Nauka jazdy konnej z Danielem Olbrychskim, spotkanie z Kamilem Stochem, audycja w radiowa z Kayah, szalony volkswagen golf Filipa Chajzera, tydzień metamorfozy z Ewą Chodakowską, wizyta w programie „Milionerzy” Huberta Urbańskiego i wiele, wiele innych. Jak co roku aukcje Allegro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy cieszą się dużym zainteresowaniem Polaków na długo przed Finałem.  

Choć do Finału WOŚP jeszcze ponad trzy tygodnie, na aukcjach dla Orkiestry na Allegro udało się już zebrać blisko 300 tysięcy złotych. Allegro gra z WOŚP już po raz dziewiętnasty.  A od pięciu edycji zaprasza  na platformę rzeczyodserca.pl  i zachęca by dzielić  się niezwykłymi historiami zwykłych przedmiotów poprzez wideo. To najlepszy sposób, aby słowami płynącymi prosto z serca zachęcić do licytacji.

podstrona_wośp_01 (2).jpg

Wystawienie swojej aukcji to wyjątkowa forma wsparcia Orkiestry. Od kilku edycji obserwujemy, że internauci coraz chętniej dzielą się czymś znacznie cenniejszym niż rzeczami materialnymi. Oddają swój czas, wiedzę i doświadczenie – mówi Małgorzata Patan, koordynator projektów CSR w Allegro.

Wśród aukcji Allegro na 27. Finał nietrudno znaleźć naprawdę wyjątkowe oferty. I tak można wylicytować spotkanie i wspólną obserwację treningu młodych skoczków z Kamilem Stochem, wyjątkowego Rolls-Royce’a z 1975 roku odnowionego przez braci Collins i Mastercard, warsztat pisarski z Tomaszem Sekielskim czy wspólną jazdę konną z Danielem Olbrychskim. Aktualnie top 3 ofert o najwyższej wartości to: całoroczny domek mobilny od Letniskowo.pl za 45 600 zł, wyżej wspomniany Rolls-Royce za 16 600 zł oraz VW golf Filipa Chajzera pomalowany przez Szymona Chwalisza za 15 710 zł (dane z 24.12.2018 r. z godz. 8.00).

Źródło: www.aukcje.wosp.org.pl/. Fot. Pan Borsuk

Warto pamiętać, że aukcje Allegro dla WOŚP to nie tylko licytacje przedmiotów przekazanych przez artystów, polityków i celebrytów. To także tysiące ofert ludzi na co dzień nieznanych. Te aukcje są równie ciekawe, a przekazywane przedmioty i doświadczenia niezwykle wartościowe. Co przekazują internauci? Konsultacje prawne i medyczne, noclegi w niezwykłych miejscach, loty szybowcem, helikopterem, awionetką, przejażdżki zabytkowymi autami, wakacje etc. Więcej na aukcje.wosp.org.pl.

Ofert na aukcje.wosp.org.pl przybywa każdego dnia. Dziś, na 3 tygodnie przed Finałem mamy ich ponad 4000 (dane z 24.12.2018 r. z godz. 8.00). Przez 19 lat Allegro wspólnie z internautami zebrało ponad 52 miliony zł dla Orkiestry. Najdroższą aukcją w historii okazała się wizyta w Europarlamencie z Donaldem Tuskiem – 740 300 złotych. W tym roku ponownie liczymy na rekord. Licytacje potrwają do końca stycznia.

Paulina Kazimierska

magazyn@allegro.pl