Marki i firmy regularnie wypuszczają nowe linie, kolekcje, lepsze lub nowsze modele. Kupujemy więc najmodniejsze ubrania, najnowsze książki, bardziej funkcjonalne meble i jeszcze bardziej nowoczesny sprzęt elektroniczny. Ale przecież rzeczy, które służyły nam do tej pory, nie nadają się jeszcze do wyrzucenia. Czy wiesz, co z nimi zrobić? Wystaw je na Allegro i odzyskaj pieniądze do budżetu na kolejne zakupy!

Czy wiesz, że:

  • dla 81% internautów Allegro to pierwszy wybór, kiedy chcą coś kupić w sieci.
  • 34% naszych klientów robi na Allegro regularne zakupy, kupując też używane przedmioty.
  • 50% Polaków bardzo chętnie kupuje używane rzeczy, traktuje to jako świadome i mądre zakupy, w myśl zasady: „książka nie traci przecież wartości po przeczytaniu”.
  • aż o 60% wrasta szansa na sprzedaż używanego przedmiotu, jeśli wystawisz go na licytację niż przez Kup teraz.

Z naszych badań wynika, że możliwość okazyjnych zakupów rzeczy używanych poprzez licytację jest bardziej angażująca i lubiana przez kupujących niż zakupy przez Kup teraz. Dodatkowo masz szansę sprzedać przedmiot średnio o 13% drożej dzięki licytacji od 1 zł, niż jeśli określisz cenę przez Kup teraz.

To wystarczający powód, aby nie zastanawiać się już dłużej i zrobić przegląd niepotrzebnych rzeczy w domu. A może myślisz, że nie masz w domu przedmiotów nadających się na sprzedaż lub uważasz, że przedmioty te nie znajdą swoich nabywców? Jesteś w ogromnym błędzie. Nasza praktyka mówi zupełnie co innego. – Prowadząc badania grupy okazjonalnych sprzedawców, niejako sami ze zdziwieniem zauważyliśmy, że regularne czyszczenie szaf może przynieść bardzo realne zyski. Przykładowo, w grupie prywatnych osób, które sprzedają w serwisie przynajmniej trzy przedmioty w miesiącu, średnia kwota, jaką łącznie uzyskają na Allegro, to prawie 500 złotych – mówi Michał Markowski, Business Development Manager w Allegro.

Dlaczego jeszcze warto wystawić używane rzeczy na Allegro? – Allegro w porównaniu z serwisami konkurencyjnymi daje dużą szansę efektywnej sprzedaży, a nie tylko wystawienia i schodzenia niemal do najniższych cen – dodaje Michał Markowski.

Obejrzyj ten krótki film i poznaj inne powody, dla których warto wystawiać używane rzeczy na Allegro:

Tam, gdzie są pieniądze, jakość odgrywa ważną rolę. Sprzedający z lekkim stosunkiem do jakości obsługi klienta muszą szukać szczęścia poza Allegro. Serwis pilnuje jakości swoich transakcji, wiarygodności sprzedającego i stoi na straży zadowolenia kupującego, sprawdzając, czy sprzedający przestrzega regulaminu Allegro. Dzięki temu jakość transakcji okazyjnych sprzedawców i ich oferty jest wysoka – kupujący są zadowoleni z tych transakcji, pozytywnie je oceniają i chętnie do nich wracają.

Czy wiesz już, od czego zaczniesz wystawianie na Allegro? Jak to zrobić szybko, dowiesz się z tego artykułu:

Fot. Shutterstock.com

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl