Jeśli nie wiesz, co dokładnie kupić na prezent świąteczny, tak by obdarowana osoba była zadowolona z tego, co znajdzie pod choinką, może warto kupić kartę podarunkową?

Jak się okazuje, wybór prezentów może przysporzyć wielu zmartwień. Jak wynika z badania PayPal, Polacy denerwują się świątecznymi zakupami. 66 proc. z nas obawia się korków w drodze do sklepów oraz tego, że gdy już tam dojadą, to centra handlowe będą przepełnione i konieczne będzie stanie w kolejkach. Nie jesteśmy też pewni, czy znajdziemy odpowiedni prezent. Połowa Polaków obawia się, że nie wystarczy im czasu na zakup prezentu albo że kupią nieodpowiedni podarunek. Czasami tak faktycznie bywa, więc po świętach na Allegro można znaleźć oferty takich nietrafionych prezentów.

Karta zamiast gotówki

Jak więc uniknąć kolejek i niechcianych prezentów? Może warto podarować gotówkę lub kartę podarunkową? Dzięki temu obdarowany sam zdecyduje, co chce kupić i zrobi to na spokojnie w dowolnym momencie. Okazuje się jednak, że mimo iż 20 proc. Polaków chciałoby otrzymać pieniądze, to podarować chce je tylko 7 proc. z nas. Jak wynika z badań, które przeprowadziliśmy wraz z firmą badawczą Mobile Institute, trend jest spadkowy. Jeszcze w 2015 r. pieniądze w prezencie przekazywało 17 proc. Polaków, a w 2016 r. już 14 proc. Z kolei coraz więcej wręczamy kart podarunkowych. W tym roku takie prezenty chce już wręczyć 16 proc. Polaków, podczas gdy 3 lata temu taki sposób obdarowywania bliskich wybrało 12 proc.

Świąteczne karty Allegro

Popularność karty podarunkowych Allegro rośnie z roku na rok. W 2017 r. klienci kupili blisko 38 tys. kart, a w tym roku już 80 tys.! Jak wynika z naszych danych, obdarowani najczęściej dostaną karty o wartości 50 i 100 zł. Karty Podarunkowe Allegro można kupić w formie e-voucherów oczywiście na Allegro.

Można wybierać z nominałów: 20 zł, 50 zł, 100 zł, 150 zł, 250 zł i 500 zł. Kartę podarunkową otrzymuje się w mailu, więc można przesłać ją dalej lub wydrukować i wręczyć w prezencie osobiście. Karty o nominałach 25 zł, 50 zł oraz 100 zł można kupić także w salonach Kolportera. Grafika kart dopasowana jest do wielu okazji, a specjalnie na święta przygotowaliśmy trzy nowe wzory kart.

W tym roku zostanie pobity rekord sprzedaży kart. Życzymy przyjemnego, bezstresowego kupowania prezentów.

Fot. Shutterstock.com

Linia akcesoriów fitness od Ewy Chodakowskiej dla klientów Allegro
Ewa Chodakowska, najbardziej znana trenerka fitness w Polsce, rozpoczęła współpracę z Allegro od zaprojektowania linii akcesoriów fitness do ćwiczeń. W ofercie znajdują się także kosmetyki i przekąski BeRaw. Wszystko z bezpłatną dostawą Allegro Smart!: kurierem lub do si...
Przedsprzedaż biletów na trasę koncertową Pezeta tylko z Allegro Smart!
Już 13 stycznia rusza przedsprzedaż biletów na ogólnopolską trasę koncertową Pezeta. To wyjątkowa okazja dla klientów Allegro Smart!, którzy jako pierwsi będą mogli zapewnić sobie miejsce na koncertach artysty.
Aukcje Allegro dla WOŚP na półmetku – przegląd najciekawszych ofert
Aukcje Allegro dla WOŚP grają już po raz 20. Od początku grudnia swoje przedmioty wystawiają znani i lubiani: sportowcy, muzycy, artyści, politycy, a także internauci. Dzięki temu na liczniku na stronie: aukcje.wosp.org.pl już teraz mamy prawie 2 miliony złotych. Zalicyt...
Czas na prawdziwe okazje w sieci – Polacy wyprzedają nietrafione prezenty
Allegro to nie tylko najlepsze miejsce na zakup świątecznych prezentów. Każdego roku klienci wykorzystują narzędzia, jakie oferuje im platforma, do łatwej i szybkiej sprzedaży nietrafionych podarunków – w ubiegłym roku na platformę trafiło ponad pół miliona tego typu ofe...