W tegorocznej akcji charytatywnej Kolacja Marzeń na charytatywni.allegro.pl pobito rekord. Zebrano ponad 84 tys. zł na spełnianie marzeń chorych dzieci będących pod opieką Fundacji „Mam Marzenie”.

Allegro wspierało już akcję po raz 5. Licytowano tym razem kolacje z 29 gwiazdami polskiego show-biznesu. Zwycięzca danej licytacji wybiera się na uroczyste spotkanie w towarzystwie idola. 100% środków z aukcji zasila konto Fundacji „Mam Marzenie”. Sam posiłek jest natomiast prezentem od goszczącej restauracji, która w ten sposób wspiera projekt. Do samego końca trzymaliśmy kciuki, by pobić ubiegłoroczny rekord, kiedy to zebrano 73 tys. zł. Zrobiliśmy to!

V edycja „Kolacji Marzeń” dobiegła końca. Dzięki akcji zebraliśmy 84 104 zł na realizację marzeń naszych podopiecznych! Dziękujemy naszym wspaniałym gwiazdom, kupującym i wszystkim tym, którzy nam w tej akcji pomagali. To dzięki nim kolejny rekord został pobity – mówi Marcin Czerwiński z Fundacji „Mam Marzenie”. – Ufamy, że każda kolacja będzie odzwierciedleniem czyichś marzeń. Dziękujemy ekipie Charytatywni.Allegro za okazaną pomoc - bez was ten wynik nie byłby możliwy! – dodaje.

Licytacje były często bardzo zacięte. Aktor Marcin Dorociński pobił swój rekord z ubiegłego roku, kiedy to zebrał 7900 zł. Tym razem kolacja z jego udziałem została wylicytowana za 9100 zł. Bezkonkurencyjna okazała się jednak piosenkarka Kasia Stankiewicz – za możliwość spotkania z piosenkarką zapłacono aż 10 977 zł 77 gr.

Zrzut ekranu 2018-12-5 o 09.56.15.png

 Zaangażowałam się w tę akcję, bo ma wysoki priorytet ważności z wielu powodów. Po pierwsze, chodzi o dzieci. Po drugie, dzieci, które są chore. Chory człowiek, chore dziecko to zawsze dramat, lecz nie zawsze pieniądze są w stanie zdziałać cud. I to jest piękne właśnie, że w tej akcji nie chodzi o pieniądze same w sobie. Są one środkiem do czegoś najważniejszego i najpiękniejszego – spełnienia marzenia. Dlatego tak długo, jak moja osoba będzie potrzebna do spełniania tych marzeń, tak długo będę jeść te kolacje – zapewniła Kasia Stankiewicz.

Podsumowując, dotychczas dzięki Allegro na konto Fundacji zebrano już ponad 300 tys. zł! – Kolejny raz udowodniliśmy, że nasza platforma, przy okazji codziennych zakupów, może zmieniać świat na lepszy. Staramy się, by w naszych akcjach charytatywnych przynieść radość zarówno klientom, jak i potrzebującym. Akcja Fundacji „Mam Marzenie” jest tego bardzo dobrym przykładem – mówi Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro. – Dzięki niezapomnianym wrażeniom choć na chwilę pozwolimy dzieciom zapomnieć o cierpieniu i chorobie – dodaje na koniec.

Trwa największa rowerowa rywalizacja polskich miast!
Ponad 6 milionów kilometrów w dwa tygodnie. Nocne jazdy, rajdy kobiet i wiele innych pomysłów na kręcenie kilometrów w największej w Polsce rowerowej rywalizacji miast. Trwa siódma kampania społeczna „Kręć Kilometry po technologie”. „To na pewno będzie największa w kraju...
Dobra Aukcja pomoże pacjentom Fundacji Hospicjum Onkologiczne
W życiu, podobnie jak na murawie, warto walczyć do ostatniej minuty. Wiedzą o tym doskonale pracownicy warszawskiego Hospicjum św. Krzysztofa, którzy już od prawie 30 lat towarzyszą pacjentom w ostatnich chwilach ich życia. Udowadniają, że to czas, który można spędzić z ...
Charytatywna akcja „Obudź mnie” z igrzyskami olimpijskimi w tle
Kiedy jedni walczą o olimpijskie medale, inni toczą równie zaciętą walkę o powrót do życia. Platforma charytatywni.allegro.pl jest partnerem technologicznym akcji „Obudź mnie”, organizowanej przez Fundację „AKogo”? Licytując olimpijską pochodnię od Ewy Błaszczyk, dorzuca...
To nie koniec 26. Finału WOŚP, aukcje na Allegro wciąż trwają
WOŚP w trakcie 26. Finału zebrał ponad 81 mln zł. Ale licznik jeszcze się nie zatrzymał - ta kwota zostanie jeszcze uzupełniona o pieniądze m.in. z aukcji Allegro, które potrwają do połowy lutego. Już teraz wartość wylicytowanych przedmiotów to 6,6 mln zł, z których najd...