Tegoroczna akcja Allegro „Jeszcze zdążysz – odbierz osobiście przed świętami” pomoże wszystkim, którzy jeszcze nie zdążyli zamówić i odebrać prezentów.

Specjalne narzędzie dostępne w poszczególnych kategoriach serwisu Allegro wskaże produkty, które można odebrać osobiście od konkretnych sprzedawców w miejscu wskazanym przez klienta. To pierwsza taka akcja odbiorów lokalnych w okresie świątecznym zorganizowana przez Allegro.

Zakupy przedświąteczne są dla Polaków niezmiernie ważne – kupują przecież prezenty dla swoich bliskich i przyjaciół – mówi Francois Nuyts, CEO Allegro. – Co zrobić, żeby były łatwe i przyjemne? Dzięki akcji „Jeszcze zdążysz” wielu Polaków, mimo że święta już za pasem, będzie miało szansę zrobić wygodnie zakupy przez Internet nawet na kilka dni przed Gwiazdką i będzie mogło spokojnie odebrać je osobiście u lokalnego sprzedawcy – kontynuuje Francois Nuyts. – E-zakupy dają znacznie większe korzyści niż kupowanie w tradycyjny sposób. Niższe ceny, ogromny wybór i wygoda to przewaga nie do przecenienia. Jeśli dodać do tego usługę Allegro Smart! czy wygodne zerowe raty, dostępne w wielu popularnych kategoriach na Allegro na stałe, a teraz także akcję „Jeszcze zdążysz”, to wyraźnie widzimy, jak bardzo zakupy w Internecie mogą ułatwić przedświąteczne życie każdego z nas – dodaje Francois Nuyts.

W akcji „Jeszcze zdążysz” będzie dostępnych około 25 milionów ofert z odbiorem osobistym.  Można je znaleźć na dwa sposoby:

  • Objęte akcją produkty można znaleźć po prostu na listach wyników wyszukiwania – będą oznaczone specjalną ikoną „Odbiór osobisty przed świętami”.
  • Przez specjalną wyszukiwarkę w każdej kategorii, przez którą klienci wybiorą miasto, w którym chcą odebrać zamówienie i przejdą do listy ofert spełniających wszystkie warunki programu.  

W całej akcji trwającej od 19 do 21.12.2018 r. biorą udział wyłącznie sprzedawcy spełniający wysokie wymagania jakościowe: ocena sprzedaży powyżej 98% klientów polecających, ocena za czas dostawy wyższa niż 4,9 (maksymalna to 5,0), zdefiniowany co najmniej 1 punkt odbioru osobistego lub odbioru osobistego po przedpłacie w Polsce.

W okresie przedświątecznym coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy w Internecie i ruch na Allegro znacząco wzrasta. W tym roku każdego dnia klienci kupują około 2 milionów produktów. W większości korzystają z Allegro na smartfonach i tabletach, wykorzystując w pełni zalety zakupów na Allegro, czyli wybierają spośród ponad 90 milionów ofert w najlepszych cenach i cieszą się pełnym bezpieczeństwem. Niewątpliwą zaletą internetowych zakupów jest możliwość dokonywania zwrotów bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od odbioru, jeśli kupujemy od firm. Jako konsumenci cenimy nie tylko ogromny wybór, niskie ceny i bezpieczeństwo zakupów internetowych, ale także wygodne i tanie, a najlepiej bezpłatne dostawy. Dzięki wygodzie usługi Allegro Smart!, umożliwiającej darmowe zamawianie nieograniczonej liczby paczek do paczkomatów i punktów odbioru, klienci zaczęli bardzo intensywnie korzystać z tej formy dostawy. W przypadku paczkomatów wzrost w stosunku do ubiegłorocznego szczytu wyniósł 118%, a w przypadku punktów odbioru aż o 166%.

Fot. Shutterstock.com

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl