Każdy ma lub miał w swoim życiu pluszowego misia. Wydawać by się mogło, że to najbardziej popularna zabawka świata, jednak okazuje się, że jej historia wcale nie jest taka długa. Według encyklopedii pluszowy miś powstał w 1902 roku. Sto lat później, aby uczcić ten dzień, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Pluszowy miś pociesza i dużych, i małych – swoją ulubioną przytulankę będzie można kupić na Allegro już od 6 grudnia. Jak co roku Allegro wystawi na sprzedaż aż 30 tysięcy tych pluszaków.


- Do tej pory sprzedaliśmy już 150 tys. misiów, a dochód ze sprzedaży wsparł Fundację TVN „Nie jesteś sam” – zdradza Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro.

W ubiegłym roku dla czterech niesamowitych misiów kreacje stworzyli dom mody La Mania, duet Paprocki & Brzozowski, Gosia Baczyńska, duet Bohoboco. W tym roku Fundacja TVN „Nie jesteś sam”, Allegro i Rossmann już po raz 10. połączą swoje siły, aby pomóc najbardziej potrzebującym. Weź udział w naszej wyjątkowej akcji charytatywnej. Podaruj Misia najbliższej ci osobie i przekonaj się razem z nami, jak wiele radości daje niesienie pomocy.

Nasza akcja potrwa do 23 grudnia.

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl