Opcje Allegro InPost to najtańsze formy dostawy, w dodatku jako jedyne zawierające w cenie darmowy zwrot kupionego towaru przez adresata. Ponad 81 proc. użytkowników ocenia opcję Allegro Polecony InPost i E-commerce Polecony InPost jako bardzo dobrą i dobrą. Co ważne, partnerstwo pomiędzy InPost i Allegro ma charakter strategiczny i długoterminowy.

– W ciągu roku nasz udział w rynku dostaw przesyłek Allegro wzrósł 13-krotnie. Historycznie żaden operator logistyczny nie zanotował takich wyników. Opcja Allegro InPost jest chętnie wybierana przez użytkowników, bo jest niedroga i zawiera w cenie darmowy zwrot towaru. Oceny tych usług przez konsumentów są bardzo wysokie. Właśnie zakończyliśmy integrację nowej opcji Allego Kurier InPost. Jestem pewien, że sprzedawcy szybko zaoferują tę atrakcyjną dostawę w swoich ofertach, bo pomoże im ona przyciągnąć jak najwięcej odbiorców w gorącym sezonie świątecznym. Już dziś symboliczny początek – Black Friday – komentuje Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl, właściciela InPost.
  
Badania wskazują, że dla 69 proc. badanych koszty dostawy mają istotny wpływ na częstotliwość zakupów online. Ponadto aż 83 proc. kupujących online zwiększyłoby skalę zakupów, mając w cenie darmową opcję zwrotu towarów. Nawet 63 proc. e-konsumentów sprawdza darmową opcję zwrotu przed wyborem sprzedawcy, a 25 proc. z nich podejmuje decyzję zakupową właśnie ze względu na darmowy zwrot. 

– Opcje dostawy Allegro InPost to jedna z większych przewag konkurencyjnych, jakie mogą zaoferować e-sprzedawcy na Allegro. Zachęcamy do szybkiego integrowania usługi, która może wpływać na decyzje zakupowe konsumentów – mówi Przemysław Budkowski, prezes Allegro.

InPost S.A. to największy niezależny operator pocztowy, działający na rynku od 2006 r. w ramach Grupy Kapitałowej Integer.pl i jedyny tego typu podmiot działający na skalę ogólnopolską. Od października 2015 r. notowany na GPW. Jest jedynym prywatnym operatorem pocztowym posiadającym co najmniej jedną stałą placówkę pocztową w każdej gminie miejskiej i miejsko-wiejskiej. InPost – jako jedyny operator w Polsce – dysponuje zintegrowaną ofertą obejmującą usługi pocztowe, kurierskie i paczkomatowe. Dzięki zawarciu porozumienia o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online przez Allegro i InPost, e-sprzedawcy mają możliwość skorzystania z Allegro Paczkomaty InPost, Allegro Polecony InPost oraz Allegro Kurier InPost. We wszystkich tych opcjach klienci mają zagwarantowaną możliwość bezpłatnego zwrotu zamówionego produktu.

Ponadto spółka wprowadziła dostawy międzynarodowe InPost Cross Border. Oferta przesyłek zagranicznych obejmuje usługi kurierskie "door-to-door" do 15 europejskich krajów oraz dostawę do Paczkomatów® InPost w Czechach i na Słowacji.

W skład Grupy InPost wchodzą również spółki: Polska Grupa Pocztowa SA (PGP SA), InPost Finanse sp. z o.o. i Bezpieczny List sp.z.o.o.

Allegro jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm technologicznych w kraju i jednocześnie największą platformą handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowowschodniej. Według niezależnych badań jest też od lat najsilniejszą marką handlową w Polsce, co potwierdzają Ranking Polskich Marek Rzeczpospolitej oraz zestawienie Superbrands, według którego Allegro jest jedną z najsilniejszych marek w Polsce. Według branżowego badania PBI/Gemius Megapanel serwis Allegro.pl jest odwiedzany miesięcznie przez blisko 14 mln użytkowników. Allegro jest częścią Grupy Naspers.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl