„Bardzo dziękuję Ci za serce, które okazujesz, biorąc udział w tej charytatywnej licytacji. Twój gest ma wielkie znaczenie dla dzieci, które potrzebują pomocy, oraz dla mnie. Być może jest to pierwszy krok do naszego spotkania. Pomagać możemy na wiele sposobów. (…) Wspólnie możemy przyczynić się do tego, aby dzieci z bliskiego mi Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego dla Dzieci w Piszkowicach miały ciepłe posiłki i ubrania, a na ich twarzach zagościł uśmiech. Biorąc udział w licytacji, będziesz miał szansę spotkać się ze mną osobiście. Zaproszę Cię na pyszny obiad albo po prostu wypijemy dobrą, rozgrzewającą herbatę w jednym z moich ulubionych miejsc. Jestem bardzo podekscytowana myślą, kogo los postawi na mojej drodze. Wierzę, że to spotkanie będzie niezapomniane i cenne dla Ciebie i dla mnie" – taki list od Agnieszki Maciąg możemy przeczytać w opisie oferty

Aktorka do licytacji zachęca również na swoim fanpage'u: "Czy ktoś z Was chce spotkać się ze mną sam na sam? Zapraszam! Właśnie ruszyła charytatywna licytacja spotkania ze mną - szczegóły na Allegro". 

Jedynym i niezbędnym warunkiem, aby spotkać się z tą wyjątkową osobą, jest przystąpienie do licytacji i ją wygrać. Licytować można do 10 grudnia. Dodatkowo zwycięzca otrzyma książkę „Smak świąt” ze specjalną dedykacją od autorki. Spotkanie odbędzie się we Wrocławiu lub Warszawie, nie później niż do końca stycznia 2016 roku. Koszty jego organizacji i noclegu pokryje organizator - Wydawnictwo Otwarte

W Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym w Piszkowicach, na rzecz którego odbywa się ta licytacja, na stałe przebywa 50 dzieci upośledzonych umysłowo i bardzo ciężko chorych, umierających najczęściej przed dziesiątym rokiem życia. W tej placówce, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej, dzieci mają wprawdzie opieką medyczną, opłacaną przez NFZ, ale to nie wystarcza. Podopiecznym zakładu potrzeba jest także opieka psychologiczna, pedagogiczna, rehabilitacja i pełna opieka rewalidacyjna, którą w zakładzie również są objęci.

Koszty pobytu i opieki nad dziećmi powinni m.in. pokrywać rodzice, lecz takie sytuacje należą do rzadkości. Tak więc mimo wsparcia osób o wielkich sercach, potrzeby są nadal ogromne. W tej chwili najważniejszą kwestią jest wymiana auta na takie, które bezawaryjnie dowiezie dzieci do szpitali i klinik we Wrocławiu oraz posłuży do codziennej komunikacji z miastem. Piszkowice położone są bowiem 6 kilometrów od Kłodzka. Konieczna jest też wymiana windy do przewożenia dzieci z sypialni do części rehabilitacyjnej i szkolnej. Na razie zgromadzone środki finansowe starczą tylko na pokrycie części kosztów. Pozostałe pieniądze trzeba uzbierać. Jesteśmy przekonani, że allegrowicze okażą się ludźmi o dużej empatii i gremialnie dołączą się do licytacji. A warto, bo nagroda za okazane serce jest przecież niezwykła. 

Więcej na temat tej oferty znajdziecie TU.


Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl