To już druga edycja "Kolacji Marzeń". W tym roku w akcję zaangażowało się aż 35 gwiazd, dzięki którym zostanie wystawionych aż 40 kolacji. Skąd ta liczba? Bo Dawid Kwiatkowski zaoferował ich aż 5. Licytacja potrwa do 13 grudnia 2015 roku w serwisie charytatywni.allegro.pl.

O to, jak było w roku ubiegłym, zapytaliśmy Marcina Czerwińskiego, wolontariusza Fundacji "Mam Marzenie": - W ubiegłej edycji udział brało 21 gwiazd, m.in. Dorota Wellman, Karol Okrasa, Natalia Siwiec. Zebraliśmy ponad 51 tys. złotych na spełnianie marzeń naszych podopiecznych. Odzew akcji przerósł nasze oczekiwania - największą popularnością cieszyła się kolacja z Agnieszką Więdłochą, która została sprzedana za 12 100 zł, a kilka kolacji było tuż za nią - podsumowuje Marcin Czerwiński.

Dużym zaskoczeniem był fakt, że wiele z tych kolacji wygrała jedna osoba - pan Andrzej Kompiel. Okazuje się, że dla pana Andrzeja licytowanie kolacji z gwiazdami to nie tylko wielka frajda, ale przede wszystkim możliwość niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.- Od 10 lat licytuję spotkania z gwiazdami.  W ubiegłym roku udało mi się wygrać 9 kolacji z 9 niesamowitymi osobami w ramach akcji "Kolacja Marzeń". To emocje i wrażenia, które trudno opisać. Było warto. Ale największą satysfakcję daje mi świadomość, że w ten sposób pomagam chorym dzieciom spełnić ich marzenia. Zdarza się, że czasami specjalnie podbijam cenę tych ofert, bo bardzo mi zależy na tym, aby do fundacji trafiło jak najwięcej pieniędzy - tłumaczy _magazynowi.Allegro Andrzej Kompiel. - Jeśli tylko mam wolne środki w firmie, właśnie w ten sposób je inwestuję - jest to forma pomocy, którą staram się zarażać innych - dodaje pan Andrzej.

Ogromny wkład w sukces "Kolacji Marzeń" ma oczywiście Allegro. - Cieszymy się bardzo, że ilość pracy, jaką wkładamy całymi zespołami w działanie serwisu charytatywni.allegro.pl przekłada się na znaczne sumy zbierane na szczytne cele. Akcja Fundacji "Mam Marzenie" jest tego bardzo dobrym przykładem. Unikalną wartością jest także fakt, że na platformie osoby, którym bliskie są wskazywane cele, mogą dołączyć się do akcji poprzez wystawianie na dany cel swoich przedmiotów. Niekoniecznie musimy brać udział w licytacjach - tłumaczy Krzysztof Śpiewek, CSR manager Allegro.

Czy w tym roku uda się zebrać wyższą kwotę? Jest na to szansa, bo gwiazdy dopisały, a zainteresowanie od samego początku "Kolacją Marzeń" jest duże. - Mamy nadzieje, że w tym roku licytacje przybiorą podobną formę. Staraliśmy się dobierać gwiazdy w taki sposób, aby nawet najbardziej wymagający uczestnik naszej akcji miał do wyboru kilka nazwisk gwiazd, z którymi ową kolację chciałby zjeść. Marzeń naszych podopiecznych jest bardzo dużo w kolejce do spełnienia - dlatego im większa kwota, tym więcej uśmiechów pojawi się na ich twarzach. Osobiście marzy mi się próg 100 000 zł - według hasła naszej Fundacji "Uwierz w marzenia, na nie nigdy nie jest za późno..." - mówi Marcin Czerwiński.Andrzej Kompiel i w tym roku ma swoje typy i obowiązkowo bierze udział w licytacji "Kolacji Marzeń": - Jest wiele gwiazd, z którymi chciałbym się spotkać, poznać, zjeść kolację, dlatego biorę udział w każdej z licytacji. Jednak po cichu liczę, że uda mi się wygrać kolację z panią Magdą Gessler lub dr. Krzysztofem Gojdziem - tłumaczy.

Za kolacjami kryją się spełnione marzenia dzieci z Fundacji "Mam Marzenie" - im więcej pieniędzy fundacja uzbiera, tym więcej marzeń będzie mogła spełniać. - Fundacja "Mam Marzenie" działa całkowicie non profit - nikt w niej nie zarabia i praca wszystkich opiera się tylko i wyłącznie na wolontariacie. Wszystkie zebrane środki podczas wszystkich akcji zostają wydane na spełnianie marzeń naszych podopiecznych - dzieci, których choroba zagraża bezpośrednio życiu. Z tego względu nie mamy środków na reklamę, jednak dzięki Internetowi możemy uskutecznić promocję, na którą nie wydajemy nawet złotówki, a dzięki której o naszych działaniach i tak może być głośno - tłumaczy Marcin Czerwiński. 

Z kim można wylicytować kolację w tym roku? Oto lista gwiazd biorących udział w projekcie: 

1. Ada Fijał (Warszawa - restauracja Folk Gospoda)
2. Agnieszka Jastrzębska (Warszawa - restauracja Flambeeria)
3. Anna Dymna (Kraków - restauracja Plac Nowy 1)
4. Anna Karczmarczyk (Warszawa - restauracja Superiore)
5. Anna Wyszkoni (Wrocław - restauracja Akropol na Solnym)
6. Dawid Kwiatkowski (Warszawa)
7. Daria Widawska (Warszawa - restauracja Flambeeria)
8. Emilia Komarnicka (Warszawa - restauracja Czerwony Wieprz)
9. Ewa Drzyzga (Kraków - restauracja Plac Nowy 1)
10. Ewa Wachowicz (Kraków - restauracja Plac Nowy 1)
11. Grzegorz Daukszewicz (Warszawa - restauracja Restro)
12. Joanna Brodzik (Warszawa - restauracja L’ENFANT TERRIBLE)
13. Jankes, czyli Krzysztof Jankowski (Warszawa - restauracja Dom Polski)
14. Julia Pogrebińska (Warszawa - restauracja Restro)
15. Kamil Pawelski „Ekskluzywny Menel” (Warszawa - restauracja Halka)
16. Karolina Gorczyca (Warszawa - restauracja Concept 13)
17. Kasia Wilk (Poznań - restauracja Piano Bar)
18. Konrad Pondo (Kraków - restauracja Miodova)
19. Krystyna Czubówna (Warszawa - restauracja Bistro)
20. Dr n. med. Krzysztof Gojdź (Warszawa - restauracja Folk Gospoda)
21. Magda Gessler (Warszawa - restauracja L’ENFANT TERRIBLE)
22. Magda Steczkowska (Kraków - restauracja Miodova)
23. Magdalena Różczka (Warszawa - restauracja Halka)
24. Małgorzata Kożuchowska (Warszawa - restauracja Dom Polski)
25. Marcin Prokop (Warszawa - restauracja Superiore)
26. Michał Rusinek (Kraków - restauracja Miodova)
27. Michał Wawrzyniak (Kalisz - restauracja Komoda Club Residence)
28. Mikołaj Roznerski (Warszawa - restauracja Akademia Smaku)
29. Monika Kuszyńska (Łódź - restauracja w hotelu Qubus)
30. Olga Frycz (Warszawa - restauracja Akademia Smaku)
31. Rafał Maserak (Warszawa - restauracja Bistro)
32. Renata Przemyk (Kraków - Wieliczka - restauracja Grand Sal)
33. Robert Korzeniowski (Warszawa - restauracja Czerwony Wieprz)
34. Sławek Uniatowski (Warszawa - restauracja Concept 13)
35. Katarzyna Sokołowska (Warszawa - restauracja Halka)

Zwycięzca danej licytacji będzie mógł zjeść kolację w towarzystwie osoby, której aukcję wygrał. Licytujący płaci tylko tyle, ile wylicytował - sama kolacja jest ufundowana przez restauracje, które zgodziły się wesprzeć projekt. 

Na kolację trzeba się umówić między styczniem a marcem 2016 roku. Jedynie kolacja z Małgorzatą Kożuchowską będzie możliwa dopiero między czerwcem a sierpniem 2016 r.). 

Szczegółowy opis akcji, każdej gwiazdy, restauracji oraz miasta, w którym odbędzie się każda kolacja, znajduje się na stronie Fundacji Mam MarzenieOferty, gdzie można licytować kolacje, są już dostępne na charytatywni.allegro.pl.

Fot. M. Sobkowiak, Studio FM

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl