Banki Żywności, poprzez pomoc żywnością, chcą ułatwić osobom najuboższym podejmowanie tak ważnych decyzji jak to, czy kupić prezenty dla bliskich, ciepłe ubranie, opłacić rachunek za ogrzewanie, czy po prostu zapewnić godne święta bez uczucia głodu.

– Z pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków z produktów podarowanych podczas Świątecznej Zbiórki Żywności skorzystają rodziny wielodzietne, osoby samotne, chore, wychodzące z nałogów i bezdomne. Dobrze znamy środowisko osób potrzebujących w Polsce, ponieważ racjonalnie wspieramy najuboższych przez cały rok. Oprócz pomocy żywnościowej, pomagamy potrzebującym wrócić do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Jednak żywność jest podstawową potrzebą zwłaszcza w zimie. Jak mamy prowadzić spotkania z planowania wydatków czy zdrowego odżywiania, kiedy matka czworga dzieci wie, że w domu czekają na nią głodne dzieci? – podkreśla w rozmowie z _magazynem.Allegro Marek Borowski, prezes Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności.

Możemy pomóc osobom potrzebującym na kilka sposobów. Jednym z nich jest zakup paczki z żywnością dla najuboższych na charytatywni.allegro.pl Można tam nabyć paczkę za 5 złotych (w jej skład wchodzi makaron, rodzynki, mąka i pasztet wieprzowy), 15 złotych (dżem, mleko, olej rzepakowy, ryż, rodzynki, brzoskwinie w syropie) i 50 złotych (olej rzepakowy, brzoskwinie w syropie, przecier pomidorowy, sok jabłkowy, sałatka warzywna, musztarda, ryż, puszka tuńczyka, makaron, kukurydza, groszek konserwowy, dżem, mąka, fasola, rodzynki, majonez i herbata). 

Liczba osób wspierających aukcję systematycznie wzrasta. Zachęcamy allegrowiczów do przyłączenia się i wsparcia najuboższych. W ten sposób można pomagać aż do końca grudnia. A pomóc można tak łatwo – wystarczy jeden „klik”.

Przypomnijmy, że Allegro już od 1999 roku wspiera aukcje charytatywne, a także prowadzi kampanie społeczne i promuje działania na rzecz organizacji pozarządowych. W 2014 roku stworzyliśmy specjalny serwis do takich działań charytatywni.allegro.pl.

– Ten projekt, podobnie jak i inne tego rodzaju szlachetne aktywności, realizujemy całkowicie charytatywnie – wyjaśnia Krzysztof Śpiewek, manager ds. projektów CSR Allegro. – Robimy tak od wielu lat, a od ubiegłego roku wykorzystujemy do tego specjalny serwis. Wsparliśmy w ten sposób już kilkadziesiąt projektów łączących zakupy online z dobroczynnością. To nasz wkład w czynienie dobra, z którego jesteśmy dumni – dodaje.

Pomagać można również poprzez smartfon. Wystarczy do 31 grudnia wysłać SMS o treści POMAGAM na nr 75365 (koszt to 5 zł + VAT).

– Dzięki środkom finansowym z SMS-ów będziemy przez cały rok pełnić naszą misję: uratujemy więcej żywności z supermarketów, przekażemy więcej żywności, która mogła się zmarnować do osób potrzebujących. Kupimy wózki widłowe, opłacimy prąd w chłodniach i magazynach, powiększymy magazyny, kupimy paliwo do aut dostawczych, zachęcimy więcej osób do dobroczynności – wylicza w rozmowie z _magazynem.Allegro prezes Marek Borowski.

W zeszłym roku dzięki ofiarności ludzi podczas Świątecznej Zbiórki Żywności Banki Żywności dotarły z pomocą żywnościową aż do 280 tysięcy osób! Zebrano łącznie 901 tysięcy kilogramów produktów, które trafiły przede wszystkim do rodzin wielodzietnych i samotnych seniorów. Warto pomagać, bo statystyki są zatrważające – w Polsce 2,8 miliona osób żyje w skrajnym ubóstwie, czyli mniej więcej tyle, ile osób mieszka w Warszawie. Oznacza to, że dysponują kwotą na miesięczne utrzymanie poniżej minimum egzystencji, czyli 540 zł na osobę. W tym niemal milion z nich to dzieci i młodzież do 18. roku życia.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Trwa największa rowerowa rywalizacja polskich miast!
Ponad 6 milionów kilometrów w dwa tygodnie. Nocne jazdy, rajdy kobiet i wiele innych pomysłów na kręcenie kilometrów w największej w Polsce rowerowej rywalizacji miast. Trwa siódma kampania społeczna „Kręć Kilometry po technologie”. „To na pewno będzie największa w kraju rowerowa akcja motywacyjna” - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet, która jest organizatorem kampanii.
Chęć pomagania mamy w DNA
Zaczęło się 18 lat temu, od pierwszych licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzisiaj to między innymi platforma charytatywni.allegro.pl, która pomogła już prawie 300 organizacjom pozarządowym, zbierając 27,5 miliona złotych na ponad 1300 celów charytatywnych. Okazją do podsumowania tych działań stał się II Kongres Szlachetnej Paczki w Krakowie, na którym Allegro odebrało dwie nagrody za swoje działania społeczne.
Zagraliśmy najgłośniej! 25. Finał na Allegro pod znakiem rekordów
25. Finał okazał się rekordowy pod każdym względem, a Allegro ma w tym swój duży udział. Internauci, uczestniczący w aukcjach Allegro dla WOŚP i wrzucający złotówki do Wirtualnej Puszki w aplikacji mobilnej dwukrotnie pobili ubiegłoroczny wynik, przekazując aż 9 327 716,54 zł. W sumie w trakcie 17 lat udało się w ten sposób zebrać ponad 44 mln zł! 
Rekordowy finał WOŚP także na aukcjach na Allegro
Jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapamiętamy na długo za sprawą rekordu, jaki wspólnie z użytkownikami Allegro udało nam się pobić. Na liczniku mamy już 5,5 mln, a zbiórka jeszcze się nie zakończyła. Aukcje potrwają aż do 14 lutego.