Mogą czasem zdarzyć się sytuacje, w której prezent nie pasuje obdarowanej osobie albo ma ona już inny taki sam lub podobny. Co robić? Sprzedać nietrafiony prezent, a pieniądze przeznaczyć na inny, pasujący zakup.

Polacy uważają, że najlepszy prezent to taki, który jest dopasowany do obdarowanego – tak wynika z najnowszych badań Allegro i Mobile Institute. Bywa jednak, że darczyńca nie trafił w nasz gust. Co wtedy? Rozwiązaniem może być Allegro! Chociaż ponad 90% sprzedaży na Allegro to przedmioty nowe od profesjonalnych sprzedawców, to jednak wciąż Polacy lubią polować na okazje. Są nimi niewątpliwie oferty określane jako „nietrafione prezenty”. Sprzedają je osoby prywatne, które czasem nawet w ten sposób oznaczają w tytule albo w opisie oferty. Dzięki temu klienci łatwo znajdują świetne okazje – nowe przedmioty po bardzo atrakcyjnych cenach. W tym roku klienci prywatni sprzedający takie przedmioty nie zapłacą żadnej opłaty za wystawianie, którą już dawno zlikwidowaliśmy w przeważającej części kategorii, ale prowizja wyniesie tylko 1 zł niezależnie od wartości przedmiotu.

Promocja rusza 27 grudnia 2018 r. i potrwa do końca stycznia 2019 r. Przedmioty można będzie wystawiać zarówno w opcji „kup teraz”, jak i na aukcji – to unikatowa na polskim rynku, bardzo dobrze znana na Allegro i bardzo atrakcyjna forma zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Przedmioty można wystawiać zarówno przez wersję stacjonarną serwisu, jak i przez aplikację mobilną. W tym artykule pokazujemy, jak szybko wystawić przedmiot przez aplikację Allegro.

Klienci w tym sezonie wystawią na Allegro najprawdopodobniej ponad pół miliona ofert z nietrafionymi prezentami – tak wynika z prognoz na podstawie trendów z lat ubiegłych. Wynika z nich także, że najwięcej nietrafionych prezentów może pochodzić z kategorii Elektronika, ale będą zapewne przedmioty także ze wszystkich innych kategorii, bo Polacy dają sobie różne prezenty, w tym perfumy, kosmetyki, ubrania, książki, płyty, zabawki itp.

Nietrafione prezenty można wystawić po ustalonej cenie, ale warto też rozważyć licytację. Ze statystyk serwisu wynika, że szansa sprzedaży wzrasta o ponad 60%, jeśli przedmiot wystawiono w licytacji, a nie w ofercie „kup teraz”. Co więcej: przedmiot – nie tylko używany – można sprzedać średnio o 13% drożej, wystawiając go na licytację od 1 zł, niż określając stałą cenę w ofercie „kup teraz”.

Obecna promocja sprzedaży nietrafionych prezentów bez opłat za wystawienie i bez prowizji od sprzedaży dostępna jest dla wszystkich klientów indywidualnych (bez statusu „firma”), którzy w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 19 grudnia 2018 r.  kupili choć jeden przedmiot oraz nie wystawili na sprzedaż więcej niż 25 ofert. Darmowe wystawianie nie dotyczy kategorii „Ogłoszenia i usługi”.

Szczegóły tegorocznej akcji można znaleźć pod adresem: www.wystawna.allegro.pl/sprzedaj-prezenty/.

Fot. Shutterstock.com

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl