– Bardzo cieszymy się ze współpracy z charytatywni.allegro.pl, która trwa już dwa lata, bo dzięki niej uzyskujemy duże wsparcie i możemy dotrzeć z ideą pomocy do szerokiego grona odbiorców. Bliższa wszystkim staje się też tradycja Charytatywnego Balu Dziennikarzy – podkreśla w rozmowie z _magazynem.Allegro prezes zarządu Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy Mateusz Hładki, dziennikarz TVN.

Obecnie trwają aukcje darów przekazanych Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy przez redakcje i stacje telewizyjne, dziennikarzy, polityków, sportowców, biznesmenów oraz wszystkich ludzi o wielkich sercach. Gwiazdy wspierające Fundację apelują o pomoc dla dzieci. 
– Pomaganie innym to wielka radość. Radością jest także taniec. Jeśli chcesz ją poczuć podwójnie, zapraszam do licytacji, możesz pomóc innym i przy okazji nauczyć się pięknie tańczyć – prosi tancerka Agnieszka Kaczorowska, która wspólnie z tancerzem Tomkiem Barańskim przekazała zaproszenie na warsztat taneczny w Egurrola Dance Studio. – Gwarantuję, że po tych lekcjach żaden bal nie będzie ci straszny - zachęca przyszłego zwycięzcę tancerz.

Specjalną prośbę do fanów skierował również zespół Enej, przekazując na szczytny cel płytę z autografami oraz zaproszenie na koncert w Warszawie.
– Zbliżają się święta, czas okazywania sobie wzajemnej troski, miłości i niespodzianek. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w aukcji, z której dochód zostanie przekazany dla najbardziej potrzebujących i chorych dzieci. Zróbcie im i sobie piękny prezent – apelują muzycy.


Na charytatywni.allegro.pl/baldziennikarzy można również wylicytować kawę z Misterem Polski Rafałem Maślakiem, wizytę na planie programu „Dzień dobry TVN” czy fotoobraz Macieja Margasa, który przedstawia Warszawę z lotu ptaka podczas ostatniej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. 


Warto odwiedzać stronę charytatywni.allegro.pl/baldziennikarzy, bo lista aukcji będzie wzbogacana m.in. o kolejne kolacje ze znanymi osobami, zaproszenia do programów telewizyjnych, książki z autografami, bilety na premiery teatralne i wiele innych niespodzianek. Całość potrwa aż do 22 stycznia 2016 roku.

Dochód z licytacji zostanie przeznaczony dla Fundacji „Dorastaj z Nami” wspierającej osierocone dzieci funkcjonariuszy publicznych, Fundacji „Po Drugie” otaczającej opieką młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym, Fundacji Polsat i Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

Podobnie jak w ubiegłym roku, rozpoczęła się sprzedaż "biletów-cegiełek" na XVII Charytatywny Bal Dziennikarzy, który po sukcesie poprzedniej edycji znów będzie wielką atrakcją najbliższego karnawału. Odbędzie się już 23 stycznia 2016 roku w Auli Dużej Politechniki Warszawskiej.


7 lutego 2015 r. - oficjalne otwarcie XVI Charytatywnego Balu Dziennikarzy. Na scenie prowadzący: Agata Młynarska, Kinga Rusin, Maciej Dowbor oraz zarząd Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy z prezesem Fundacji Mateuszem Hładkim na czele.

Przypomnijmy: do tej pory w balach jednorazowo uczestniczyło ponad 1000 gości. Pierwszy bal zorganizowano w 1998 roku i odtąd co roku gromadzi przedstawicieli wszystkich mediów, a także osobistości świata polityki, biznesu i kultury.

– Do tej pory, przy okazji podejmowanych przez Fundację działań, udało się zebrać łącznie około trzech milionów złotych – podkreśla prezes Mateusz Hładki. – Fundacja Charytatywny Bal Dziennikarzy powstała w 1998 roku z inicjatywy dziennikarzy różnych mediów i już wtedy uznano, że chce skupić się na pomocy dzieciom. Staramy się pomagać tym najbardziej potrzebującym. Wspieramy chore i znajdujące się w trudnej sytuacji dzieci” – dodaje w rozmowie z _magazynem.Allegro.pl Hładki.

Członkami fundacji są znani i lubiani przedstawiciele polskich mediów. Funkcję prezesa zarządu sprawuje Mateusz Hładki, dziennikarz TVN, a w zarządzie zasiadają dziennikarka „Wydarzeń” Telewizji Polsat Agnieszka Milczarz oraz Anna Kołtunowicz z „Gazety Wyborczej”. W skład Rady, której przewodniczącą jest Katarzyna Kolenda-Zaleska z TVN wchodzą: Beata Grabarczyk, Piotr Kraśko, Paweł Lisicki, Mikołaj Lizut, Marta Kuligowska, Andrzej Morozowski, Piotr Najsztub, Monika Olejnik, Janina Paradowska, Konrad Piasecki, Małgorzata Subotić oraz Dominika Wielowieyska.

Bilety-cegiełki dostępne są w siedzibie agencji Rubicon Media przy ul. Złoczowskiej 25 w Warszawie lub pod adresem kontakt@baldziennikarzy.org.

Partnerzy Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy to m.in. Politechnika Warszawska i charytatywni.allegro.pl.

Anna Krzesińska

magazyn@allegro.pl
Trwa największa rowerowa rywalizacja polskich miast!
Ponad 6 milionów kilometrów w dwa tygodnie. Nocne jazdy, rajdy kobiet i wiele innych pomysłów na kręcenie kilometrów w największej w Polsce rowerowej rywalizacji miast. Trwa siódma kampania społeczna „Kręć Kilometry po technologie”. „To na pewno będzie największa w kraju rowerowa akcja motywacyjna” - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet, która jest organizatorem kampanii.
Chęć pomagania mamy w DNA
Zaczęło się 18 lat temu, od pierwszych licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzisiaj to między innymi platforma charytatywni.allegro.pl, która pomogła już prawie 300 organizacjom pozarządowym, zbierając 27,5 miliona złotych na ponad 1300 celów charytatywnych. Okazją do podsumowania tych działań stał się II Kongres Szlachetnej Paczki w Krakowie, na którym Allegro odebrało dwie nagrody za swoje działania społeczne.
Zagraliśmy najgłośniej! 25. Finał na Allegro pod znakiem rekordów
25. Finał okazał się rekordowy pod każdym względem, a Allegro ma w tym swój duży udział. Internauci, uczestniczący w aukcjach Allegro dla WOŚP i wrzucający złotówki do Wirtualnej Puszki w aplikacji mobilnej dwukrotnie pobili ubiegłoroczny wynik, przekazując aż 9 327 716,54 zł. W sumie w trakcie 17 lat udało się w ten sposób zebrać ponad 44 mln zł! 
Rekordowy finał WOŚP także na aukcjach na Allegro
Jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapamiętamy na długo za sprawą rekordu, jaki wspólnie z użytkownikami Allegro udało nam się pobić. Na liczniku mamy już 5,5 mln, a zbiórka jeszcze się nie zakończyła. Aukcje potrwają aż do 14 lutego.