Marki i firmy regularnie wypuszczają nowe linie, kolekcje, lepsze lub nowsze modele. Kupujemy więc najmodniejsze ubrania, najnowsze książki, bardziej funkcjonalne meble i jeszcze bardziej nowoczesny sprzęt elektroniczny. Ale przecież rzeczy, które służyły nam do tej pory, nie nadają się jeszcze do wyrzucenia. Czy wiesz, co z nimi zrobić? Wystaw je na Allegro i odzyskaj pieniądze do budżetu na kolejne zakupy!

Czy wiesz, że:

  • dla 81% internautów Allegro to pierwszy wybór, kiedy chcą coś kupić w sieci.
  • 34% naszych klientów robi na Allegro regularne zakupy, kupując też używane przedmioty.
  • 50% Polaków bardzo chętnie kupuje używane rzeczy, traktuje to jako świadome i mądre zakupy, w myśl zasady: „książka nie traci przecież wartości po przeczytaniu”.
  • aż o 60% wrasta szansa na sprzedaż używanego przedmiotu, jeśli wystawisz go na licytację niż przez Kup teraz.

Z naszych badań wynika, że możliwość okazyjnych zakupów rzeczy używanych poprzez licytację jest bardziej angażująca i lubiana przez kupujących niż zakupy przez Kup teraz. Dodatkowo masz szansę sprzedać przedmiot średnio o 13% drożej dzięki licytacji od 1 zł, niż jeśli określisz cenę przez Kup teraz.

To wystarczający powód, aby nie zastanawiać się już dłużej i zrobić przegląd niepotrzebnych rzeczy w domu. A może myślisz, że nie masz w domu przedmiotów nadających się na sprzedaż lub uważasz, że przedmioty te nie znajdą swoich nabywców? Jesteś w ogromnym błędzie. Nasza praktyka mówi zupełnie co innego. – Prowadząc badania grupy okazjonalnych sprzedawców, niejako sami ze zdziwieniem zauważyliśmy, że regularne czyszczenie szaf może przynieść bardzo realne zyski. Przykładowo, w grupie prywatnych osób, które sprzedają w serwisie przynajmniej trzy przedmioty w miesiącu, średnia kwota, jaką łącznie uzyskają na Allegro, to prawie 500 złotych – mówi Michał Markowski, Business Development Manager w Allegro.

Dlaczego jeszcze warto wystawić używane rzeczy na Allegro? – Allegro w porównaniu z serwisami konkurencyjnymi daje dużą szansę efektywnej sprzedaży, a nie tylko wystawienia i schodzenia niemal do najniższych cen – dodaje Michał Markowski.

Obejrzyj ten krótki film i poznaj inne powody, dla których warto wystawiać używane rzeczy na Allegro:

Tam, gdzie są pieniądze, jakość odgrywa ważną rolę. Sprzedający z lekkim stosunkiem do jakości obsługi klienta muszą szukać szczęścia poza Allegro. Serwis pilnuje jakości swoich transakcji, wiarygodności sprzedającego i stoi na straży zadowolenia kupującego, sprawdzając, czy sprzedający przestrzega regulaminu Allegro. Dzięki temu jakość transakcji okazyjnych sprzedawców i ich oferty jest wysoka – kupujący są zadowoleni z tych transakcji, pozytywnie je oceniają i chętnie do nich wracają.

Czy wiesz już, od czego zaczniesz wystawianie na Allegro? Jak to zrobić szybko, dowiesz się z tego artykułu:

Fot. Shutterstock.com

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Allegro zmienia wygląd ofert i ułatwia zakupy mobilne
Już połowa klientów odwiedza Allegro na urządzeniach mobilnych, dlatego platforma kontynuuje rozpoczęty przed rokiem proces wprowadzania zmian w opisach ofert na platformie. Od 28 lutego od kont firmowych wymagane będzie 1% aktywnych ofert z nowym opisem. Kupujący w kanale mobilnym dzięki temu łatwiej zapoznają się z informacjami na temat produktu i warunkami sprzedaży, a przy pomocy nowych parametrów szybciej znajdą pożądany przedmiot. Dla sprzedających to szansa na poprawę jakości oferty i dostosowanie jej do oczekiwań klientów.
Allegro wchodzi w nową kategorię: bilety na wydarzenia rozrywkowe i kulturalne
Bilety na najbardziej ekscytujące imprezy rozrywkowe w Polsce, w tym najpopularniejsze festiwale muzyczne, m.in. Open'er, Orange Warsaw Festival, rozrywkę dla całej rodziny, np. Cirque du Soleil czy Disney on Ice, oraz tysiące innych wydarzeń będą wkrótce dostępne dla kl
Dyskusja na Allegro: jak dojść do porozumienia
Allegro to miejsce pierwszego wyboru dla ponad 70% internautów robiących zakupy w sieci. Przeważająca większość transakcji kończy się zadowoleniem klientów, ale mogą zdarzyć się różne sytuacje losowe: przesyłka do nas nie dotarła, przedmiot okazał się niezgodny z opisem bądź nie zgadzają się koszty przesyłki. Podpowiadamy, co wtedy zrobić.
Podaruj Misia z TVN i Allegro
Weź udział w akcji Podaruj Misia i pomóż podopiecznym Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.To wyjątkowa okazja by kupić maskotkę stworzoną przez znanych projektantów mody i gwiazdy telewizji.