Każdy ma lub miał w swoim życiu pluszowego misia. Wydawać by się mogło, że to najbardziej popularna zabawka świata, jednak okazuje się, że jej historia wcale nie jest taka długa. Według encyklopedii pluszowy miś powstał w 1902 roku. Sto lat później, aby uczcić ten dzień, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Pluszowy miś pociesza i dużych, i małych – swoją ulubioną przytulankę będzie można kupić na Allegro już od 6 grudnia. Jak co roku Allegro wystawi na sprzedaż aż 30 tysięcy tych pluszaków.


- Do tej pory sprzedaliśmy już 150 tys. misiów, a dochód ze sprzedaży wsparł Fundację TVN „Nie jesteś sam” – zdradza Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro.

W ubiegłym roku dla czterech niesamowitych misiów kreacje stworzyli dom mody La Mania, duet Paprocki & Brzozowski, Gosia Baczyńska, duet Bohoboco. W tym roku Fundacja TVN „Nie jesteś sam”, Allegro i Rossmann już po raz 10. połączą swoje siły, aby pomóc najbardziej potrzebującym. Weź udział w naszej wyjątkowej akcji charytatywnej. Podaruj Misia najbliższej ci osobie i przekonaj się razem z nami, jak wiele radości daje niesienie pomocy.

Nasza akcja potrwa do 23 grudnia.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl
Trwa największa rowerowa rywalizacja polskich miast!
Ponad 6 milionów kilometrów w dwa tygodnie. Nocne jazdy, rajdy kobiet i wiele innych pomysłów na kręcenie kilometrów w największej w Polsce rowerowej rywalizacji miast. Trwa siódma kampania społeczna „Kręć Kilometry po technologie”. „To na pewno będzie największa w kraju rowerowa akcja motywacyjna” - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet, która jest organizatorem kampanii.
Chęć pomagania mamy w DNA
Zaczęło się 18 lat temu, od pierwszych licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzisiaj to między innymi platforma charytatywni.allegro.pl, która pomogła już prawie 300 organizacjom pozarządowym, zbierając 27,5 miliona złotych na ponad 1300 celów charytatywnych. Okazją do podsumowania tych działań stał się II Kongres Szlachetnej Paczki w Krakowie, na którym Allegro odebrało dwie nagrody za swoje działania społeczne.
Zagraliśmy najgłośniej! 25. Finał na Allegro pod znakiem rekordów
25. Finał okazał się rekordowy pod każdym względem, a Allegro ma w tym swój duży udział. Internauci, uczestniczący w aukcjach Allegro dla WOŚP i wrzucający złotówki do Wirtualnej Puszki w aplikacji mobilnej dwukrotnie pobili ubiegłoroczny wynik, przekazując aż 9 327 716,54 zł. W sumie w trakcie 17 lat udało się w ten sposób zebrać ponad 44 mln zł! 
Rekordowy finał WOŚP także na aukcjach na Allegro
Jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapamiętamy na długo za sprawą rekordu, jaki wspólnie z użytkownikami Allegro udało nam się pobić. Na liczniku mamy już 5,5 mln, a zbiórka jeszcze się nie zakończyła. Aukcje potrwają aż do 14 lutego.