Yanosik i Allegro to z pozoru dwie odrębne usługi. Nic bardziej mylnego. Od dzisiaj obie marki połączyły siły i stworzyły innowacyjne rozwiązanie, jakiego dotychczas próżno było szukać na terenie kraju. Co je połączyło? Okazuje się, że... sektor aut prywatnych.

System Yanosik to najpopularniejszy w Polsce komunikator dla kierowców, z którego aktywnie korzysta średnio 1,5 mln użytkowników miesięcznie. Natomiast Allegro to największa sprzedażowa platforma internetowa w kraju. Dwaj giganci polskiego rynku znaleźli wspólny mianownik, jakim są kierowcy, a dokładniej osoby zmotoryzowane chcące sprzedać swoje auto. Od dzisiaj użytkownicy Yanosika mogą dodać ogłoszenie sprzedaży swojego samochodu na Allegro bezpośrednio z poziomu swojej aplikacji.

Schemat dodania ogłoszenia został maksymalnie uproszczony. Wystarczy przejść do zakładki „Samochód” w aplikacji, zeskanować kod z dowodu rejestracyjnego auta, dzięki czemu spora część danych zostanie uzupełniona automatycznie, a następnie wystawić pojazd w serwisie Allegro. Osoby dopiero zastanawiające się nad wymianą pojazdu mogą uprzednio sprawdzić wartość rynkową swojego samochodu. Do tego również wystarczy zeskanowanie dowodu rejestracyjnego. Co więcej, na ekranie startowym aplikacji pojawiają się ogłoszenia innych użytkowników o sprzedaży auta. Zwiększa to szansę sprzedających na dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów skupionej w społeczności systemu Yanosik – mówi Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Nowe rozwiązanie dostępne jest dla użytkowników aplikacji Yanosik, którzy sprzedają auto jako osoby prywatne. Każdy będzie mógł dodać jednocześnie 3 ogłoszenia. Dodatkowo pierwsze ogłoszenie jest bezpłatne przez okres 10 dni. Darmowe ogłoszenie jest dostępne dla kierowców, którzy w aplikacji mają minimum rangę „szeregowego”, co w praktyce oznacza przejechane co najmniej 100 km z włączoną aplikacją.

Kolejnym ułatwieniem dla użytkowników aplikacji Yanosik jest również możliwość dodania ogłoszenia o sprzedaży swojego auta bez założonego konta w serwisie Allegro. Dzięki funkcji skanowania dowodu rejestracyjnego oferty sprzedaży będą zawierały historię pojazdu, a co za tym idzie, także dane o jego przebiegu. Zaproponowane przez nas rozwiązanie to absolutna nowość na polskim rynku motoryzacji, które być może rozwiąże problem kupna samochodu bez obaw o jego historię – dodaje Jarosław Majdan z Allegro.

Nowe rozwiązanie to z pewnością innowacja na polskim rynku sprzedaży aut z sektora prywatnego. Czy zyska ono uznanie wśród polskich kierowców? Przekonamy się o tym w najbliższym czasie, a obie firmy już pracują nad rozszerzeniem zakresu współpracy.