W czterech miastach Polski - Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku - odbyły się jednocześnie cztery konferencje dla przedsiębiorców, których organizację wsparło Allegro. Dochód z wejściówek, które były sprzedawane poprzez platformę charytatywni.allegro.pl, został przekazany lokalnym dziecięcym klinikom onkologicznym.- Poprzez Bitspiration for Charity chcemy pokazać, że polskie startupy to nie grupka kilku osób w Krakowie i kilku w Warszawie, lecz tysięcy osób w całym kraju, które robią coś ważnego. Jednocześnie chcemy zaszczepiać w polskich startupowcach chęć dzielenia się tym, co osiągnęli, z potrzebującymi. Chcemy uczyć aktywnego angażowania środowiska wokół siebie - tłumaczył w rozmowie z _magazynem.Allegro Andrzej Targosz, pomysłodawca inicjatywy.

Allegro, które od samego początku swojego istnienia wspiera akcje charytatywne, postanowiło wesprzeć projekt merytorycznie i organizacyjnie. - Jako allegro.tech zaangażowaliśmy się w tę inicjatywę merytorycznie, cały czas będąc w kontakcie z organizatorami i pomagając ustalić programy konferencji oraz prowadząc warsztaty towarzyszące wydarzeniom. Bardzo się cieszę, że w akcję zaangażowana została także nasza platforma charytatywna, poprzez którą sprzedawano wejściówki - powiedziała magazynowi.Allegro Paulina Mazurek z allegro.tech.- Charytatywne akcje kojarzą się z dużymi firmami, takimi jak Allegro i to super, że Allegro angażuje się w tę inicjatywę, ale nie ze startupami. Dzięki Bitspiration for Charity możemy pokazać, że nie tylko ostro pracujemy, rozwijając swoje firmy, ale także dzielimy się tym, co już zarobiliśmy, nawet kiedy nie mamy tyle, co największe firmy - zauważył Borys Musielak, twórca Reaktor Warsaw.

- Potrzeba budowania współodpowiedzialności za rozwój całego kraju i balansu społecznego, który powinniśmy utrzymywać, ciąży na każdym sektorze - podkreślił natomiast wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Miasto stołeczne wsparło inicjatywę, ponieważ, jak stwierdził Olszewski, promuje nie tylko działalność charytatywną, ale i przedsiębiorczość, która jest niezwykle istotna dla polskiej gospodarki.

Polscy przedsiębiorcy udowodnili, że chociaż mają małe firmy, to wielkie serca. - Startupowcy to taka specjalna grupa, która lubi się dzielić. Nie tylko wiedzą, ale, jak mogliśmy się przekonać, i tym, co zarobiła, z tymi, którzy tego potrzebują - stwierdziła Eliza Kruczkowska, prezes fundacji Startup Poland. To cecha wszystkich przedsiębiorców technologicznych, co potwierdził Jeff Burton, współzałożyciel giganta produkcji gier komputerowych Electronic Arts. - W Dolinie Krzemowej panuje niepisana zasada, że jeżeli twój startup odniesie sukces, i niekoniecznie oznacza to, że stajesz się miliarderem, to zyskujesz przywileje z tego wynikające, ale i obowiązki. Jak odniesiesz sukces, podziel się nim - wytłumaczył Burton.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl

Powiązane artykuły

BrainCode 2017: tak wyglądał hackathon Allegro
Czy można stworzyć prototyp działającej aplikacji w 24 godziny? Uczestnicy tegorocznej edycji hackathonu BrainCode udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych. Z pomocą mentorów i na bazie danych Allegro stworzyli m.in. narzędzie dla sprzedawców wspierające wybór strategii sprzedażowej, „wish listę” prezentów oraz aplikację mobilną przeznaczoną do licytacji ofert z interfejsem użytkownika podobnym do Tindera.  
Włącz się i zacznij staż w Allegro
Dwumiesięczny płatny staż, opieka doświadczonego mentora i udział w projektach, które milionom Polaków ułatwiają dokonywanie zakupów - na to mogą liczyć osoby, które zgłoszą się do tegorocznej edycji programu Summer e-Xperience. Allegro przygotowało 40 miejsc stażowych w obszarach związanych z technologią, finansami, operacjami i marketingiem. Zgłoszenia przyjmowane są do końca kwietnia.
BrainCode 2017 – 24 godziny, aby dostać się na staż
BrainCode to jedyny w Polsce 24-godzinny hackathon odbywający się w trzech miastach jednocześnie, który nie tylko zwycięzcom daje szansę na płatny staż. Czwarta edycja wydarzenia rozpocznie się 24 marca, a jej uczestnicy będą mieć dobę, aby wcielić w życie pomysły na temat tego „Czego szukasz w Allegro?”, wykorzystując przy tym dowolną technologię oraz dane i API Allegro. 
Allegro Tech Talks Poznań #3
Allegro Tech Talks na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń organizowanych dla środowiska IT w Poznaniu. Każde spotkanie z tego cyklu to okazja do networkingu, zdobycia cennej wiedzy oraz możliwość poznania ekspertów i praktyków z branży.