Sezon narciarski w pełni, dla osób fascynujących się skokami narciarskimi z pewnością wyjątkowym podarunkiem będą oryginalne kolekcjonerskie narty jednego z najwybitniejszych skoczków Adama Małysza. Ich historia jest dość skomplikowana. Przez pewien czas znajdowały się nawet u naszych zachodnich sąsiadów.

– Narty zostały wylicytowane kilkanaście lat przez kogoś na aukcji WOŚP chyba za milion euro lub marek. Potem ten ktoś ich nie odebrał, nawet prowadzone było w tej sprawie dochodzenie. Właścicielem stała się Telewizja Polska, która po pewnym czasie przekazała je na niemiecką aukcję dobroczynną, po wielkiej powodzi we Wschodnich Landach. Przypadkowo natknąłem się na nią i stwierdziłem, że narty naszego króla skoków nie mogą być oddane w „obce” ręce. Wygrałem licytację i po miesiącu delegacja z telewizji przyjechała do mnie do domu i wręczyła je wraz z dokumentami – wyjaśnia w rozmowie z _magazynem.Allegro allegrowicz o nicku ARTURCH1.
  
Skoro o sporcie mowa, fani piłki nożnej z pewnością docenią znaleziony pod choinką album z fotografiami, plakatem i autografami naszych najlepszych piłkarzy z lat 70. i 80. XX wieku – „Orłów Górskiego”. Zostały one zebrane po Mundialu w 1978 roku. Jak czytamy w ofercie, brakuje jednego autografu i dwóch zdjęć. Całość tworzy około trzydziestu podpisów trenerów i piłkarzy – Gmocha, Lato, Tomaszewskiego, Bońka i innych. Bliższe okoliczności zdobycia tego piłkarskiego cacka nie są znane. 
 
Wyjątkowym prezentem dla fanów szybkiej jazdy jest kask z autografem White'a Stiga, zamaskowanego kierowcy wyścigowego, testującego auta na torze w znanym programie "Top Gear". Jak czytamy w ofercie, tożsamość White'a Stiga od wielu lat była tajemnicą. 19 stycznia 2009 roku brytyjska gazeta "The Times" podała, iż za białym kaskiem od zawsze krył się słynny kierowca wyścigowy Ben Collins. On sam, mimo że również był postrzegany jako jeden z możliwych kandydatów do roli Stiga, nigdy się do tego oficjalnie nie przyznawał. Na początku września 2010 roku tożsamość Stiga potwierdziły jednak brytyjskie media oraz sam Collins.  

– Kask został zdobyty dzięki mojej pasji do podziwiania ekstremalnych poczynań Białego Stiga. Wziąłem udział w konkursie zorganizowanym przez Martini Polska na Facebooku (organizator otrzymał autograf od samego Bena Collinsa we Włoszech, na torze rajdowym) i dzięki wykazaniu się wiedzą oraz pomysłem owe trofeum z autografem trafiło właśnie do mnie, zajmując szczególne miejsce w moim domu i sercu i napawając mnie dumą. Niestety, z moim ulubieńcem muszę pożegnać, gdyż są mi potrzebne środki do życia oraz na wyjazd zagraniczny za pracą. Liczę, że kask trafi do osoby, dla której na jego widok oczy zaświecą się równie mocno jak moje – mówi w rozmowie z _magazynem.Allegro allegrowicz o nicku GioTwojPan.
 
A może by tak połączyć przyjemne z pożytecznym? Autograf znanego sportowca może być świetnym prezentem dla bliskim nam osób, a przy okazji jego zakup możemy wesprzeć także potrzebujących. Zwłaszcza gdy podpis widnieje na tym, w czym wiele kobiet wygląda wprost idealnie – „małej czerwonej”. A chodzi o sukienkę Agnieszki Radwańskiej, zwyciężczyni tegorocznego turnieju WTA Finals w Singapurze. Tenisistka wsparła akcję na rzecz Oli, przekazując strój, w którym grała właśnie podczas tego turnieju! Dziewczynka cierpi na chorobę autozapalną, potrzebuje leku ratującego jej życie, bo kolejnego obrzęku mózgu może już nie przeżyć. Jej historię można przeczytać tu

 
Na Allegro znajdziemy też idealny podarunek, prawdziwy must have fana rocka – autograf Freddie'ego Mercury'ego z grupy Queen. Został złożony na bilecie z imprezy w Austrii w 1984 roku.

– Historia jest bardzo prozaiczna. W Wiedniu podszedł do Freddiego mój kolega i poprosił o autograf dla mnie. Nawet go o to specjalnie nie prosiłem, bo nie jestem entuzjastą autografów. Poza tym Mercury wtedy jeszcze żył i nic nie zapowiadało jego szybkiego końca – tłumaczy w rozmowie z _magazynem Allegro allegrowicz o nicku pawlas.

 
Na Allegro można znaleźć też wyjątkową gratkę dla miłośników historii – dokumenty królewskie z odręcznymi podpisami Władysława IV Wazy, Augusta II Mocnego i Augusta III Sasa. Jak wyjaśnia allegrowicz o nicku Krzysiekm, zostały one zakupione na przestrzeni ostatnich lat w największych polskich antykwariatach. Ciekawym prezentem może być również koperta własnoręcznie zaadresowana przez Alberta Einsteina do syna Hansa Alberta Einsteina.

– Jest to rzadki dokument powiązany z synem, z którym to Albert Einstein przez wiele lat nie miał dobrych relacji. Hans Albert Einstein obwiniał ojca za to, że zostawił jego matkę Milevę, z drugiej strony Albert Einstein nie akceptował narzeczonej, z którą to Hans Albert Einstein ożenił się w 1927 roku. Koperta ta stanowiła dodatek do listu Alberta Einsteina. List pozostaje w mojej kolekcji, natomiast kopertę jako ciekawą pamiątkę i wyjątkową rzecz dla kolekcjonerów autografów zdecydowałem się sprzedać. Koperta wraz z listem zakupiona została w ramach aukcji zorganizowanej przez jeden z największych w Europie antykwariatów i zarazem domów aukcyjnych – wyjaśnia w rozmowie z _magazynem.Allegro Krzysiekm.


 
Allegrowicz Krzysiekm kolekcjonuje autografy i rękopisy od dwudziestu lat. Początkowo bywał na polskich festiwalach muzycznych i filmowych. Później zaczął wysyłać tysiące listów do popularnych osób z kraju i ze świata. Z sentymentem wspomina codzienne oczekiwanie na wizytę listonosza. Zakupy w antykwariatach i rozpoczynające wówczas swoją działalność Allegro pozwoliło mu spełniać jego pierwsze kolekcjonerskie marzenia jak np. zdobycie autografu Papieża Jana Pawła II czy też oryginalnego podpisu Józefa Piłsudskiego.

 

Z kolei allegrowicz o nicku Przebudzony 2007 w swojej kolekcji posiada kilka tysięcy polskich i zagranicznych autografów legend kina i muzyki, zarówno żyjących, jak i tych, którzy odeszli. Na Allegro można znaleźć kilkanaście jego ofert.

– Wszystkie autografy zdobyłem, pisząc prośby do artystów lub bliskim im osób z prośbą o zdjęcia z autografem. ABBA była najtrudniejsza w zdobyciu, ponieważ jak wiadomo, jej członkowie nie żyją ze sobą w dobrych stosunkach. Trwało to kilka miesięcy. Podobnie z Whitney Houston – w tym przypadku pisałem na adres domowy i wielokrotnie wysyłano mi nadrukowany autograf, aż w końcu na około pół roku przed jej odejściem przyszedł oryginalny autograf. Autograf Joe Cockera uzyskałem bezpośrednio w Polsce, dzięki pomocy polskich organizatorów – wysłałem list z prośbą do organizatora i się zgodził. Pan Cocker ponoć był bardzo zadowolony i ze zdjęć jakie wysłałem, i z listu. Joe Cocker to prawdziwa legenda rocka... Mój ulubiony soulowy głos. Aż żal, że go już z nami nie ma – podkreśla.

– Uważam, że nie ma bardziej fantastycznego prezentu dla bliskiej osoby niż oryginalny autograf ulubionego artysty tej osoby – podsumowuje w rozmowie z _magazynem.Allegro o nicku Przebudzony2007.


fot. Flickr/PROMarianne Bevis/CC BY-ND 2.0

Anna Krzesińska

magazyn@allegro.pl
Linia akcesoriów fitness od Ewy Chodakowskiej dla klientów Allegro
Ewa Chodakowska, najbardziej znana trenerka fitness w Polsce, rozpoczęła współpracę z Allegro od zaprojektowania linii akcesoriów fitness do ćwiczeń. W ofercie znajdują się także kosmetyki i przekąski BeRaw. Wszystko z bezpłatną dostawą Allegro Smart!: kurierem lub do si...
Przedsprzedaż biletów na trasę koncertową Pezeta tylko z Allegro Smart!
Już 13 stycznia rusza przedsprzedaż biletów na ogólnopolską trasę koncertową Pezeta. To wyjątkowa okazja dla klientów Allegro Smart!, którzy jako pierwsi będą mogli zapewnić sobie miejsce na koncertach artysty.
Aukcje Allegro dla WOŚP na półmetku – przegląd najciekawszych ofert
Aukcje Allegro dla WOŚP grają już po raz 20. Od początku grudnia swoje przedmioty wystawiają znani i lubiani: sportowcy, muzycy, artyści, politycy, a także internauci. Dzięki temu na liczniku na stronie: aukcje.wosp.org.pl już teraz mamy prawie 2 miliony złotych. Zalicyt...
Czas na prawdziwe okazje w sieci – Polacy wyprzedają nietrafione prezenty
Allegro to nie tylko najlepsze miejsce na zakup świątecznych prezentów. Każdego roku klienci wykorzystują narzędzia, jakie oferuje im platforma, do łatwej i szybkiej sprzedaży nietrafionych podarunków – w ubiegłym roku na platformę trafiło ponad pół miliona tego typu ofe...