Choć obdarowywanie prezentami wydaje się czynnością łatwą i przyjemną, to wcale nie musi takie być. Z nieopublikowanego jeszcze raportu na temat zwyczajów podarunkowych Polaków wynika, że bardzo staramy się dobrać prezenty do osobowości i upodobań obdarowanych osób. Z różnych powodów nie zawsze udaje się trafić z prezentem i tu z pomocą przychodzi nowy produkt Allegro - karta podarunkowa.

Zasady działania kart podarunkowych Allegro są proste:
  • aktualnie dostępne jest 6 wirtualnych wzorów kart, a każda z nich może mieć wartość od 20 do 500 zł. Wszystkie karty przesyłane są mailowo w ciągu kilku minut od zapłaty. Wszystkie instrukcje i warianty są opisane w serwisie http://karty.allegro.pl
  • należy wybrać wzór i wartość karty
  • płatność za kartę dokonywana jest on-line
  • karta podarunkowa przesyłana jest w ciągu kilku minut na adres e-mail, przesyłka zawiera grafikę z kodem na kupon
  • kupon można wykorzystać, zarówno kupując przez komputer stacjonarny, jak i w aplikacji mobilnej
  • ważność karty to 6 miesięcy od zakupu
Kartą można zapłacić za wszystkie zakupy w dowolnym dziale Allegro, niezależnie od formy sprzedaży (kup teraz, licytacja). Planowane są nowe wzory kart, w tym – zawierające animacje, np. osobiste życzenia dla obdarowanego. W 2016 roku planowane jest także wprowadzenie fizycznych kart do sieci sklepów stacjonarnych.

W ciągu kilku dni od wprowadzenia kart, przed uruchomieniem promocji tego produktu klienci kupili blisko 400 kart. Najpopularniejsza dotychczas wartość to 50 zł.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl