Jeśli nie wiesz, co dokładnie kupić na prezent świąteczny, tak by obdarowana osoba była zadowolona z tego, co znajdzie pod choinką, może warto kupić kartę podarunkową?

Jak się okazuje, wybór prezentów może przysporzyć wielu zmartwień. Jak wynika z badania PayPal, Polacy denerwują się świątecznymi zakupami. 66 proc. z nas obawia się korków w drodze do sklepów oraz tego, że gdy już tam dojadą, to centra handlowe będą przepełnione i konieczne będzie stanie w kolejkach. Nie jesteśmy też pewni, czy znajdziemy odpowiedni prezent. Połowa Polaków obawia się, że nie wystarczy im czasu na zakup prezentu albo że kupią nieodpowiedni podarunek. Czasami tak faktycznie bywa, więc po świętach na Allegro można znaleźć oferty takich nietrafionych prezentów.

Karta zamiast gotówki

Jak więc uniknąć kolejek i niechcianych prezentów? Może warto podarować gotówkę lub kartę podarunkową? Dzięki temu obdarowany sam zdecyduje, co chce kupić i zrobi to na spokojnie w dowolnym momencie. Okazuje się jednak, że mimo iż 20 proc. Polaków chciałoby otrzymać pieniądze, to podarować chce je tylko 7 proc. z nas. Jak wynika z badań, które przeprowadziliśmy wraz z firmą badawczą Mobile Institute, trend jest spadkowy. Jeszcze w 2015 r. pieniądze w prezencie przekazywało 17 proc. Polaków, a w 2016 r. już 14 proc. Z kolei coraz więcej wręczamy kart podarunkowych. W tym roku takie prezenty chce już wręczyć 16 proc. Polaków, podczas gdy 3 lata temu taki sposób obdarowywania bliskich wybrało 12 proc.

Świąteczne karty Allegro

Popularność karty podarunkowych Allegro rośnie z roku na rok. W 2017 r. klienci kupili blisko 38 tys. kart, a w tym roku już 80 tys.! Jak wynika z naszych danych, obdarowani najczęściej dostaną karty o wartości 50 i 100 zł. Karty Podarunkowe Allegro można kupić w formie e-voucherów oczywiście na Allegro.

Można wybierać z nominałów: 20 zł, 50 zł, 100 zł, 150 zł, 250 zł i 500 zł. Kartę podarunkową otrzymuje się w mailu, więc można przesłać ją dalej lub wydrukować i wręczyć w prezencie osobiście. Karty o nominałach 25 zł, 50 zł oraz 100 zł można kupić także w salonach Kolportera. Grafika kart dopasowana jest do wielu okazji, a specjalnie na święta przygotowaliśmy trzy nowe wzory kart.

W tym roku zostanie pobity rekord sprzedaży kart. Życzymy przyjemnego, bezstresowego kupowania prezentów.

Fot. Shutterstock.com