Już dziś dostępne dla wszystkich klientów. Raty Od.nowa pozwolą bez końca cieszyć się udanymi zakupami na Allegro. Bez zbędnych formalności, w wygodnych ratach zero.

Tylko na Allegro możesz skorzystać z odnawialnego limitu finansowania swoich zakupów, a do tego w ratach zero. Oznacza to, że robiąc zakupy na naszym serwisie, należność możesz rozłożyć na nieoprocentowane raty. Spłacając je, automatycznie uzupełniasz limit po to, aby móc znów go wykorzystać. Takiej propozycji nie ma żaden bank. To idealne rozwiązanie szczególnie teraz, tuż przed świętami. Wniosek o przyznanie środków składasz tylko raz.

Podczas pierwszych zakupów wypełniasz prosty wniosek przez Allegro. Na tej podstawie bank przydzieli ci limit kredytowy. Kiedy zdecydujesz się skorzystać ze środków, każda kolejna spłata będzie je automatycznie odnawiać. Dzięki temu możesz liczyć na dodatkowy, łatwo dostępny, odnawialny, a co najważniejsze, darmowy dostęp do pieniędzy na zakupy.

Od dziś Raty Od.nowa są dostępne we wszystkich kategoriach, dla wszystkich klientów indywidualnych (z wyłączeniem przeznaczenia produktów na cel działalności gospodarczej oraz kont Junior).

Raty Od.nowa to wygodny, a co najważniejsze bezpłatny dostęp do dodatkowych środków. Dzięki nim nasi klienci nie muszą rezygnować z zakupów ani przechodzić skomplikowanych procedur związanych z uzyskaniem tradycyjnych pożyczek – mówi Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności w Allegro. – Nikt z nas nie lubi wypełniać długich formularzy, a potem martwić o to, żeby sprawnie zarządzać zobowiązaniami w różnych instytucjach. Sukces rat zero zainspirował nas do wypracowania rozwiązania, w którym formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Dzięki temu, że całość procesu odbywa się bezpośrednio na naszej platformie, klienci będą mogli bez problemu zarządzać swoimi finansami. Podobnie jak niedawno ogłoszona usługa Allegro Smart!, nasz produkt jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które regularnie kupują na Allegro. To pewność, że na koncie zawsze mamy środki, które pomogą np. sfinansować nieprzewidziane wydatki – dodaje.

Z naszych danych wynika, że ponad połowa klientów korzystających z dotychczas dostępnych produktów ratalnych na Allegro to osoby, które skorzystały z usługi więcej niż raz. Średnia kwota kredytowania to obecnie 1500 zł. Widać, że jest to rozwiązanie, które pozwala pokryć koszt dodatkowych wydatków, które nie mieszczą się w napiętym domowym budżecie.

Sprawny i szybki proces przyznania kredytu

Osoby zainteresowane skorzystaniem z Rat Od.nowa mogą przejść skrócony proces weryfikacji, z wykorzystaniem danych, które wcześniej wprowadzili, zakładając konto. Również formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. To nowatorskie podejście i duże udogodnienie dla klientów.

Wspólnie z Allegro wprowadzamy na rynek zupełnie nową usługę i proponujemy unikatowy na polskim rynku sposób zawarcia umowy kredytowej. Zależy nam na tym, by jak najbardziej uprościć proces przyznania limitu kredytowego. Chcemy, by był on przejrzysty i przyjazny dla użytkowników Allegro. Prostota to jeden z pięciu głównych filarów naszej strategii Fast Forward, którą przedstawiliśmy w maju b.r. Dzięki sprawnemu procesowi decyzji kredytowej opartemu na niezbędnych, wymaganych informacjach, a z drugiej strony na unikatowych cechach Rat Od.nowa zakupy na Allegro stają się dla klientów dogodniejsze niż kiedykolwiek. Coraz więcej codziennych spraw załatwiamy za pośrednictwem smartfonów – nie może być inaczej w przypadku finansowania internetowych zakupów. Właśnie dlatego nasz proces został zaprojektowany z myślą o mobilnych użytkownikach – mówi Krzysztof Wojciechowski, dyrektor zarządzający Pionu Consumer Finance w Banku BGŻ BNP Paribas.

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z nowej metody płatności po raz pierwszy, wybierasz taką możliwość już w trakcie samego zakupu. Cały proces można ukończyć bez potrzeby wychodzenia z Allegro. Po wybraniu płatności z wykorzystaniem Rat Od.nowa wystarczy wypełnić krótki wniosek dostępny bezpośrednio na platformie. Zostanie on rozpatrzony przez Bank BGŻ BNP Paribas, który zapewnia finansowanie. Po kilku minutach dostaniesz informację o przyznanym limicie i samodzielnie potwierdzasz, z jakiej jego wysokości chcesz skorzystać oraz podpisujesz umowę online. Proces wydania decyzji kredytowej przebiega na podstawie podstawowych informacji zgromadzonych na platformie Allegro i nie wymaga powtarzania przy kolejnych zakupach. Spłacone raty odnawiają dostępny dla klienta limit. Każdy kolejny zakup z wykorzystaniem Rat Od.nowa potwierdzany jest tylko przez kod SMS, bez potrzeby ponownego wypełniania wniosku. Prawda, że proste? 

Fot. Shutterstock.com

Agnieszka Czarnecka

magazyn@allegro.pl