię w celu niesienia pomocy. Dajemy naszym klientom wybór, w jaki sposób chcą do nas dołączyć. Udostępniamy im nie tylko możliwość licytacji i wystawiania wyjątkowych przedmiotów, ale również Wirtualną Puszkę w aplikacji mobilnej Allegro. Promujemy także dzielenie się historiami niezwykłych przedmiotów poprzez platformę rzeczyodserca.pl. W tym roku zachęcamy naszych klientów, by razem z nami zawalczyli o kolejny rekord! – mówi Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro.

otwarciowe.jpg

Kiszone ogórki czy nauka jazdy konnej z gwiazdą polskiego kina?

Jedyny na świecie model komputera stacjonarnego WOŚP z najnowszym osprzętem i chłodzeniem wodnym, lot wiatrakowcem w okolicach Beskidów, model ludzkiej czaszki wydrukowany w technologii 3D, spacer z Alpakami, lekcja kaligrafii albo szkolenie ze stylu życia zero waste, czyli z minimalną ilością odpadów. Do tego dziesiątki ofert biżuterii, przedmiotów kolekcjonerskich, prac plastycznych, ale także wyjazdów turystycznych, samochodów, a nawet domek letniskowy! To wszystko licytować można na aukcjach Allegro dla WOŚP. Do wspólnego grania tradycyjnie włączyli się też polscy aktorzy, piosenkarze, sportowcy, dziennikarze, politycy i blogerzy. Wszyscy prezentują swoje wyjątkowe przedmioty na stronie: www.rzeczyodserca.pl.

Wiele pomysłów, jeden cel

Unikatowy VW golf od Filipa Chajzera i Szymona Chwalisza:

Przemowa ślubna od Szymona Majewskiego:

Nauka jazdy konnej z Danielem Olbrychskim:

Tydzień metamorfozy od Ewy Chodakowskiej:

Kask himalaisty Adama Bieleckiego:

Trening bokserski z prezydentem Poznania:

To tylko kilka przykładów licytacji, które wystawiły osoby znane i lubiane. Do tego liczne kolacje i spotkania z gwiazdami, wizyty na planach programów telewizyjnych i treningi sportowe. Są też sukienki ślubne i wieczorowe, które projektowane były na szczególne okazje dla polskich gwiazd, a także zaproszenia na premiery kinowe i teatralne. Wszystko dostępne na kilka kliknięć zgodnie z hasłem: Graj, licytuj, pomagaj!

DSC_2284.jpg

Wirtualne zakupy, realna pomoc

Jeśli ktoś nie potrzebuje unikatowych przedmiotów, to na mobilnym Allegro może skorzystać z wirtualnej puszki. Umożliwia ona wpłatę 5, 10, 15, 50 lub 100 złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

DSC_2349.jpg

Allegro od wielu lat umożliwia łączenie zakupów online z działalnością charytatywną. Platforma charytatywni.allegro.pl pozwala setkom organizacji pożytku publicznego na organizowanie aukcji dobroczynnych i zbieranie środków dla ich podopiecznych. Dzięki internetowym licytacjom pomagaliśmy już między innymi Fundacji Mam Marzenie, Fundacji TVN Nie jesteś sam, Centrum Zdrowia Dziecka i Fundacji Dar Szpiku. Ale każdy dzień to nowe oferty, nowe cele i ta sama nasza satysfakcja: radość z pomagania!

Fot. Darek Kociak

Elżbieta Nowacka

magazyn@allegro.pl