Co roku już pierwszego dnia świąt na Allegro pojawia się wiele ofert, które w tytule mają wpisane „nietrafiony prezent”. Jeśli mamy przedmiot i smartfona pod ręką, nie musimy nawet ruszać się z miejsca, by szybko wystawić ofertę.

Sprzedawaj na Allegro szybciej niż kiedykolwiek

Można to zrobić nie tylko przez stronę internetową, co może zająć więcej czasu, ale również za pomocą smartfona czy tabletu, wykorzystując aplikację mobilną Allegro Sprzedaż, która jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS i Android. Wystawienie przedmiotu na Allegro zostało uproszczone i sprowadza się do sześciu intuicyjnych kroków, przez które prowadzi nas aplikacja.

Krok 1 - Zrób lub wybierz zdjęcie 

Używanie aplikacji wymaga posiadania konta na Allegro. Po zalogowaniu się, Allegro Sprzedaż proponuje nam zrobienie zdjęcia lub fotografii, którą wcześniej zrobiliśmy. Jeśli wybierzemy tę pierwszą opcję, zostajemy przeniesieni do aparatu w smartfonie, a przez aplikację możemy potem wykadrować ujęcia.Jeśli chcemy bardziej popracować nad zdjęciem, wykorzystajmy możliwości swojego smartfona. Dziś większość telefonów posiada wbudowane rozmaite opcje prostej i szybkiej obróbki fotografii. Możemy zdjęcia kadrować, regulować kolory, nakładać rozmaite filtry nadające zdjęciu klimat, itd. W starszych modelach telefonów nie ma wielu opcji obróbki zdjęć. Na szczęście w Internecie jest dostępnych wiele darmowych aplikacji, pozwalających na podrasowanie kadrów.

Pamiętajmy jednak, by korzystać z aplikacji do obróbki zdjęć rozsądnie i nie przesadzać np. z nasyceniem kolorów. Wystawiany przedmiot ma prezentować się schludnie i elegancko, ale zdjęcie nie może służyć pokazaniu, że jest on inny niż w rzeczywistości: ładniejszy, barwniejszy czy mniej zniszczony.

Krok 2 - Wpisz tytuł oferty i wybierz jej kategorię 

Po wrzuceniu maksymalnie ośmiu zdjęć wpisujemy tytuł przedmiotu i wybieramy jego kategorię. Już podczas wpisywania tytułu aplikacja podpowiada nam listę dostępnych kategorii. Wystarczy kliknąć na odpowiednią.Krok 3 - Wpisz parametry przedmiotu 

Wybieramy stan przedmiotu (nowy lub używany), w przypadku książki rodzaj okładki, rok wydania, kondycję książki, wpisujemy Europejski Kod Towarowy i wagę.Krok 4 - Wybierz sposób sprzedaży 

Wybieramy liczbę sztuk, czas trwania aukcji i jej rodzaj: licytacja/kup teraz. Mamy też płatne opcje dodatkowe, czyli pogrubienie tytułu na liście przedmiotów (opłata wynosi 2 zł), podświetlenie niebieskim kolorem oferty (opłata 3 zł), wyróżnienie, czyli pokazanie oferty na początku listy przedmiotów, co zwiększa liczbę potencjalnie kupujących nawet o 500 procent (opłata 19 zł) i promowanie na stronie działu (opłata 18 zł). 

Proponujemy skorzystać też z ads.allegro. Warto wypróbować tę formę promowania przedmiotu na Allegro, ponieważ trwa szczególna promocja - jeśli pierwszy raz korzystamy z tej opcji, dostaniemy kupon w wysokości 100 zł do wykorzystania na lepsze wypromowanie wystawionej oferty.Krok 5 - Opisz ofertę 

Następnie wypełniamy opis przedmiotu, czyli jego specyfikację, stan, kolor, rozmiar. Allegro sugeruje, by opis przedmiotu był nie krótszy niż 200 znaków. Pod spodem jest pole do wypełniania informacji dodatkowych: np. swoich danych kontaktowych czy formy przesyłki.Krok 6 - Wybierz sposób dostawy 

Tutaj mamy do wyboru np. płatność z góry: m.in. Allegro Kurier InPost, przesyłka kurierska, list polecony priorytetowy/płatność przy odbiorze) czy liczbę dni na wysyłkę.Całość nie zajmuje dłużej niż 5 minut. Procedurę kończy opcja „Wystawiam”, po wybraniu której nasz przedmiot powinien zostać wystawiony na liście Allegro w ciągu 60 minut. Aplikacja ma również oczekiwaną przez użytkowników funkcję „Wystaw ponownie”.  Za pomocą aplikacji Allegro Sprzedaż można monitorować wystawione oferty (również te wcześniejsze, niewprowadzone przez smartfon) – czyli sprawdzać liczbę obserwujących i odwiedzin, listę kupujących, aktualną cenę aukcji. Swoje oferty można udostępniać w Internecie. Aplikacja po wybraniu funkcji „Udostępnij” umożliwia podzielenie się informacją o przedmiocie na Facebooku i w innych mediach społecznościowych.

A jak powiedzieć osobie, która nas obdarowała, że jej prezent jest nietrafiony? Zobaczcie, co radzą psycholodzy, których poprosiliśmy o udzielenie kilku porad w tej materii.

Rafał Badowski

magazyn@allegro.pl