– Bardzo cieszymy się ze współpracy z charytatywni.allegro.pl, która trwa już dwa lata, bo dzięki niej uzyskujemy duże wsparcie i możemy dotrzeć z ideą pomocy do szerokiego grona odbiorców. Bliższa wszystkim staje się też tradycja Charytatywnego Balu Dziennikarzy – podkreśla w rozmowie z _magazynem.Allegro prezes zarządu Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy Mateusz Hładki, dziennikarz TVN.

Obecnie trwają aukcje darów przekazanych Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy przez redakcje i stacje telewizyjne, dziennikarzy, polityków, sportowców, biznesmenów oraz wszystkich ludzi o wielkich sercach. Gwiazdy wspierające Fundację apelują o pomoc dla dzieci. 
– Pomaganie innym to wielka radość. Radością jest także taniec. Jeśli chcesz ją poczuć podwójnie, zapraszam do licytacji, możesz pomóc innym i przy okazji nauczyć się pięknie tańczyć – prosi tancerka Agnieszka Kaczorowska, która wspólnie z tancerzem Tomkiem Barańskim przekazała zaproszenie na warsztat taneczny w Egurrola Dance Studio. – Gwarantuję, że po tych lekcjach żaden bal nie będzie ci straszny - zachęca przyszłego zwycięzcę tancerz.

Specjalną prośbę do fanów skierował również zespół Enej, przekazując na szczytny cel płytę z autografami oraz zaproszenie na koncert w Warszawie.
– Zbliżają się święta, czas okazywania sobie wzajemnej troski, miłości i niespodzianek. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w aukcji, z której dochód zostanie przekazany dla najbardziej potrzebujących i chorych dzieci. Zróbcie im i sobie piękny prezent – apelują muzycy.


Na charytatywni.allegro.pl/baldziennikarzy można również wylicytować kawę z Misterem Polski Rafałem Maślakiem, wizytę na planie programu „Dzień dobry TVN” czy fotoobraz Macieja Margasa, który przedstawia Warszawę z lotu ptaka podczas ostatniej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. 


Warto odwiedzać stronę charytatywni.allegro.pl/baldziennikarzy, bo lista aukcji będzie wzbogacana m.in. o kolejne kolacje ze znanymi osobami, zaproszenia do programów telewizyjnych, książki z autografami, bilety na premiery teatralne i wiele innych niespodzianek. Całość potrwa aż do 22 stycznia 2016 roku.

Dochód z licytacji zostanie przeznaczony dla Fundacji „Dorastaj z Nami” wspierającej osierocone dzieci funkcjonariuszy publicznych, Fundacji „Po Drugie” otaczającej opieką młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym, Fundacji Polsat i Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

Podobnie jak w ubiegłym roku, rozpoczęła się sprzedaż "biletów-cegiełek" na XVII Charytatywny Bal Dziennikarzy, który po sukcesie poprzedniej edycji znów będzie wielką atrakcją najbliższego karnawału. Odbędzie się już 23 stycznia 2016 roku w Auli Dużej Politechniki Warszawskiej.


7 lutego 2015 r. - oficjalne otwarcie XVI Charytatywnego Balu Dziennikarzy. Na scenie prowadzący: Agata Młynarska, Kinga Rusin, Maciej Dowbor oraz zarząd Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy z prezesem Fundacji Mateuszem Hładkim na czele.

Przypomnijmy: do tej pory w balach jednorazowo uczestniczyło ponad 1000 gości. Pierwszy bal zorganizowano w 1998 roku i odtąd co roku gromadzi przedstawicieli wszystkich mediów, a także osobistości świata polityki, biznesu i kultury.

– Do tej pory, przy okazji podejmowanych przez Fundację działań, udało się zebrać łącznie około trzech milionów złotych – podkreśla prezes Mateusz Hładki. – Fundacja Charytatywny Bal Dziennikarzy powstała w 1998 roku z inicjatywy dziennikarzy różnych mediów i już wtedy uznano, że chce skupić się na pomocy dzieciom. Staramy się pomagać tym najbardziej potrzebującym. Wspieramy chore i znajdujące się w trudnej sytuacji dzieci” – dodaje w rozmowie z _magazynem.Allegro.pl Hładki.

Członkami fundacji są znani i lubiani przedstawiciele polskich mediów. Funkcję prezesa zarządu sprawuje Mateusz Hładki, dziennikarz TVN, a w zarządzie zasiadają dziennikarka „Wydarzeń” Telewizji Polsat Agnieszka Milczarz oraz Anna Kołtunowicz z „Gazety Wyborczej”. W skład Rady, której przewodniczącą jest Katarzyna Kolenda-Zaleska z TVN wchodzą: Beata Grabarczyk, Piotr Kraśko, Paweł Lisicki, Mikołaj Lizut, Marta Kuligowska, Andrzej Morozowski, Piotr Najsztub, Monika Olejnik, Janina Paradowska, Konrad Piasecki, Małgorzata Subotić oraz Dominika Wielowieyska.

Bilety-cegiełki dostępne są w siedzibie agencji Rubicon Media przy ul. Złoczowskiej 25 w Warszawie lub pod adresem kontakt@baldziennikarzy.org.

Partnerzy Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy to m.in. Politechnika Warszawska i charytatywni.allegro.pl.

Anna Krzesińska

magazyn@allegro.pl