Mattel razem z Allegro organizują wyjątkową akcję Podwajamy Radość. Do dzieci na oddziałach onkologicznych, przy współpracy z Drużyną Szpiku, może trafić aż 30 tys. zabawek! Ambasadorką akcji została aktorka Katarzyna Bujakiewicz.

Białaczka jest najczęstszym rodzajem choroby nowotworowej wieku dziecięcego. Choć w Polsce zarejestrowanych jest już ponad 1,3 miliona dawców szpiku, nadal co piąty pacjent nie może znaleźć zgodnego dawcy. Dzieci czekają na przeszczep w szpitalach. Jak można pomóc? Wystarczy kupić dla swoich dzieci zabawki i gry edukacyjne na specjalnie przygotowanej stronie www.podwajamyradosc.pl.

476A1870.jpg

Do wyboru jest aż 120 zabawek znanych marek: Barbie, Fisher-Price, Enchantimals i Hot Wheels, a także gry (m.in. Scrabble czy Spadające małpki). To ulubione zabawki dzieci i będą trafionym prezentem świątecznym. Jednocześnie za każdą transakcję Mattel przekaże jedną zabawkę dla dzieci z oddziałów onkologicznych polskich szpitali. Zabawki od firmy Mattel trafią do szpitali w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Wręczą je wolontariusze z Drużyny Szpiku.

Hasło tej akcji to Podwajamy Radość. Ale myślę, że tej radości jest więcej niż matematyczne 2. Cieszą się osoby, które kupując zabawki swoim dzieciom, dają też prezenty małym pacjentom w szpitalach. Cieszą się oczywiście obdarowane dzieciaki. Cieszę się też ja i inni ambasadorzy Drużyny Szpiku, bo będziemy mogli przed świętami odwiedzić szpitalne oddziały i wnieść tam trochę pozytywnego zamieszania – mówi Katarzyna Bujakiewicz, aktorka i ambasadorka akcji.

Pomóc można, nie tylko kupując zabawki. Można także wziąć udział w licytacji 17 unikatowych kolekcjonerskich lalek. To jedyna możliwość, by wzbogacić swoją kolekcję, gdyż nie są one dostępne w normalnej sprzedaży. Licytacje prowadzone są na stronie Charytatywni Allegro. Na stronie tej można również wykupić „cegiełki” o wartości od 5 do 100 zł, każdy więc może wesprzeć akcję.

lalki.jpg

Cały dochód z licytacji lalek i sprzedaży cegiełek wesprze Drużynę Szpiku w ich działaniach edukacyjnych i promocji dawców szpiku. – Na co dzień Drużyna Szpiku opiekuje się przede wszystkim pacjentami oddziałów onkologicznych. Dzięki ogromnej liczbie prezentów w akcji Podwajamy Radość będziemy w stanie obdarować zabawkami nie tylko dzieci leczone na tych oddziałach, ale także wręczymy świąteczne podarunki wszystkim małym pacjentom kilku polskich szpitali – mówi Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku.

Allegro to lider na polskim rynku e-commerce, dlatego z wielką chęcią i zaangażowaniem dołączyliśmy do projektu Podwajamy Radość. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się wywołać uśmiech na twarzach dzieci z oddziałów onkologicznych – będzie to dla nas najlepszy prezent na te święta! – mówi Monika Krych, Digital Manager w Mattel Poland.

W Allegro, korzystając z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, szukamy rozwiązań, jak wykorzystać je również do niesienia pomocy potrzebującym. Jak sprawić, by codzienne zakupy zmieniały świat na lepsze – mówi Krzysztof Śpiewek, menedżer ds. CSR w Allegro. – Zachęcam do przyłączenia się do akcji i dziękuję za każdy zakup, bo to oznacza radość dzieci w szpitalach – dodaje na koniec.

Akcja potrwa do 19 grudnia, tak żeby prezenty dotarły przed Wigilią zarówno do kupujących, jak i do dzieci ze szpitali onkologicznych. Więcej na www.podwajamyradosc.pl.